اخبار صدر ایران و جهان tag:http://first-news.mihanblog.com 2020-09-26T06:09:45+01:00 mihanblog.com روستایی که 100 نفر امدادگر دارد 2012-03-26T12:19:47+01:00 2012-03-26T12:19:47+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1851 ramin h در آذربایجان شرقی و در شهرستان اسکو روستایی که 100 نفر امدادگر دارد خبرگزاری فارس: کهنمو نام روستایی در 10 کیلومتری روستای توریستی کندوان واقع در شهرستان اسکو است که اکثر جوانان این روستا آموزش‌های امدادگری و کمک‌های اولیه عمومی و تخصصی امداد و نجات را گذرانده‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی هلال احمر آذربایجان شرقی، تیم 32 نفره پایگاه داوطلبان، گروه‌های چهارگانه هدایت، مهارت، مشارکت و حمایت در این روستا فعال است و در حوادث غیرمترقبه مخصوصاً زلزله بم گروه&nbs در آذربایجان شرقی و در شهرستان اسکو
روستایی که 100 نفر امدادگر دارد

خبرگزاری فارس: کهنمو نام روستایی در 10 کیلومتری روستای توریستی کندوان واقع در شهرستان اسکو است که اکثر جوانان این روستا آموزش‌های امدادگری و کمک‌های اولیه عمومی و تخصصی امداد و نجات را گذرانده‌اند.

خبرگزاری فارس: روستایی که 100 نفر امدادگر دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی هلال احمر آذربایجان شرقی، تیم 32 نفره پایگاه داوطلبان، گروه‌های چهارگانه هدایت، مهارت، مشارکت و حمایت در این روستا فعال است و در حوادث غیرمترقبه مخصوصاً زلزله بم گروه هشت نفره از جوانان روستا به بم اعزام شده‌اند و در سیل سراب و مانور کوهدل حضور چشمگیری داشته‌اند.

در دوازدهمین طرح نوروزی پایگاه امداد و نجات روستایی گروه پیشرو در جاده آن روستا دایر شده است.

این روستا 100 امدادگر آموزش دیده و آماده دارد. پایگاه امدادی این روستا در جوار گلزار شهدای روستای کهنمو به مراجعان خدمات ارائه می‌کند.

انتهای پیام/آ30

]]>
75 درصد عشایر بردسکن از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند 2012-03-26T12:19:44+01:00 2012-03-26T12:19:44+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1850 ramin h با اجرای کامل این پروژه‌های آبرسانی بردسکن 75 درصد عشایر بردسکن از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند خبرگزاری فارس: رئیس اداره امور عشایر بردسکن گفت: با اجرای کامل این پروژه‌های آبرسانی بردسکن، 75 درصد عشایر از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند. علی‌اکبر خاکشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بردسکن، اظهار داشت: این دو پروژه شامل اجرای پروژه داخلی مجتمع بعثت محمد زور آب با مبلغ 700 میلیون ریال و انتقال آب به کلاته برق با مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون ریال  است. رئیس با اجرای کامل این پروژه‌های آبرسانی بردسکن
75 درصد عشایر بردسکن از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره امور عشایر بردسکن گفت: با اجرای کامل این پروژه‌های آبرسانی بردسکن، 75 درصد عشایر از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

خبرگزاری فارس: 75 درصد عشایر بردسکن از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند

علی‌اکبر خاکشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بردسکن، اظهار داشت: این دو پروژه شامل اجرای پروژه داخلی مجتمع بعثت محمد زور آب با مبلغ 700 میلیون ریال و انتقال آب به کلاته برق با مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون ریال  است.

رئیس اداره امور عشایر بردسکن با بیان اینکه پروژه آبرسانی بعثت محمد زور آب شامل تامین آب شرب هشت محله عشایری است، ادامه داد: این پروژه یکی  از بزرگ‌ترین پروژه‌های آبرسانی سطح استان است که شامل 122 کیلومتر خط انتقال و 10 کیلومتر شبکه داخلی است.

خاکشور با بیان اینکه تا کنون مبلغ 14 میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و خشکسالی در پروژه آبرسانی بعثت هزینه شده، اظهار داشت: با اجرای کامل این پروژه و با توجه به اجرای پروژه‌های سال‌های گذشته، در حدود 75 درصد عشایر از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

این مسئول گفت: مسئولان استانی و شهرستان نسبت به تخصیص اعتبار لازم به منظور تامین آب شرب بهداشتی مناطق عشایری قاسم آباد، شلاقه، علی پلنگ، بالاجو، چشمه هادی در شهرستان بردسکن و منطقه رحیم‌آباد (گندم بر) در شهرستان کاشمر اقدام کنند تا بتوانند از این نعمت برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد : با آغاز به کار دولت نهم و دهم تا کنون مبلغ 18 میلیارد و 675 میلیون ریال اعتبار به جامعه عشایری شهرستان‌های بردسکن و کاشمر اختصاص یافته که این رقم نسبت به اعتبارات سال‌های ما قبل رشد چشمگیری داشته است.

خاکشور ادامه داد: در زمینه تهیه زیرساخت در مناطق عشایری شامل برق، تلفن، آب شرب و راه مناسب خوب عمل شده و کارهای عمرانی مناسبی انجام گرفته است.

رئیس اداره امور عشایر بردسکن یکی از مهم‌ترین مشکلات جامعه عشایری را کم توجهی به مسائل حوزه فرهنگی عنوان کرد و گفت : ضرورت توجه ویژه مسئولان به این حوزه احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اغلب مناطق عشایری فاقد مسجد، خانه عالم و کتابخانه است و در تعدادی از مناطق عشایری پخش برنامه‌های صدا و سیما داری مشکل است، گفت: اگر چه با همت این اداره و سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی در دهه اول محرم و ماه رمضان در مناطق عشایری، روحانی اعزام می‌شود، اما در سایر ایام سال و مناسبت‌های مختلف این عزیزان از نعمت وجود روحانی و مبلغ دینی بی بهره‌اند.

این مسئول ابراز داشت: عشایر غیور و فهیم شهرستان در تمام مراسم ملی از جمله انتخابات، راهپیمایی‌ها و حضور چشمگیری دارند به طوری که در روز قدس و روز 22 بهمن در دهستان درونه در راهپیمایی حضور یافتند و در انتخابات نیز بیش از 98 درصد عشایر شرکت کردند.

رئیس اداره امور عشایر بردسکن با اشاره به آئین نامه ساماندهی عشایر، از تمام ادارات خواست نسبت به رفع مشکلات جامعه عشایری اقدام کنند و قسمتی از انتخابات عمرانی و فرهنگی خود را در مناطق عشایری صرف کنند.

انتهای پیام/ن۲۰

]]>
هفت‏سین قرآنی مهمان زائران راهیان نور میامی 2012-03-26T12:19:41+01:00 2012-03-26T12:19:41+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1849 ramin h سفر به سرزمین ملائک -21 هفت‏سین قرآنی مهمان زائران راهیان نور میامی خبرگزاری فارس: مسابقه هفت سین قرآنی در کاروان راهیان نور میامی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‏الاسلام سیدهادی موسوی روحانی کاروان راهیان نور میامی ظهر امروز با اعلام این خبر گفت: مسابقه هفت سین قرآنی شامل سه مرحله بود. وی تصریح کرد: در مرحله نخست، اسامی هفت سوره قرآن که با سین آغاز می‏شود به عنوان سؤال مطرح شد. این مسئول در ادامه گفت: هفت آیه از قرآن که با سین آغاز می‏شود و هفت آیه در خصوص ارزش جهاد، سفر به سرزمین ملائک -21
هفت‏سین قرآنی مهمان زائران راهیان نور میامی

خبرگزاری فارس: مسابقه هفت سین قرآنی در کاروان راهیان نور میامی برگزار شد.

خبرگزاری فارس: هفت‏سین قرآنی مهمان زائران راهیان نور میامی

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‏الاسلام سیدهادی موسوی روحانی کاروان راهیان نور میامی ظهر امروز با اعلام این خبر گفت: مسابقه هفت سین قرآنی شامل سه مرحله بود.

وی تصریح کرد: در مرحله نخست، اسامی هفت سوره قرآن که با سین آغاز می‏شود به عنوان سؤال مطرح شد.

این مسئول در ادامه گفت: هفت آیه از قرآن که با سین آغاز می‏شود و هفت آیه در خصوص ارزش جهاد، دو محور دیگری بود که مورد پرسش واقع شد.

موسوی خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی‏های انجام شده در سپاه میامی، در پایان اردوی راهیان نور، به قید قرعه به 20 نفر از شرکت کنندگان که پاسخ صحیح ارائه کرده بودند، هدایایی تقدیم شد.

انتهای پیام/آ30

]]>
مصالحه 82 درصدی پرونده‌های ارجاعی به دفاتر مشاوره 2012-03-26T12:19:37+01:00 2012-03-26T12:19:37+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1848 ramin h در خراسان شمالی صورت گرفت مصالحه 82 درصدی پرونده‌های ارجاعی به دفاتر مشاوره خبرگزاری فارس: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از مصالحه 82 درصد پرونده‌های ورودی به مراکز مشاوره کلانتری‌های سطح استان طی یک سال گذشته خبر داد.  به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس خراسان شمالی، سید محمد هاشمی اظهار داشت: طی یک سال گذشته 96 طرح مشاوره فعال در مدارس و مساجد توسط کارشناسان مشاوره به مرحله اجرا گذاشته شده است. وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده 750 مورد در خراسان شمالی صورت گرفت
مصالحه 82 درصدی پرونده‌های ارجاعی به دفاتر مشاوره

خبرگزاری فارس: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از مصالحه 82 درصد پرونده‌های ورودی به مراکز مشاوره کلانتری‌های سطح استان طی یک سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: مصالحه 82 درصدی پرونده‌های ارجاعی به دفاتر مشاوره

 به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس خراسان شمالی، سید محمد هاشمی اظهار داشت: طی یک سال گذشته 96 طرح مشاوره فعال در مدارس و مساجد توسط کارشناسان مشاوره به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده 750 مورد مشاوره انتظامی توسط کارشناسان انتظامی در زمینه نظام وظیفه، گذرنامه، استخدام در نیروی انتظامی و... مشاوره دریافت کرده‌اند.

هاشمی از جمله اهداف مراکز مشاوره و راهنمایی در ناجا را کمک به پیشگیری از وقوع و بروز جرم عنوان کرد و گفت: این خصوصیت می‌تواند ماهیت مراکز مشاوره و راهنمایی را از سایر مراکز و نهادهای مشابه حمایتی متمایز سازد.

این مسئول به مراجعه یک هزار و 400 نفر از شهروندان طی یک سال گذشته به مراکز مشاوره و دفاتر کلانتری‌های سطح استان اشاره کرد و افزود: از مجموع افراد مراجعه کننده به این مراکز 250 پرونده در دفاتر کلانتری‌ها تشکیل شد که یک هزار و 150 مورد از آنان با تلاش مشاوران کلانتری‌ها به مصالحه انجامیده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی تصریح کرد: بر اساس بررسی‌ها به عمل آمده 82 درصد پرونده‌ای ورودی به دفاتر کلانتری‌های سطح استان به مصالحه انجامیده است.

وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده یک‌هزار و 550 نفر مراجعه کننده به مرکز مشاوره و دوایر اجتماعی کلانتری‌های سطح استان مراجعه و در زمینه‌های مشاوره روان شناختی، خدمات مشاوره‌ای دریافت کرده‌اند.

هاشمی گفت: از دیگر اقدامات مرکز مشاوره و دوایر اجتماعی کلانتری‌های استان، تهیه بروشور، درج مطالب آموزشی در سایت و جراید، تهیه مقاله، جزوه آموزشی، برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های آسیب‌های اجتماعی و تعامل با ادارات و نهادهای مرتبط با مأموریت مرکز مشاوره را می‌توان بیان کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره و مددکاری فرماندهی انتظامی خراسان شمالی واقع در بجنورد – چهارراه شهرک شاهد - ساختمان معاونت اجتماعی استان، آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان به شهروندان است.

انتهای پیام/ن۳۰

]]>
رئیس جمهور وارد تهران شد 2012-03-26T12:19:34+01:00 2012-03-26T12:19:34+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1847 ramin h پس از انجام سفری سه روزه به تاجیکستان رئیس جمهور وارد تهران شد خبرگزاری فارس: رییس جمهور که به منظور شرکت در سومین جشن جهانی نوروز و پنجمین اجلاس حمایت از اقتصاد افغانستان به تاجیکستان سفر کرده بود، دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد. به گزارش گروه دولت خبرگزاری فارس،محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان پس از انجام سفری سه روزه به تاجیکستان و شرکت در سومین جشن جهانی نوروز و اجلاس حمایت از اقتصاد افغانستان دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال رسمی محمدرضا رح پس از انجام سفری سه روزه به تاجیکستان
رئیس جمهور وارد تهران شد

خبرگزاری فارس: رییس جمهور که به منظور شرکت در سومین جشن جهانی نوروز و پنجمین اجلاس حمایت از اقتصاد افغانستان به تاجیکستان سفر کرده بود، دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور وارد تهران شد

به گزارش گروه دولت خبرگزاری فارس،محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان پس از انجام سفری سه روزه به تاجیکستان و شرکت در سومین جشن جهانی نوروز و اجلاس حمایت از اقتصاد افغانستان دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال رسمی محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور قرار گرفت.

 

دیدار و گفتگو با روسای جمهور کشورهای تاجیکستان، افغانستان، پاکستان و نمایندگان سازمان های بین المللی، حضور در نشست مشترک هیات های عالی رتبه ایران و تاجیکستان، حضور در پنجمین نشست کشورهای فارسی زبان، حضور در جمع ایرانیان مقیم تاجیکستان و افتتاح خانه فرهنگ ایرانیان در دوشنبه از دیگر برنامه های رییس جمهور در سفر به کشور تاجیکستان بود.

 

در مراسم استقبال از رییس جمهور در بازگشت از سفر تاجیکستان، حجت الاسلام میرتاج الدینی، بختیاری وزیر دادگستری، عباسی وزیر ورزش و جوانان، خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی و زریبافان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

]]>
حمام درده و پل سنگی فیروزکوه، میراثی کهن اما ناشناخته 2012-03-26T12:19:30+01:00 2012-03-26T12:19:30+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1846 ramin h ویمه کهن در انتظار مسافران نوروزی حمام درده و پل سنگی فیروزکوه، میراثی کهن اما ناشناخته خبرگزاری فارس: "حمام درده" و "پل سنگی فیروزکوه" گرچه از جمله میراث‏ کهن شهرستان فیروزکوه محسوب می‏شوند؛ اما تا حدود زیادی ناشناخته مانده‏اند. به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، "حمام درده" در مرکز روستای درده و کنار رود کوچکی که از سمت خاور به مرکز روستا و سپس به سمت جنوب جریان دارد، وجود دارد. این حمام به گفته اهالی، بیش از 200 سال عمر دارد. در ورودی حمام در شمال باختری آن قرار دارد و با ویمه کهن در انتظار مسافران نوروزی
حمام درده و پل سنگی فیروزکوه، میراثی کهن اما ناشناخته

خبرگزاری فارس: "حمام درده" و "پل سنگی فیروزکوه" گرچه از جمله میراث‏ کهن شهرستان فیروزکوه محسوب می‏شوند؛ اما تا حدود زیادی ناشناخته مانده‏اند.

خبرگزاری فارس: حمام درده و پل سنگی فیروزکوه، میراثی کهن اما ناشناخته

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، "حمام درده" در مرکز روستای درده و کنار رود کوچکی که از سمت خاور به مرکز روستا و سپس به سمت جنوب جریان دارد، وجود دارد.

این حمام به گفته اهالی، بیش از 200 سال عمر دارد.

در ورودی حمام در شمال باختری آن قرار دارد و با پایین رفتن از چند پله و چرخش به سمت شمال، به فضای رختکن و از سمت جنوب رختکن با یک چرخش نیم‌دایره به سمت چپ به داخل گرم‏خانه راه می‌‌یابد.

فضای رختکن مربع و در سه ضلع آن سکوهایی ساخته شده که محل نشستن و تعویض لباس بوده است.

زیر سکوها فضایی وجود دارد که محل قراردادن کفش است، فضای گرم‏خانه حمام روستای درده که ابتدا خزینه‌ای بوده، به شکل مستطیل و دارای اجزای مختلفی بوده که در نقشه حمام مشخص شده است.

سقف رختکن و گرم‏خانه گنبدی شکل با طاق‌های جناقی و نورگیر است.

* پل سنگی فیروزکوه

در مرکز روستای لزور، پلی سنگی با یک دهانه روی رودخانه لزور ساخته شده است که قدمت آن به بیش از 150 سال می‌‌رسد.

مصالح پل از سنگ‌های لاشه و تخته سنگ و ملات آن از ساروج است؛ روی پل را با قلوه‌سنگ کف رودخانه و ملات ساروج سنگ‌فرش کرده‌اند.

در حال حاضر پل دیگری به موازات پل قدیمی روی رودخانه ساخته‌اند و وسایل نقلیه از روی آن عبور می‌کنند، پل قدیمی هم وسیله رفت و آمد اهالی است و نقش پیاده‌رو را بازی می‌کند.

انتهای پیام/آ30

]]>
استقبال از مسافران نوروزی با اجرای مراسم آیینی در شاهرود 2012-03-26T12:19:27+01:00 2012-03-26T12:19:27+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1845 ramin h دبیر ستاد تسهیلات نوروزی سمنان خبر داد استقبال از مسافران نوروزی با اجرای مراسم آیینی در شاهرود خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات نوروزی سمنان از اجرای مراسم آیینی، چوب بازی و موسیقی محلی با هدف استقبال از بهار و مسافران نوروزی در شاهرود خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حمید یزدانی ظهر امروز در گفت‏وگو با خبرنگاران در این زمینه اظهار داشت: این مراسم در مکان‏های پرتردد مسافران و زوار آقا علی ابن موسی الرضا (ع) در شهرستان‏های شاهرود و میامی برگزار شد. این مسئول با اشاره به آغاز دبیر ستاد تسهیلات نوروزی سمنان خبر داد
استقبال از مسافران نوروزی با اجرای مراسم آیینی در شاهرود

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات نوروزی سمنان از اجرای مراسم آیینی، چوب بازی و موسیقی محلی با هدف استقبال از بهار و مسافران نوروزی در شاهرود خبر داد.

خبرگزاری فارس: استقبال از مسافران نوروزی با اجرای مراسم آیینی در شاهرود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حمید یزدانی ظهر امروز در گفت‏وگو با خبرنگاران در این زمینه اظهار داشت: این مراسم در مکان‏های پرتردد مسافران و زوار آقا علی ابن موسی الرضا (ع) در شهرستان‏های شاهرود و میامی برگزار شد.

این مسئول با اشاره به آغاز اجرای این برنامه‏ها از بیست و نهم اسفند ماه سال گذشته عنوان کرد: این مراسم در پارک بسطام، میدان آزادی، آبشار، پارک کودک، بلوار شاهرود و ورودی شهر میامی اجرا شد.

یزدانی گفت: این مراسم با همکاری گروه موسیقی شقایق کالپوش، گروه آیینی عیدانه توران و گروه اسب چوبی روستای جیلان برگزار شد.

وی متذکر شد: اجرای برنامه در شبکه استانی به هنگام تحویل سال نو و شرکت در هفته فرهنگی استان در محل پارک 17 شهریور شهر سمنان توسط گروه‏های آیینی شاهرود از جمله برنامه‏های برگزاری جشن‏های نوروزی در استان سمنان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اذعان داشت: ایجاد فضای شاد و با نشاط برای شهروندان و گردشگران و نیز آشنایی با آداب و رسوم گروه‏های مختلف قومی از جمله اهداف برگزاری این جشن‏هاست.

انتهای پیام/ن۳۰

]]>
دختر بیجاری نخستین نوزاد متولد شده کردستان در سال 91 است 2012-03-26T12:19:24+01:00 2012-03-26T12:19:24+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1844 ramin h دختر بیجاری نخستین نوزاد متولد شده کردستان در سال 91 است خبرگزاری فارس: مدیرکل ثبت احوال استان کردستان گفت: نخستین نوزاد متولد شده استان دختر بود که بلافاصله بعد از تحویل سال در شهرستان بیجار به دنیا آمد. عبدالله خسروی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: با توجه به آمارهای جمع‌آوری شده در رابطه با اطفال متولد امسال در استان اولین واقعه ولادت بلافاصله بعد از تحویل سال در شهرستان بیجار اتفاق افتاد. وی تصریح کرد: نخستین نوزاد استان که دختر بود در ساعت 8 و 45 دقیقه
دختر بیجاری نخستین نوزاد متولد شده کردستان در سال 91 است

خبرگزاری فارس: مدیرکل ثبت احوال استان کردستان گفت: نخستین نوزاد متولد شده استان دختر بود که بلافاصله بعد از تحویل سال در شهرستان بیجار به دنیا آمد.

خبرگزاری فارس: دختر بیجاری نخستین نوزاد متولد شده کردستان در سال 91 است

عبدالله خسروی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: با توجه به آمارهای جمع‌آوری شده در رابطه با اطفال متولد امسال در استان اولین واقعه ولادت بلافاصله بعد از تحویل سال در شهرستان بیجار اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: نخستین نوزاد استان که دختر بود در ساعت 8 و 45 دقیقه روز سه‌شنبه اول فروردین در شهر حسن‌آباد یاسوکند مرکز بخش کرانی از توابع شهرستان بیجار متولد شد.

وی در ادامه افزود: والدین این دختر آقای هوشنگ بیک‌محمدپور و خانم فاطمه خدامرادی نام دارند که فرزندشان را نهال نام‌ گذاشتند.

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان با اشاره به اینکه روز گذشته برای تبریک ولادت نخستین نوزاد استان با همراهی جمعی از مسئولان به منزل این نوزاد مراجعه کردند، گفت: در این دیدار لوح تقدیری به همراه شناسنامه صادره، یک جلد کتاب فرهنگ نام و نام‌گزینی و نیز دفترچه حساب پس‌اندازی که به نام نهال افتتاح شده بود، به آنها اهدا کردیم.

خسروی‌زاده در پایان اظهار امیدواری کرد که تمام فرزندان این مرزوبوم در سایه آموزه‌های دین مبین اسلام و تحت تربیت والای والدینشان فردی مفید و مایه افتخار برای جامعه و خانواده‌هایشان باشند.

انتهای پیام/آ30

]]>
مراسم یادبود پدر مدیر عامل باشگاه پرسپولیس برگزار شد 2012-03-26T12:19:17+01:00 2012-03-26T12:19:17+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1843 ramin h با حضور مسئولان سیاسی و ورزشی مراسم یادبود پدر مدیر عامل باشگاه پرسپولیس برگزار شد خبرگزاری فارس: مراسم ختم پدر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بعدازظهر امروز با حضور مسئولان سیاسی، ورزشی و ورزشکاران در مسجد امیرالمؤمنین تهران برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم یادبود پدر محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بعدازظهر امروز در مسجد امیرالمؤمنین واقع در مرزداران تهران برگزار شد. در این مراسم زریبافان و سعیدلو معاونان رئیس‌جمهور، ابوترابی نایب‌رئیس مجلس، محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت با حضور مسئولان سیاسی و ورزشی
مراسم یادبود پدر مدیر عامل باشگاه پرسپولیس برگزار شد

خبرگزاری فارس: مراسم ختم پدر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بعدازظهر امروز با حضور مسئولان سیاسی، ورزشی و ورزشکاران در مسجد امیرالمؤمنین تهران برگزار شد.

خبرگزاری فارس: مراسم یادبود پدر مدیر عامل باشگاه پرسپولیس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم یادبود پدر محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بعدازظهر امروز در مسجد امیرالمؤمنین واقع در مرزداران تهران برگزار شد. در این مراسم زریبافان و سعیدلو معاونان رئیس‌جمهور، ابوترابی نایب‌رئیس مجلس، محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام، مؤمنی رئیس راهنمایی و رانندگی، ساجدی‌نیا رئیس پلیس تهران، احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی حضور داشتند.

همچنین در مراسم ختم امروز تعدادی از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس و بازیکنان حال حاضر این تیم که سرشناس‌ترین آن‌ها علی دایی، حمید استیلی، احمدرضا عابدزاده و چهره‌های دیگری مانند عادل فردوسی‌پور و بهرام شفیع حضور داشتند.

سجادی و ساور معاونان وزارت ورزش و جوانان به همراه علی کفاشیان و نبی رئیس و دبیر فدراسیون فوتبال از جمله مسئولان ورزشی حاضر در مراسم امروز بودند و به ابراز همدردی با مدیرعامل پرسپولیس پرداختند.

انتهای پیام/آ

]]>
تحریم‌های غرب روتینه شده و جنبه سمبلیک دارد 2012-03-26T12:19:13+01:00 2012-03-26T12:19:13+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1842 ramin h محمدی در گفت‌وگو با فارس تحریم‌های غرب روتینه شده و جنبه سمبلیک دارد خبرگزاری فارس: کارشناس مسائل سیاسی تحریم‌های غرب علیه ایران را روتینه شده خواند که جنبه سمبلیک یافته و گفت: غرب تحریم‌ها را با این هدف دنبال می‌کند که مقامات ایران احساس مصونیت و آرامش نکنند. مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری فارس، در خصوص انتشار اسامی 17 تن از مقامات کشورمان که در لیست جدید تحریم اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند، گفت: با افزوده شدن این ۱۷ نفر تعداد ایرانی‌های محمدی در گفت‌وگو با فارس
تحریم‌های غرب روتینه شده و جنبه سمبلیک دارد

خبرگزاری فارس: کارشناس مسائل سیاسی تحریم‌های غرب علیه ایران را روتینه شده خواند که جنبه سمبلیک یافته و گفت: غرب تحریم‌ها را با این هدف دنبال می‌کند که مقامات ایران احساس مصونیت و آرامش نکنند.

خبرگزاری فارس: تحریم‌های غرب روتینه شده و جنبه سمبلیک دارد

مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری فارس، در خصوص انتشار اسامی 17 تن از مقامات کشورمان که در لیست جدید تحریم اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند، گفت: با افزوده شدن این ۱۷ نفر تعداد ایرانی‌های تحریم‌شده به ۷۸ نفر رسید. ادعایی که در بیانیه رسمی شورای اروپا و سخنان خانم اشتون مطرح شده این است که این افراد به طور فعال در نقض حقوق بشر در ایران دخیل بوده‌اند.

وی با اشاره به ادعای بسته شدن حساب این افراد در اروپا و نیز ممنوعیت ورود آنها به اتحادیه اروپا اظهار داشت: اتحادیه اروپا از در پیش گرفتن رفتاری مبتنی بر اعمال یک سلسله تحریم‌ها علیه افرادی خاص در ایران، چند هدف عمده را دنبال می‌کند.

این کارشناس مسائل سیاسی اولین هدف اتحادیه اروپا را انتقال این پیام به جریان فتنه خواند که جامعه جهانی از تحرکات آنها حمایت می‌کند و اظهار داشت: اروپا قصد دارد با ایجاد یک تکیه‌گاه خارجی برای جریان فتنه در ایران، مانع افول و مرگ این جریان شود.

محمدی افزود: هر دور تحریم جدید که به بهانه نقض حقوق بشر در ایران توسط اتحادیه اروپا و آمریکا تصویب می‌شود به معنای تلاش برای مستحکم‌‌تر کردن پشتوانه خارجی جریان فتنه در ایران است.

این کارشناس مسائل سیاسی توقع و تصور غرب در این تحریم‌ها را در این خواند که با اعمال تحریم‌ها به تدریج اعتماد‌به نفس از دست رفته به جریان فتنه باز گشته و احتمال از‌گیری ناآرامی اجتماعی در ایران وجود داشته باشد.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی هدف دیگر تحریم‌ها را تضعیف اراده مقامات ایران و محافظه‌کار کردن آنها در برخورد با کسانی خواند که اقدام به اخلال در نظم اجتماعی یا اقدام علیه امنیت ملی می‌کنند و یادآور شد: درک اروپایی‌ها این است که اگر این تحریم‌ها به صورت مستمر اعمال شود، کسانیکه هدف تحریم قرار گرفته‌اند انگیزه‌های خود را برای مبارزه مؤثر با جریانات آشوب‌گر در ایران از دست خواهند داد.

محمدی افزود: تئوری کسانی مانند هادی قائمی نیز که مسئول کمپین بین‌المللی حمایت از حقوق بشر و مأمور سرویس اطلاعاتی آمریکا در قضیه حقوق بشر ایران است این است که اگر ایران و مقامات ایرانی احساس کنند رفتار آنها علیه جریان فتنه دارای هزینه خارجی است در ادامه این رفتار با احتیاط بیشتری عمل خواهند کرد.

وی هدف‌گذاری کلیدی را تأثیر بر محاسبات جریان فتنه و مقامات ایرانی خواند و اظهار داشت: این هدف‌گذاری به طور سنتی از سه سال پیش و با اعمال تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران دنبال می‌شود، اما غرب تاکنون به هیچ یک از اهداف خود دست نیافته‌ است.

این کارشناس مسائل سیاسی ایجاد پشتوانه خارجی برای تحرکات داخلی در ایران را تنها باعث مرگ سریع‌تر جریانات دانست و یادآور شد: جامعه ایرانی عمیقاً بیگانه‌ستیز است و در این صورت توجیه لازم برای برخورد با کسانی که مورد حمایت خارجی هستند برای مقامات ایرانی فراهم می‌شود.

محمدی ادامه داد: انتشار این بیانیه‌ها و تحریم‌های پی در پی در دفاع از افرادی خاص در داخل ایران از جانب غرب محکم‌ترین سندی است که نشان می‌دهد که جریان فتنه در ایران یک جریان برنامه‌ریزی شده و مورد حمایت طرف خارجی است و همین امر محکم‌ترین استدلال برای شدید‌ترین برخوردها با این جریان است.

وی با بیان اینکه طرف غربی درک اشتباهی از این موضوع دارد که اگر افرادی خاص در داخل ایران وابسته به غرب به نظر برسند مصونیت پیدا خواهند کرد، گفت: به هر میزان که یک جریان یا یک فرد در ایران وابسته به غرب به نظر برسد، چه از جانب نظام و چه از جانب مردم آسیب‌پذیرتر خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: جریان فتنه از سال ۸۸ به این سو هر قدر ارتباطات و گرایش‌های‌ خارجی‌اش آشکار‌تر شده، در بدنه اجتماعی رو به تحلیل رفته و امروز می‌توان گفت به لحاظ اجتماعی این جریان مرده و فقط یک حیات رسانه‌ای دارد.

محمدی افزود: مقامات ایرانی هرگز در برخورد با کسانی که اقدام به اخلال در امنیت کشور می‌کنند، محافظه‌کار نخواهند بود بلکه انگیزه‌های آنها با این تحریم‌ها افزایش نیز خواهد یافت.

وی با بیان اینکه هیچ یک از این افراد نه حسابی در اروپا دارند و نه علاقه‌ای برای سفر به اروپا، یادآور شد: همه آنها به قرار گرفتن نام خود در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا افتخار می‌کنند و برخی از آنها در انتخابات گذشته که کاندیدا شده بودند، قرار گرفتن در فهرست تحریم‌ها را به عنوان یک امتیاز در تبلیغات انتخاباتی خود مطرح می‌کردند.

این کارشناس مسائل سیاسی چنین اقداماتی را ناتوان از تأثیر‌گذاری و محاسبات مقامات ایرانی خواند و اظهار داشت: آنها مقامات ما را از چیزی می‌ترسانند که وجود خارجی ندارد. وقتی کسی نه حساب خارجی داشته و نه سفری به اروپا دارد چرا باید از تحریم شدن نگران شود.

محمدی شناخت غیر دقیق از دینامیسم و سازوکار تصمیم‌گیری در داخل ایران و روحیه مقامات و مسئولین ایرانی و مردم کشورمان را عاملی دانست که باعث می‌شود غربی‌ها در انتخاب گزینه‌های خود اشتباه کرده و هزینه پرداخت کنند، بدون اینکه دستاوردی داشته باشند.

وی با اشاره به تحریم‌های پیش از انتخابات که هدف آن تأثیرگذاری بر جدول برنامه‌های سیاسی بود، یادآور شد: به همین دلیل آن تحریم‌ها واقعی‌تر اعمال شد که بانک مرکزی و نفت ایران را در بر گرفت، اما تحریم‌هایی که در فضای فعلی تصویب می‌شود دارای یک وظیفه روتین است که صرفاً انتقال این پیام را دنبال می‌کند که حساسیت نسبت به مسائل داخل ایران در غرب وجود دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی نگاه غرب به تحریم‌ها را در این دانست که باید دارای استمرار زمانی باشد تا ایران هیچ گاه احساس مصونیت و آرامش نکرده و احساس نکند که غرب انگیزه‌های خود را برای ادامه این مسیر از دست داده و افزود: به همین دلیل یک برنامه روتین برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران تنظیم شده اما چون مسئله روتین است به سمبلیسم نیز گرایش یافته و در برخی موارد تنها جنبه سمبلیک یافته است.

انتهای پیام/

]]>
ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان 2012-03-26T12:19:09+01:00 2012-03-26T12:19:09+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1841 ramin h معاون اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان خبرگزاری فارس: معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان از 25 اسفند ماه سال گذشته خبر داد. ابوالفضل اجلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: همزمان با روز ششم فروردین ماه سال جاری 300 هزار و 30 مسافر به استان زنجان وارد شدند. وی با بیان اینکه از این تعداد 324 هزار نفر با خودروی شخصی وارد استان شدند، تصریح کرد: 2 ه معاون اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد
ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان

خبرگزاری فارس: معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان از 25 اسفند ماه سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان

ابوالفضل اجلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: همزمان با روز ششم فروردین ماه سال جاری 300 هزار و 30 مسافر به استان زنجان وارد شدند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 324 هزار نفر با خودروی شخصی وارد استان شدند، تصریح کرد: 2 هزار مسافر نیز از طریق قطار به استان زنجان مسافرت کرده‌اند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به ورود 4 هزار و 280 مسافر از طریق اتوبوس به استان زنجان ادامه داد: مسافرت هوایی در استان در ششمین روز از فروردین ماه سال جاری گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه 4 هزار و 448 نفر در مراکز اقامتی دائمی استان اقامت یافتند، تصریح کرد: بسیاری از هموطنان نیز در منزل اقوام و خویشان خود اسکان یافته‌اند.

اجلی با اشاره به بازدید از 24 مورد واحدهای پذیرایی بین‌راهی در استان زنجان تصریح کرد: از هشت مرکز اقامتی از جمله هتل‌ها و مهمانپذیرها نیز دیروز بازدید شده است.

وی از بازدید از 18 مورد اسکان موقت در استان زنجان خبر داد و گفت: بازدیدهای اداره کل تا پایان تعطیلات ادامه دارد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به بازدید 3 هزار و 850 نفر از بنای گنبد سلطانیه یادآور شد: 10 هزار و 85 نفر نیز از بنای تاریخی رختشویخانه نیز بازدید کردند.

وی با بیان اینکه یک هزار و 300 مسافر نیز از موزه مردان نمکی زنجان بازدید کردند، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم تا آخر تعطیلات از سوی اداره کل انجام شده است.

انتهای پیام/آ20

]]>
مشکلات مردم باید به خوبی رسیدگی شود 2012-03-26T12:19:06+01:00 2012-03-26T12:19:06+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1840 ramin h فرماندار دماوند: مشکلات مردم باید به خوبی رسیدگی شود خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان دماوند گفت: مشکلات مردم باید در اسرع وقت رسیدگی و به خوبی برطرف شود. به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، در ملاقاتی که ظهر امروز در دفتر فرماندار شهرستان دماوند برگزار شد، 14 نفر از اقشار مختلف مردم شهرستان در دیداری چهره به چهره مشکلات خود را با فرماندار این شهرستان در میان گذاشتند. علی‏رضا قاسمی‏فرزاد فرماندار شهرستان دماوند نیز دستورات لازم را برای حل مشکلات این افراد صادر کرد. وی همچنین در فرماندار دماوند:
مشکلات مردم باید به خوبی رسیدگی شود

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان دماوند گفت: مشکلات مردم باید در اسرع وقت رسیدگی و به خوبی برطرف شود.

خبرگزاری فارس: مشکلات مردم باید به خوبی رسیدگی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، در ملاقاتی که ظهر امروز در دفتر فرماندار شهرستان دماوند برگزار شد، 14 نفر از اقشار مختلف مردم شهرستان در دیداری چهره به چهره مشکلات خود را با فرماندار این شهرستان در میان گذاشتند.

علی‏رضا قاسمی‏فرزاد فرماندار شهرستان دماوند نیز دستورات لازم را برای حل مشکلات این افراد صادر کرد.

وی همچنین در پیامی، فرا رسیدن نوروز سال 91 را به مردم ایران اسلامی و همچنین مردم متدین شهرستان دماوند تبریک گفت.

قاسمی‏فرزاد بیان داشت: بهار، سروش تجدید حیات طبیعت است تا در دفتر هر برگ و گلبرگ درختان قدرت و توانایی خالق هستی را بخوانیم و تسبیح گوییم.

این مسئول بهار را فرصتی آغازینی دانست که برای خاکیان و افلاکیان "مقلب القلوب و الابصار" را مقدر کرده تا با تفکر و اندیشه در لیل و نهار و با سعی خود به "احسن الحال" نایل شوند.

فرماندار شهرستان دماوند نخستین روزهای بهار را آغازی برای اعتدال، طراوت، نشاط و شادابی و نوروز را عید شکوفایی، پویایی، بالندگی، نوخواهی و نواندیشی دانست و گفت: دین مبین اسلام نیز جلوه‏هایی از معرفت دینی را در بهار به یادگار گذاشته تا آنان که سرای دیده و دل را از زنگارها پاک کنند و نوروزی دل انگیز و زیباتر داشته باشند.

وی فرا رسیدن عید نوروز 1391 را به همه هم‌میهنان به ویژه مردم شریف شهرستان دماوند تبریک و تهنیت گفت و از خداوند متعال بهروزی و موفقیت یکایک مردم متدین و ولایتمدار شهرستان را خواستار شد.

این مسئول ابراز امیدواری کرد تا سال 1391 قرین خیر و برکت و پیروزی اسلام بر کفر جهانی باشد.

انتهای پیام/ن۲۰

]]>
1000 نفر از موزه شاهرود بازدید کردند 2012-03-26T12:19:02+01:00 2012-03-26T12:19:02+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1839 ramin h در تعطیلات نوروز 1000 نفر از موزه شاهرود بازدید کردند خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: حدود یک‌هزار مسافر و گردشگر از موزه شاهرود بازدید کردند. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمید یزدانی امروز اظهار کرد: در ایام فعالیت ستاد تسهیلات نوروزی از بیست و پنجم اسفند ماه تاکنون، حدود یک‌هزار نفر از موزه شاهرود بازدید کردند. وی با اشاره به اینکه این موزه در ساختمان بلدیه بنا در تعطیلات نوروز
1000 نفر از موزه شاهرود بازدید کردند

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: حدود یک‌هزار مسافر و گردشگر از موزه شاهرود بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: 1000 نفر از موزه شاهرود بازدید کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمید یزدانی امروز اظهار کرد: در ایام فعالیت ستاد تسهیلات نوروزی از بیست و پنجم اسفند ماه تاکنون، حدود یک‌هزار نفر از موزه شاهرود بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه این موزه در ساختمان بلدیه بنا شده در دوره پهلوی اول واقع است، افزود: موزه شاهرود شامل دو بخش باستان‏شناسی و مردم‏شناسی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در بخش باستان‏شناسی، آثار ارزشمندی مربوط به دوره‏های پیش از اسلام و در قسمت مردم‏شناسی نیز مجموعه‏ای از ابزار و ادوات تولید پوشاک، زیورآلات و دست‏بافته‏ها، اسناد و قباله‏ها و نیز ابزاری از فنون سنتی زندگی مردم به نمایش گذاشته شده است.
به گزارش فارس،‌ شهرستان شاهرود از محوطه‏های تاریخی با ارزشی همچون تپه 8 هزار ساله سنگ چخماق بسطام و تپه 3 هزار ساله بلوار شاهرود برخوردار بوده که بیانگر قدمت و غنای تاریخی و فرهنگی آن است.

برخی از اشیای مکشوفه در این محوطه‏ها مانند ابزار استخوانی و سنگی کار مربوط به هزاره ششم قبل از میلاد، سفال‏های خاکستری و نیز در امامزاده قطری در موزه شاهرود به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام/آ30

]]>
غزه بار دیگر در تاریکی فرو رفت 2012-03-26T12:18:59+01:00 2012-03-26T12:18:59+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1838 ramin h غزه بار دیگر در تاریکی فرو رفت خبرگزاری فارس: اداره انرژی نوار غزه از اتمام کامل سوخت تنها نیروگاه برق غزه و قطع کامل جریان برق این منطقه خبر داد. به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های فلسطین، اداره انرژی غزه اعلام کرد که تنها نیروگاه برق غزه از دو روز پیش با سوخت محدود فعالیت می‌کرد اما به دلیل سوخت آن از فعالیت بازماند و برق غزه نیز به طور کامل قطع شد. اداره انرژی غزه رژیم صهیونیستی را مسئول کامل قطعی جریان برق دانست و از همه کشورهای عربی و اسلامی بویژه مصر خواست تا بحران برق غزه
غزه بار دیگر در تاریکی فرو رفت

خبرگزاری فارس: اداره انرژی نوار غزه از اتمام کامل سوخت تنها نیروگاه برق غزه و قطع کامل جریان برق این منطقه خبر داد.

خبرگزاری فارس: غزه بار دیگر در تاریکی فرو رفت

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های فلسطین، اداره انرژی غزه اعلام کرد که تنها نیروگاه برق غزه از دو روز پیش با سوخت محدود فعالیت می‌کرد اما به دلیل سوخت آن از فعالیت بازماند و برق غزه نیز به طور کامل قطع شد.

اداره انرژی غزه رژیم صهیونیستی را مسئول کامل قطعی جریان برق دانست و از همه کشورهای عربی و اسلامی بویژه مصر خواست تا بحران برق غزه را به طور دائمی حل کنند.

دولت منتخب فلسطین به نخست‌وزیری"اسماعیل هنیه" در غزه چند روز پیش اعلام کرد که بحران برق غزه"سیاسی" است و تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی مسئول این بحران هستند.

بر اساس این گزارش تشکیلات خودگردان از اتحادیه اروپا خواسته است تا بودجه اختصاصی برای خرید سوخت لازم برای نیروگاه برق غزه را قطع کرده و آن را به پرداخت حقوق کارکنان کرانه باختری اختصاص دهد.

انتهای پیام/++

 

]]>
رئیس شورای انتقالی لیبی: هرگونه اقدام برای تقسیم لیبی توجیه ناپذیر است 2012-03-26T12:18:55+01:00 2012-03-26T12:18:55+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1837 ramin h رئیس شورای انتقالی لیبی: هرگونه اقدام برای تقسیم لیبی توجیه ناپذیر است خبرگزاری فارس: رئیس شورای ملی انتقالی لیبی تاکید کرد که با هرگونه اقدامی که درصدد تجزیه و تقسیم کشور لیبی است مقابله خواهد شد و هیچ توجیهی در این‌باره پذیرفتنی نیست.  به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، "مصطفی عبد الجلیل" در واکنش به اعلامیه منطقه برقه که خواهان جدایی از لیبی یا تشکیل دولت فدرالی در این کشور است، بر یکپارچه و متحد باقی ماندن لیبی تاکید کرد. رئیس شورای ملی انتقالی لیبی ام
رئیس شورای انتقالی لیبی: هرگونه اقدام برای تقسیم لیبی توجیه ناپذیر است

خبرگزاری فارس: رئیس شورای ملی انتقالی لیبی تاکید کرد که با هرگونه اقدامی که درصدد تجزیه و تقسیم کشور لیبی است مقابله خواهد شد و هیچ توجیهی در این‌باره پذیرفتنی نیست.

خبرگزاری فارس: رئیس شورای انتقالی لیبی: هرگونه اقدام برای تقسیم لیبی توجیه ناپذیر است

 به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، "مصطفی عبد الجلیل" در واکنش به اعلامیه منطقه برقه که خواهان جدایی از لیبی یا تشکیل دولت فدرالی در این کشور است، بر یکپارچه و متحد باقی ماندن لیبی تاکید کرد.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی امروز در مصاحبه با روزنامه الاهرام،‌ چاپ مصر گفت که این اعلامیه تنها بیانگر خواست 10 درصد مردمی لیبی است و هیچ‌گاه نمی‌تواند خواسته اکثر مردم این کشور باشد و ما اعتقاد داریم چنین اقدامی تنها در راستای حمایت از منافع کشورهای غربی صورت می‌گیرد.

به همین دلیل عبد الجلیل تاکید کرد که با هر اقدامی که در صدد تجزیه خاک لیبی است، به شدت برخورد خواهد شد و هیچ دستاویزی در این راه توجیه پذیر نیست.

وی درباره اوضاع جاری در لیبی گفت که دولت این کشور تلاش می‌کند که گروه‌های مسلح را جذب نهادها و دستگاه‌های امنیتی و نظامی و ارتش لیبی کند و به این ترتیب امنیت را در کشور برقرار کند.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی درباره فرار "عبد الله السنوسی"، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت قذافی گفت: کسانی‌که در فرار السنوسی دخالت داشته‌اند، توسط دستگاه قضایی لیبی محاکمه خواهند شد.

این درحالی است که از طرابلس، پایتخت لیبی خبر می‌رسد که یک گروه مسلح اقدام به تصرف هتل بین المللی "رکسوس" در این شهر کرده و مدیر هتل را یک فرد ترک تبار است، بازداشت کردند.

یکی از کارمندان این هتل که نخواست نامش فاش شود، توضیح داد که مشکل از آنجا شروع شد که مدیریت هتل از یکی از اعضای کتیبه الزنتان در غرب لیبی خواست هتل را به دلیل عدم پرداخت هزینه اقامت در آن ترک کند.

هتل رکسوس همان هتلی است که سرهنگ قذافی طی انقلاب 17 فوریه لیبی خبرنگاران خارجی را در آنجا اسکان داده بود. 

انتهای پیام/++‌

]]>
حلاج: آرامگاه حکیم بوذر جمهر قاینی بیشترین گردشگر را داشت 2012-03-26T12:18:51+01:00 2012-03-26T12:18:51+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1836 ramin h خراسان جنوبی نگین کویر ایران حلاج: آرامگاه حکیم بوذر جمهر قاینی بیشترین گردشگر را داشت خبرگزاری فارس: معاون حفظ و احیای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: سفرهای نوروزی در قاین هم رشد بی‌نظیری داشته و آرامگاه حکیم بوذر جمهر قاینی در روزهای گذشته بیشترین مسافر را در قاین داشته است. به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید حلاج صبح امروز در بازدید از آثار تاریخی قاین اظهار داشت: آرامگاه حکیم بوذر جمهر قاینی در روزهای گذشته بیشترین مسافر را در قاین داشته است. وی ادامه داد خراسان جنوبی نگین کویر ایران
حلاج: آرامگاه حکیم بوذر جمهر قاینی بیشترین گردشگر را داشت

خبرگزاری فارس: معاون حفظ و احیای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: سفرهای نوروزی در قاین هم رشد بی‌نظیری داشته و آرامگاه حکیم بوذر جمهر قاینی در روزهای گذشته بیشترین مسافر را در قاین داشته است.

خبرگزاری فارس: حلاج: آرامگاه حکیم بوذر جمهر قاینی بیشترین گردشگر را داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید حلاج صبح امروز در بازدید از آثار تاریخی قاین اظهار داشت: آرامگاه حکیم بوذر جمهر قاینی در روزهای گذشته بیشترین مسافر را در قاین داشته است.

وی ادامه داد: بوذر جمهر قاینی سیاستمدار ادیب و عارف و شاعر اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری قمری است که در دربار سلطان مسعود غزنوی خدمت می‌کرده است.

معاون حفظ و احیای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: این حکیم به زبان فارسی و عربی سخن می‌گفته و از وی اشعار و قصیده‌هایی به جای مانده که قصیده بهاریه او از شهرت خاصی برخوردار است.

حلاج تاکید کرد: مقبره حکیم بوذر جمهر در فاصله چهار کیلومتری جنوب غربی شهر قاین و در دامنه کوهی موسوم به کوه ابوذر قرار دارد.

وی در بازدید از موزه مردم‌شناسی قاین اظهار داشت:  موزه مردم‌شناسی قاین در خانه تاریخی سلطانی که از بناهای تاریخی شهر قاین است، طراحی شده و در اردیبهشت سال 1384 افتتاح شد.

معاون حفظ و احیای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: بخش‌های مختلف موزه شامل بخش مراسم شب چله، جاجیم‌بافی، مراحل کاشت، داشت و برداشت زعفران، ریسندگی، کشاورزی، قلم‌زنی و عروسی است.

حلاج به معرفی آب انبار قاین پرداخت و افزود: موزه آب یا همان آب انبار بازار نیز با توجه به پوشش آب‌انبار و شواهد تاریخی موجود بنای آب ‌انبار مربوط به دوره تیموری بوده است که البته برای پی بردن به تاریخ ساخت بنای فوق باید کاوش و گمانه‌زنی باستان‌شناسی در محل انجام شود.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
جشنواره‌های فرهنگی در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود 2012-03-22T17:52:29+01:00 2012-03-22T17:52:29+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1835 ramin h با هدف تعمیق فرهنگ و آداب و رسوم ایران زمین جشنواره‌های فرهنگی در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود خبرگزاری فارس: مسئول امور شهرستان‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری چندین جشنواره فرهنگی و هنری در برخی از اماکن دیدنی و گردشگری این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد رکنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این برنامه‌ها با هدف تعمیق فرهنگ و آداب و رسوم شهرستان‌های این استان برگزار می‌شود. وی با اشاره به برخی از این برنامه‌ه با هدف تعمیق فرهنگ و آداب و رسوم ایران زمین
جشنواره‌های فرهنگی در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مسئول امور شهرستان‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری چندین جشنواره فرهنگی و هنری در برخی از اماکن دیدنی و گردشگری این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: جشنواره‌های فرهنگی در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد رکنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این برنامه‌ها با هدف تعمیق فرهنگ و آداب و رسوم شهرستان‌های این استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برخی از این برنامه‌ها افزود: در همین راستا در شهرستان نیشابور در محل آرامگاه عطار نیشابوری برنامه‌های فرهنگی، هنری، نمایشنامه، عطار خوانی و موسیقی از ساعت 10 تا 12 صبح روز جمعه چهارم فروردین اجرا می‌شود.

مسئول امور شهرستان‌های ستاد دائمی تسهیلات سفرهای استان خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین در محل سایت شادیاخ نیشابور در روز سوم فروردین برنامه موسیقی محلی و رقص اسب چوبی اجرا می‌شود.

وی برگزاری موسیقی محلی را از جمله برنامه‌های کاخ خورشید کلات در روز 12 و 13 فروردین اعلام کرد و اظهار داشت: همچنین در محل رباط طبسی واقع در شهرستان تربت‌حیدریه در روزهای پنجم و دوازدهم فروردین ماه برنامه موسیقی سنتی اجرا می‌شود.

رکنی خاطر نشان کرد: در رباط زین آباد در روزهای پنجم و ششم فروردین ماه سال 1391 بازی‌های محلی و کشتی محلی در شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مراسم اسب چوبی و اجرای مراسم آیینی چشم آرو در محل رابط فرامرز خان شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد: این مکان دیدنی در روز های سوم و چهارم فروردین میزبان علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
گردشگران سر در گم میان آثار تاریخی 2012-03-22T17:52:26+01:00 2012-03-22T17:52:26+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1834 ramin h فارس گزارش می‌دهد گردشگران سر در گم میان آثار تاریخی خبرگزاری فارس: گردشگران سر در گم میان آثار تاریخی در مهد مهندسی آب جهان هستند؛ راهنمای گردشگری در کار نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر گردشگرانی که در سال‌جاری تعدادشان بسیار کمتر از سال گذشته است برای بازدید از آثار تاریخی شهرستان شوشتر میان آثار سر در گم شده‌اند و کسی حتی برای معرفی آثار و راهنمایی گردشگران وجود ندارد. * راهنمای گردشگر وجود ندارد یکی از گردشگران استان البرز در این باره می‌گوید: تنها در آبشارهای شوشتر چند راه فارس گزارش می‌دهد
گردشگران سر در گم میان آثار تاریخی

خبرگزاری فارس: گردشگران سر در گم میان آثار تاریخی در مهد مهندسی آب جهان هستند؛ راهنمای گردشگری در کار نیست.

خبرگزاری فارس: گردشگران سر در گم میان آثار تاریخی

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر گردشگرانی که در سال‌جاری تعدادشان بسیار کمتر از سال گذشته است برای بازدید از آثار تاریخی شهرستان شوشتر میان آثار سر در گم شده‌اند و کسی حتی برای معرفی آثار و راهنمایی گردشگران وجود ندارد.

* راهنمای گردشگر وجود ندارد

یکی از گردشگران استان البرز در این باره می‌گوید: تنها در آبشارهای شوشتر چند راهنمایی گردشگر وجود دارد که به مردم خدمات می‌دهند و در دیگر آثار تاریخی به ویژه بند میزان و قلعه سلاسل خبری از راهنمای گردشگر نیست.

صدیقه روشنی تأکید می‌کند: در کنار اثر تاریخی مانند قلعه سلاسل که از آثار تاریخی قدیمی ایران به شمار می‌آید حتی یک سرویس بهداشتی وجود ندارد و هیچ خدماتی برای گردشگران در شوشتر فراهم نشده است.

وی با گلایه از نبود راهنمای گردشگر در این شهر تاریخی می‌افزاید: حتی در پرسیدن آدرس در سطح شهر دچار مشکل شده‌ایم و نمی‌توانیم اثر تاریخی مورد نظر خود را پیدا کنیم.

روشنی خاطر نشان می‌کند: بنرهای خوش‌آمدگویی از طرف شهرداری شوشتر در سطح شهر شوشتر به وفور وجود دارد ولی معرفی آثار و یا چند عکس تاریخی از آثار تاریخی برای گرفتن عکس یادگاری در سطح شهر شوشتر وجود ندارد.

آنچه در شرایط کنونی حایز اهمیت است آن است که گردشگران برای پیدا کردن آثار تاریخی شوشتر در سطح شهر دچار سر در گمی هستند و حتی در آثار تاریخی نیز باید از مناظر عکس تهیه شود و هیچ تابلوی معرفی اثری برای گردشگران وجود ندارد.

* آثاری که تنها ویران شده‌اند

یکی از گردشگران استان همدان هم می‌گوید: دو سال پیش برای بازدید از آثار تاریخی شوشتر به این شهر سفر کردم ولی اوضاع آثار تاریخی در این شهرستان بسیار بدتر از سال‌های گذشته شده است.

محمد احمدی می‌افزاید: آثار تاریخی در شوشتر در جهان بی‌نظیر است ولی در این استان هیچ توجهی به این آثار نشده است و این مشکل را باید به نحوی برطرف کرد.

وی می‌گوید: آثار تاریخی به نوعی سند هویتی ما ایرانیان هستند و باید در راستای حفظ این اسناد تاریخی تلاش کرد نه اینکه این آثار را در اوج محرومیت به عنوان ویرانه حفاظت کرد.

احمدی تأکید می‌کند: در شرایط کنونی نمی‌توان از منظره پل گرگر عکس تهیه کرد زیرا این پل تاریخی مسدود شده و این انسداد بسیار نازیبا انجام شده است.

پل تاریخی گرگر شوشتر به دلیل فرو ریختن بخشی از آن بیش از دو سال است که مسدود شده است که هنوز برای مرمت این پل تاریخی هیچ روزنه امیدی وجود ندارد.

* وعده‌هایی که محقق نشد

در هفته‌های گذشته وعده‌های زیادی برای آغاز به کار مرمت پل گرگر در رسانه‌ها منتشر شد ولی متأسفانه در این باره هیچ اقدام عملی انجام نشده است.

در روزهای پایانی سال 90 جلسه‌ای برای ستاد نوروزی در سطح شهرستان شوشتر برگزار شد که از مصوبات آن تنها تعدادی آن هم بسیار محدود اجرا شده است.

آنچه مسلم است گردشگران در شرایط کنونی با اوضاعی نامناسب در آثار تاریخی مواجه هستند و نبود راهنما و حتی سرویس بهداشتی در آثار تاریخی مانند بند میزان و قلعه سلاسل شرایط را برای آنها دشوار کرده است.

خبرنگار ما بعد از تلاش‌های فراوان برای کسب اطلاع از مسئولان مرتبط با این موضوع هنوز موفق به گفت‌وگو با هیچ یک از آنان نشده است.

===============

گزارش از: مجتبی نارنج‌پور

===============

انتهای پیام/خ20/ژ1001

]]>
«به رنگ ارغوان» فردا از شبکه سه پخش می شود 2012-03-22T17:52:22+01:00 2012-03-22T17:52:22+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1833 ramin h به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا «به رنگ ارغوان» فردا از شبکه سه پخش می شود خبرگزاری فارس: فیلم سینمایی «به رنگ ارغوان» فردا -جمعه 4 فروردین- از شبکه سه سیما پخش می شود. به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، فیلم سینمایی به رنگ ارغوان که به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در سال 83 ساخته شده، فردا -جمعه 4 فروردین ماه- از شبکه سه سیما پخش می شود. بنا بر این گزارش، این فیلم ساعت 20 روی آنتن می رود و تکرار آن نیز روز بعد ساعت 11:30 پخش می شود. به گزارش فارس، فیلم سینمایی به رنگ ارغوان به نو به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا
«به رنگ ارغوان» فردا از شبکه سه پخش می شود

خبرگزاری فارس: فیلم سینمایی «به رنگ ارغوان» فردا -جمعه 4 فروردین- از شبکه سه سیما پخش می شود.

خبرگزاری فارس: «به رنگ ارغوان» فردا از شبکه سه پخش می شود

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، فیلم سینمایی به رنگ ارغوان که به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در سال 83 ساخته شده، فردا -جمعه 4 فروردین ماه- از شبکه سه سیما پخش می شود.

بنا بر این گزارش، این فیلم ساعت 20 روی آنتن می رود و تکرار آن نیز روز بعد ساعت 11:30 پخش می شود.

به گزارش فارس، فیلم سینمایی به رنگ ارغوان به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا ساخته شده و بازیگرانی نظیر حمید فرخ نژاد، خزر معصومی، کوروش تهامی، بهناز توکلی، رضا بابک، فرهاد قائمیان و... در آن ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده: «شفق» یکی از عوامل گروهک های سیاسی که اوایل انقلاب با به پا کردن آشوب از کشور گریخته اند، پس از سال ها تصمیم می گیرد برای دیدن دخترش «ارغوان» که دانشجوی دانشکده جنگلداری است مخفیانه به ایران بازگردد. یکی از مأمورین امنیتی به نام «بهزاد» به عنوان دانشجو وارد دانشکده شده و از تمامی امکانات مدرن امنیتی استفاده می کند تا با کنترل ارغوان، شفق را به دام اندازد. در این میان بین او و ارغوان رابطه ای عاطفی بوجود می آید...

انتهای پیام/ف

]]>
موفقیت جانباز قمی در کسب 3 مدال قهرمانی کشور 2012-03-22T17:52:19+01:00 2012-03-22T17:52:19+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1832 ramin h در پایان رقابت جانبازان ورزشکار صورت گرفت موفقیت جانباز قمی در کسب 3 مدال قهرمانی کشور خبرگزاری فارس: دوومیدانی‌کار جانباز قمی موفق به کسب سه نشان طلا و نقره پیکارهای قهرمانی کشور شد. به گزارش خبرگزاری فارس از قم یازدهمین دوره مسابقات ورزشی جانبازان قهرمانی کشور کشوری در رشته دوومیدانی در شهرستان چابهار به انجام رسید که با درخشش ورزشکار اعزامی قم در رشته دوومیدانی همراه بود. در این دوره از مسابقات ورزشی جانبازان قهرمانی کشور در چابهار، ورزشکاران جانباز اعصاب و روان کل کشور در شهرستان در پایان رقابت جانبازان ورزشکار صورت گرفت
موفقیت جانباز قمی در کسب 3 مدال قهرمانی کشور

خبرگزاری فارس: دوومیدانی‌کار جانباز قمی موفق به کسب سه نشان طلا و نقره پیکارهای قهرمانی کشور شد.

خبرگزاری فارس: موفقیت جانباز قمی در کسب 3 مدال قهرمانی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از قم یازدهمین دوره مسابقات ورزشی جانبازان قهرمانی کشور کشوری در رشته دوومیدانی در شهرستان چابهار به انجام رسید که با درخشش ورزشکار اعزامی قم در رشته دوومیدانی همراه بود.

در این دوره از مسابقات ورزشی جانبازان قهرمانی کشور در چابهار، ورزشکاران جانباز اعصاب و روان کل کشور در شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که از قم تنها رضا ترابی در رشته دوومیدانی موفق به کسب سه مدال شد.

این دوره از مسابقات در حالی به میزبانی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان چابهار برگزار شد که شرکت‌کنندگان در رشته دوومیدانی در دو کلاس پزشکی خفیف و متوسط برای کسب عناوین اول تا سوم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

تیم ورزشکاران جانباز قمی نیز که یکی از تیم‌های همیشه حاضر در این مسابقات به شمار می‌رود همه ساله با ترکیبی کامل و متشکل از بهترین‌های دوومیدانی جانبازان قم با حریفان خود به رقابت می‌پردازد و از قضا در این دوره نیز درخشش قابل توجهی داشت.

در این رقابت‌ها که با شرکت برترین‌های کشور از استان‌های مختلف در سطح بسیار بالایی در چابهار برگزار شد، رضا ترابی جانباز ورزشکار با سابقه قم پر افتخارترین ورزشکار قمی بود که به تنهایی توانست سه مدال در مواد مختلف را از آن خود کند.

رضا ترابی موفقیت‌های خود در راه کسب مدال از پیکارهای دوومیدانی قهرمانی ویژه جانبازان اعصاب و روان قهرمانی کشور در شهرستان چابهار را در رشته‌های پرتاب وزنه، پرتاب توچ و دو مسافت 800 متر به دست آورد.

در ماده پرتاب وزنه رضا ترابری سایر رقبای خود از استان‌های مختلف را با شایستگی پشت سر گذاشت و توانست با کسب عنوان نخست و قرار گرفتن بر سکوی قهرمانی، نشان طلای این دوره از رقابت‌ها را به خود اختصاص دهد.

این ورزشکار ارزنده در ماده پرتاب توپ نیز با بهترین عملکرد در مقایسه با سایر حریفان شرکت‌کننده، در جایگاه نخست ایستاد و موفق به کسب مقام قهرمانی شد، ضمن اینکه در دو مسافت 800 متر به مقام نایب قهرمانی و نشان نقره قناعت کرد.

این در حالی است که از تیم هیئت جانبازان قم پنج دوومیدانی کار در رقابت‌های قهرمانی دو و میدانی جانبازان کشور ویژه جانبازان اعصاب و روان شرکت کردند که در نهایت تنها رضا ترابی ورزشکار موفق سال‌های اخیر دوومیدانی جانبازان قم، موفق به کسب دو مدال طلا و یک نقره شد.

انتهای پیام/خ20/د1000

]]>
گشت هوایی برای مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس راه‌اندازی شد 2012-03-22T17:52:13+01:00 2012-03-22T17:52:13+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1831 ramin h گردشگران نوروزی و دوستداران طبیعت گشت هوایی برای مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس راه‌اندازی شد خبرگزاری فارس: گردشگران نوروزی و دوستداران طبیعت برای دومین سال متوالی زیبایی‌های منطقه آزاد ارس را از آسمان آبی ارس به نظاره می‌نشینند. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس برای دومین سال پیاپی هواپیماهای تک سرنشین، مسافران و گردشگران نوروزی را در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس را بر فراز آسمان منطقه به پرواز در می‌آورند. سرپرست گردشگران نوروزی و دوستداران طبیعت
گشت هوایی برای مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس راه‌اندازی شد

خبرگزاری فارس: گردشگران نوروزی و دوستداران طبیعت برای دومین سال متوالی زیبایی‌های منطقه آزاد ارس را از آسمان آبی ارس به نظاره می‌نشینند.

خبرگزاری فارس: گشت هوایی برای مسافران نوروزی در منطقه آزاد ارس راه‌اندازی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس برای دومین سال پیاپی هواپیماهای تک سرنشین، مسافران و گردشگران نوروزی را در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس را بر فراز آسمان منطقه به پرواز در می‌آورند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس که به‌عنوان نخستین مسافر گشت هوایی بر فراز آسمان ارس در سایت فرودگاهی حضور داشت، اظهار داشت: وجود جاذبه های زیبای طبیعی به همراه برنامه‌های شاد و مفرح نوروزی که توسط ستاد تسهیلات سفر این منطقه برنامه‌ریزی شده است تجربه‌ای به یاد ماندنی برای مسافران این منطقه رقم خواهد زد.

صادق نجفی با اشاره به هوای مطبوع و دلپذیر بهاری و نسبتا گرم منطقه افزود: هم اکنون دو فروند هواپیمای سبک در سایت فرودگاهی منطقه آماده ارائه خدمات به مسافرین علاقمند به پرواز هستند.

وی ادامه داد: منطقه مرزی جلفا و وجود رودخانه ارس و نیز دشت های وسیع کشاورزی جاذبه بسیار نادری است که پرواز بر آسمان این منطقه با لذت بخش می کند.

انتهای پیام/ح30

]]>
بیش از 210 هزار مسافر نوروزی وارد کردستان شدند 2012-03-22T17:52:10+01:00 2012-03-22T17:52:10+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1830 ramin h از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون بیش از 210 هزار مسافر نوروزی وارد کردستان شدند خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کردستان گفت: از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون بیش از 210 هزار مسافر و گردشگر وارد استان کردستان شدند. امیر الهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: از 28 اسفندماه گذشته تاکنون بیش از 210 هزار مسافر نوروزی وارد استان شده که از این میزان بیش از 30 هزار مسافر اقامت یافتند. وی بیشترین مسافران نوروزی را مربوط به شهرهای سنندج، بانه و سقز عنوان کرد و افزود: در طول 5 روز از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون
بیش از 210 هزار مسافر نوروزی وارد کردستان شدند

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کردستان گفت: از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون بیش از 210 هزار مسافر و گردشگر وارد استان کردستان شدند.

خبرگزاری فارس: بیش از 210 هزار مسافر نوروزی وارد کردستان شدند

امیر الهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: از 28 اسفندماه گذشته تاکنون بیش از 210 هزار مسافر نوروزی وارد استان شده که از این میزان بیش از 30 هزار مسافر اقامت یافتند.

وی بیشترین مسافران نوروزی را مربوط به شهرهای سنندج، بانه و سقز عنوان کرد و افزود: در طول 5 روز گذشته تاکنون 24 هزار و 500 مسافر وارد بانه، 28 هزار مسافر وارد سنندج و 15 هزار و 600 مسافر وارد شهر سقز شده است.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کردستان در ادامه تعداد مسافران ورودی به شهرهای مریوان را 8 هزار مسافر، دیواندره 812 نفر، بیجار 700 نفر، قروه 2 هزار و 371 مسافر، دهگلان 2 هزار و 100 مسافر، کامیاران 3 هزار و 680 مسافر و سروآباد 2 هزار و 800 مسافر اعلام کرد.

الهی در ادامه با اشاره به تمهیدات این ستاد برای اسکان مسافران نوروزی در سطح استان، بیان کرد: در طول ایام تعطیلات نوروز امسال 250 چادر با ظرفیت 2 هزار و 500 نفر در شهر سنندج و در پارک ملت و آبیدر سنندج برای اسکان مسافران نوروزی استقرار یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین در ایام تعطیلات نوروز امسال 24 هتل با ظرفیت پذیرش روزانه 3 هزار نفر و 22 مهمانپذیر با ظرفیت پذیرش یکهزار نفر به گردشگران و مسافران نوروزی خدمات ارائه می‌کند.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کردستان در ادامه با بیان اینکه برای اسکان مسافران نوروزی در استان، اداره‌کل آموزش و پرورش کردستان 230 کلاس درس با ظرفیت روزانه 25 هزار نفر اختصاص داده است، تصریح کرد: همچنین به منظور رفاه حال مسافران در این ایام خانه‌های استیجاری با ظرفیت روزانه 30 هزار نفر در مناطق سنندج، مریوان و اورامان اختصاص یافته است.

الهی در پایان خاطرنشان کرد: در طول تعطیلات نوروز سال گذشته 3 میلیون و 700 هزار مسافر و گردشگر وارد استان کردستان که از این میزان یک میلیون و 300 هزار مسافر اقامت یافتند.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
«قلاده‌های طلا» شب گذشته به سانس فوق‌العاده رسید/ اکران در ساعت 2 بامداد 2012-03-22T17:52:06+01:00 2012-03-22T17:52:06+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1829 ramin h در گفت‌وگو با فارس اعلام شد «قلاده‌های طلا» شب گذشته به سانس فوق‌العاده رسید/ اکران در ساعت 2 بامداد خبرگزاری فارس: مدیر پخش و بازاریابی و مرکز خدمات سینمایی حوزه هنری با اشاره به استقبال از فیلم «قلاده‌های طلا» در شهرستان‌ها گفت: در تهران نیز استقبال غیرقابل پیش‌بینی بود و سینما آزادی برای این فیلم در ساعت 2 بامداد امروز سانس فوق‌العاده داشت. «غلامرضا فرجی» مدیر پخش و بازاریابی و مرکز خدمات سینمایی حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس ضمن اعلام این خبر گفت: شب گذشته استقبال از در گفت‌وگو با فارس اعلام شد
«قلاده‌های طلا» شب گذشته به سانس فوق‌العاده رسید/ اکران در ساعت 2 بامداد

خبرگزاری فارس: مدیر پخش و بازاریابی و مرکز خدمات سینمایی حوزه هنری با اشاره به استقبال از فیلم «قلاده‌های طلا» در شهرستان‌ها گفت: در تهران نیز استقبال غیرقابل پیش‌بینی بود و سینما آزادی برای این فیلم در ساعت 2 بامداد امروز سانس فوق‌العاده داشت.

خبرگزاری فارس: «قلاده‌های طلا» شب گذشته به سانس فوق‌العاده رسید/ اکران در ساعت 2 بامداد

«غلامرضا فرجی» مدیر پخش و بازاریابی و مرکز خدمات سینمایی حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس ضمن اعلام این خبر گفت: شب گذشته استقبال از آخرین ساخته «ابوالقاسم طالبی» در تهران به حدی بود که در سینمای آزادی با سانس فوق‌العاده همراه بود و این فیلم در ساعت 2 بامداد نیز اکران شد.

وی با اشاره به استقبال بی‌نظیر مخاطبان در شهرستان‌ها نیز گفت: شب گذشته این فیلم در مشهد مقدس 45 میلیون ریال و در اصفهان 50 میلیون ریال فروش داشته که آمار بسیار قابل توجهی است.

فرجی در پایان تأکید کرد: با توجه به آماری که از شهرستان‌های مختلف به ما می‌رسد، پس از گذشت روز دوم تعطیلات نوروزی،‌ استقبال مردم نسبت به «قلاده‌های طلا» رشد چشمگیری داشته و با 40 تا 50 درصد افزایش همراه است.

بر اساس این گزارش، پخش فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» بر عهده حوزه هنری است و سیاسی‌ترین فیلم سینمای ایران در گروه سینمایی استقلال به نمایش در می‌آید.

انتهای پیام/ک

]]>
جام سیراکوف تجربه ارزنده‌ای برای کشتی قم بود 2012-03-22T17:52:03+01:00 2012-03-22T17:52:03+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1828 ramin h رئیس هیئت کشتی استان قم: جام سیراکوف تجربه ارزنده‌ای برای کشتی قم بود خبرگزاری فارس: رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام سیراکوف با وجود عدم کسب مدال توسط کشتی‌گیر قمی، تجربه بسیار ارزنده‌ای برای کشتی قم بود. محسن حلوایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جام سیراکوف در کشور بلغارستان با توجه به قهرمانی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان، تجربه بسیار مفیدی برای کشتی کشورمان نیز بود. وی در ادامه با اشاره به بازگشت کشتی‌گیر رئیس هیئت کشتی استان قم:
جام سیراکوف تجربه ارزنده‌ای برای کشتی قم بود

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام سیراکوف با وجود عدم کسب مدال توسط کشتی‌گیر قمی، تجربه بسیار ارزنده‌ای برای کشتی قم بود.

خبرگزاری فارس: جام سیراکوف تجربه ارزنده‌ای برای کشتی قم بود

محسن حلوایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جام سیراکوف در کشور بلغارستان با توجه به قهرمانی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان، تجربه بسیار مفیدی برای کشتی کشورمان نیز بود.

وی در ادامه با اشاره به بازگشت کشتی‌گیر قمی از رقابت‌های بین‌المللی جام سیراکوف در بلغارستان عنوان داشت: کشتی‌گیر قمی بدون کسب مدال به کار خود در پیکارهای کشتی فرنگی بین‌المللی رده سنی جوانان در شهر وارنا بلغارستان پایان داد اما عملکرد بسیار امیدوارکننده‌ای در این رقابت‌ها داشت و کادر فنی تیم ملی نیز همچنان نسبت به وی نظر مثبت دارند.

حلوایی ابراز داشت: این کشتی‌گیر علی زینتی‌رفاه فرنگی‌کار وزن 84 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی جوانان کشورمان است که همراه با 24 ملی‌پوش دیگر رشته‌های آزاد و فرنگی عازم شهر وارنا بلغارستان شده بود تا در پیکارهای بین‌المللی جام سیراکوف شرکت کند.

وی اضافه کرد: در پایان رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام سیراکوف بلغارستان که در رده سنی جوانان در شهر وارنا بلغارستان آغاز شده بود، تیم کشتی آزاد کشورمان با کسب 5 طلا، 2 نقره و 2 برنز و  تیم کشتی فرنگی با کسب 3 طلا، 5 نقره و 2 برنز به کار خود در این تورنمنت بین‌المللی پایان دادند.

رئیس هیئت کشتی استان قم افزود: در حالی که این رقابت‌ها سکوی تیمی نداشت و با توجه به مدال‌ها و امتیازات کسب شده، تیم‌های آزاد و فرنگی کشورمان به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یافتند، علی زینتی‌رفاه فرنگی‌کار قمی بدون کسب مدال از جدال با حریفان به کشورمان بازگشت.

وی تاکید کرد: تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی جوانان کشورمان خود را برای شرکت در رقابت‌های آسیایی و جهانی در سال آینده آماده می‌کنند و به همین منظور و با هدف کسب آمادگی بیشتر در اوزان مختلف در جام سیراکوف بلغارستان شرکت کرده بودند.

حلوایی بیان داشت: علی زینتی‌رفاه با توجه به موفقیت ارزنده‌ای که در کسب عنوان نخست و مقام قهرمانی رقابت‌های کشتی فرنگی رده سنی جوانان کشور در آبان ماه سال گذشته کسب کرد، یکی از نفرات تیم ملی در اردوی آماده‌سازی آتی این تیم نیز خواهد بود.

وی به حضور سه کشتی‌گیر قمی در اردوی تیم‌های ملی کشتی فرنگی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشورمان اشاره کرد و بیان داشت:‌هادی علیزاده پورنیا در وزن 74 کیلوگرم تیم ملی بزرگسالان، علی زینتی‌رفاه در وزن 84 کیلوگرم تیم ملی جوانان و علی فتاحی‌منش در وزن 84 کیلوگرم تیم ملی نوجوانان، نفرات قمی حاضر در تیم‌های ملی هستند.

انتهای پیام/خ20/د1000

]]>
نقش شبکه‌های کسب و کار در صیانت و حمایت از تولید 2012-03-22T17:51:42+01:00 2012-03-22T17:51:42+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1827 ramin h یادداشت اقتصادی/ نقش شبکه‌های کسب و کار در صیانت و حمایت از تولید خبرگزاری فارس: شرکت‌های صنعتی در قالب شبکه می‌توانند دارایی‌های منحصر به‌فرد خود را توسعه دهند و در عین انعطاف‌پذیری و سازگاری، قادر به پاسخ‌گویی به نیازهای بازار ملی، منطقه‌ای و جهانی باشند. شرکت‌های کوچک و متوسط در اغلب موارد به‌صورت انفرادی قادر نیستند فرصت‌های بازار را بدست آورند، زیرا این‌کار مستلزم تولیدانبوه، استانداردهای همگن و تداوم در عرضه است. چنین شرکت‌هایی از لحاظ حصول به صرفه‌های ناشی از مقیاس در زمینه خرید یادداشت اقتصادی/
نقش شبکه‌های کسب و کار در صیانت و حمایت از تولید

خبرگزاری فارس: شرکت‌های صنعتی در قالب شبکه می‌توانند دارایی‌های منحصر به‌فرد خود را توسعه دهند و در عین انعطاف‌پذیری و سازگاری، قادر به پاسخ‌گویی به نیازهای بازار ملی، منطقه‌ای و جهانی باشند.

خبرگزاری فارس: نقش شبکه‌های کسب و کار در صیانت و حمایت از تولید

شرکت‌های کوچک و متوسط در اغلب موارد به‌صورت انفرادی قادر نیستند فرصت‌های بازار را بدست آورند، زیرا این‌کار مستلزم تولیدانبوه، استانداردهای همگن و تداوم در عرضه است. چنین شرکت‌هایی از لحاظ حصول به صرفه‌های ناشی از مقیاس در زمینه خرید نهاده مانند تجهیزات، موادخام، اعتبارمالی و همچنین خدمات مشاوره دچار مشکل می‌شوند. کوچک بودن مانع بزرگی برای درونی کردن کارکردهای آموزشی، بازارسنجی و پشتیبانی فنی است.

حال آنکه همه این موارد شالوده پویایی بنگاه‌ها صنعتی است و از طرفی کوچک بودن ممکن است مانع تقسیم کار تخصصی و مؤثر در داخل شرکت‌ها و کارخانجات صنعتی شود. اتخاذ سیاست های حمایتی برای شبکه‌بندی این امکان را فرهم می‌سازند که با تجمیع‌شدن بنگاه‌ها بخشی از مشکلات فوق‌الذکر مرتفع گردد. در شرایط فعلی اقتصاد جهانی، بنگاه‌های فعال در حوزه صنعت به‌دنبال مدل‌های کسب‌ و کار شبکه‌ای برای کسب مزیت رقابتی پایدار هستند. اتخاذ سیاست هایی برای حمایت از بنگاه های تولیدی و تجاری و ایجاد شبکه های کسب و کار توانمند آنقدر می‌تواند محسوس باشد که مزایای رقابت، صرفاً در چارچوب این تجمع می‌تواند معنا پیدا کند.

براین اساس حمایت از تولید با توسعه شبکه‌ها می تواند مترادف با  صرفه‌های اقتصادی بیرونی ، کاهش هزینه‌های معاملاتی  و امکان هم افزاییو  اقدام جمعی   و امثالهم را بر دوش کشد که به عنوان یک رویکرد موثر حمایتی منجر به افزایش کارایی جمعی بنگاه ها ی تولیدی و تجاری گردد.  حمایت از توسعه شبکه های کسب و کار امکان تجمیع منابع مالی و انسانی را تسهیل می‌کند و بنگاه‌های صنعتی و تولیدی در شبکه‌سازی، امکان انباشت سرمایه و مهارت‌ها را برای یکدیگر به وجود می‌آورند.

اتخاذ سیاست های حمایتی از جانب دستگاه های متولی را برای توسعه و توانمند سازی شبکه‌ها را می‌توان از زاویه هزینه‌های مبادله نیز مورد توجه قرارداد. هزینه‌های جستجوی اطلاعات خریداران و عرضه‌کنندگان، تضمین اجرای قراردادها، اجرای تعهدات و انجام مبادلات، هر یک بخشی از هزینه‌های مبادله هستند. وجود هر نوع هزینه‌ای از این دست می‌تواند به قیمت صورت نگرفتن بخشی از معاملات و عدم امکان انجام بعضی فعالیت‌های اقتصادی، تمام شود. لذا کاهش هزینه‌‌های مبادله، معادل با رونق فعالیت‌ها در صنایع است.

تشکیل شبکه‌ها و آثار خارجی ناشی از آن، کاهنده بخشی از هزینه‌های مبادله خواهد بود. مؤسساتی که مدل‌های کسب‌وکار خود را با لحاظ قرار دادن شبکه بازآفرینی نکنند، نادیده گرفته شده و شکست خواهند خورد. گفته شده مزیت رقابتی در عصر حاضر توانایی کارکردن در اقتصاد های مبتنی بر شبکه است. در یک بازار شبکه‌ای، هر چه تعدد شرکت‌های متصل به شبکه بیشتر باشد، ارزش اتصال به شبکه هم بیشتر خواهد بود و بدین ترتیب، صرفه‌جویی مقیاس شبکه‌ای ایجاد می‌شود.

شبکه‌ها به شرکت‌ها و سازمان‌های صنعتی و تولیدی اجازه به اشتراک گذاشتن هزینه‌ها و ریسک‌هایی که وقتی شرکت‌ها بسیار بزرگ می‌شوند با آنها مواجه هستند، را می‌دهد. شبکه‌ها و خوشه‌ها انتقال دانش میان شرکت‌ها را فراهم می‌سازند و ارتباط میان مدیران و کارکنان باعث بهبود یادگیری، افزایش دانش و ورود کانال‌های جدید برای اطلاعات و فرصت‌های تجاری و صنعتی است. این فرآیند یادگیری از طریق شبکه یکی از ارزشمندترین دستاوردهای شرکت‌های مشارکت کننده در یک شبکه است و به آنها اجازه توسعه یا ارتقاء رشته‌ای از شایستگی‌هایشان را در یک فضای منعطف می‌دهد.

شبکه‌ها و خوشه‌ها یک محرک و انگیزه بزرگ برای نوآوری هستند. این کسب‌وکارها می‌توانند خود را با نتایج تحقیقات جدید و فناوری‌های نوین که برای آنان بهره‌وری به ارمغان می‌آورد، تطابق دهند.

نهایتاً می‌توان گفت که اتخاذ سیاست های حمایتی برای توسعه همکاری در فضای مشارکتی برای صنایع مختلف، نیل به مزیت رقابتی سریع‌تر، ارزان‌تر با ریسک کمتر و اختلال در عملیات کمتر را فراهم می‌سازد. شرکت‌های صنعتی در قالب شبکه می‌توانند دارایی‌های منحصر به‌فرد خود را توسعه دهند و در عین انعطاف‌پذیری و سازگاری،  قادر به پاسخ‌گویی به نیازهای بازار ملی، منطقه‌ای و جهانی باشند.

 

مهدی فتح اله

رئیس موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی

انتهای پیام/

]]>
بازدید بازرسان وزارت آموزش و پرورش از مراکز اسکان در قم 2012-03-22T17:51:39+01:00 2012-03-22T17:51:39+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1826 ramin h در نخستین ساعات بامداد امروز صورت گرفت بازدید بازرسان وزارت آموزش و پرورش از مراکز اسکان در قم خبرگزاری فارس: بازرسان وزارت آموزش و پرورش، در نخستین ساعات بامداد امروز از ستاد تسهیلات زائرین و مراکز اسکان در قم بازدید کردند. به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، در نخستین ساعات بامداد امروز، دو بازرس ویژه وزارت آموزش پرورش با حضور در شهر مقدس قم از اقامتگاه‌ها، مدارس، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، ستادهای اسکان زائرین و دیگر اماکن اسکان در ای در نخستین ساعات بامداد امروز صورت گرفت
بازدید بازرسان وزارت آموزش و پرورش از مراکز اسکان در قم

خبرگزاری فارس: بازرسان وزارت آموزش و پرورش، در نخستین ساعات بامداد امروز از ستاد تسهیلات زائرین و مراکز اسکان در قم بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: بازدید بازرسان وزارت آموزش و پرورش از مراکز اسکان در قم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، در نخستین ساعات بامداد امروز، دو بازرس ویژه وزارت آموزش پرورش با حضور در شهر مقدس قم از اقامتگاه‌ها، مدارس، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، ستادهای اسکان زائرین و دیگر اماکن اسکان در این شهر بازدید به عمل آوردند.

بازرسان وزارت آموزش و پرورش ساعت سه بامداد امروز، وارد ستاد تسهیلات زائرین استان قم شدند و از تمام امکانات رفاهی و مکان‌های اسکان زائران شهر مقدس قم بازدید و نحوه خدمت‌رسانی به آنها را ارزیابی کردند.

وضعیت گرمایشی و سرمایشی، سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه‌ها و دیگر امکانات محل‌های اسکان، از جمله مواردی بودند که بازرسان وزارت آموزش و پرورش به آنها توجه می‌کردند.

این بازرسان همچنین با توزیع برگه‌های نظرسنجی در میان مسافران، به جمع‌آوری نظرات مردمی در رابطه با سطح خدمت‌رسانی در زمینه اسکان در شهر مقدس قم پرداختند.

اطلاعات به دست آمده از این بازرسی‌ها در وزارت آموزش و بررسی شده و با مقایسه نتایج در خصوص نحوه خدمت‌رسانی به مسافرین در دیگر استان‌ها، استان برتر در زمینه ساماندهی وضعیت اسکان مسافران نوروزی معرفی خواهد شد.

انتهای پیام/خ30/د1000

]]>
ایران سه میلیون تن گندم از هند وارد می کند 2012-03-22T17:51:35+01:00 2012-03-22T17:51:35+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1825 ramin h ایران سه میلیون تن گندم از هند وارد می کند خبرگزاری فارس: دولت هند از توافق ابتدایی با ایران برای صادرات سه میلیون تن گندم به این کشور خبر می دهد . به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اکونومیک تایمز چاپ دهلی نو ایران درخواست رسمی واردات سه میلیون تن گندم از هند را به این کشور ارائه کرده است . بر اساس این گزارش سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی ایران قصد دارند این میزان گندم را از هند خریداری کنند . بر این اساس شرکتهای ایرانی نظیر کارخانه آرد گندم کنگان ، شرکت ای ال پی و شرکت تجاری
ایران سه میلیون تن گندم از هند وارد می کند

خبرگزاری فارس: دولت هند از توافق ابتدایی با ایران برای صادرات سه میلیون تن گندم به این کشور خبر می دهد .

خبرگزاری فارس: ایران سه میلیون تن گندم از هند وارد می کند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اکونومیک تایمز چاپ دهلی نو ایران درخواست رسمی واردات سه میلیون تن گندم از هند را به این کشور ارائه کرده است . بر اساس این گزارش سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی ایران قصد دارند این میزان گندم را از هند خریداری کنند . بر این اساس شرکتهای ایرانی نظیر کارخانه آرد گندم کنگان ، شرکت ای ال پی و شرکت تجاری بازرگانی مگنا تا کنون درخواست رسمی خود را برای واردات گندم از هند به این کشور ارسال کرده اند . این درخواستها از طریق سفارت هند در تهران به سازمان صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی هند ارسال شده است . این گزارش حاکی است یک مقام آگاه این سازمان در هند تاکید کرد تا کنون دو شرکت هندی تمایل خود را برای صادرات گندم به ایران اعلام کرده اند . هند امسال بیش از 88.31 میلیون تن گندم تولید خواهد کرد و با توجه به ذخایر 23.4 میلیون تن این کشور می تواند امسال میزان صادرات گندم خود به کشورهای مختلف از جمله ایران را افزایش دهد . هند بار دیگر از سپتامبر 2011 صادرات گندم را آغاز کرده است . توافق اخیر ایران و هند برای پرداخت 45 درصد پول نفت صادراتی ایران از طریق روپیه کمک زیادی به تجار و بازرگانان دو کشور خواهد کرد تا مبادلات تجاری خود را تسریع بخشند . دولت هند همچنین پرداخت پول نفت ایران با روپیه را از مالیات معاف کرده است تا پالایشگاههای این کشور تمایل بیشتری برای استفاده از این مکانیسم برای پرداخت پول نفت ایران داشته باشند . ایران طی ماههای اخیر گندم زیادی از کشورهای روسیه استرالیا و پاکستان وارد کرده است . ایران در سال 2007 – 2008 میلادی بیش از هشت میلیون تن گندم وارد کرده است .هند همچنین قرارداد فروش و صادرات 60 هزار تن شکر خام به ایران را نهایی کرده که مهمترین خرید خارجی ایران از زمان اعمال تحریم های جدید آمریکا و اتحادیه اروپا در چند ماه اخیر است. اولین محموله از این قرارداد به وزن 19 هزار و 800 تن در بندر بمبئی، آماده ارسال است و قرار است تا ماه آینده ، تمامی این محموله تحویل ایران داده شود. منابع دولتی و رسمی هند تاکید کردند که مشکلی بر سر راه این معامله و قرارداد نیست و حتی هند آماده است شکر بیشتری به ایران بفروشد.هند پس از برزیل ، دومین تولید کننده بزرگ شکر در جهان محسوب می شود .این گزارش حاکی است ایران باید تا ماه سپتامبر سال جاری میلادی ، حدود 324 هزار تن شکر خام وارد کند.سازمان جهانی شکر که مقر آن در لندن است در گزارشی اعلام کرد ایران در سال 2010 میلادی حدود 1.8 میلیون شکر و مواد شیرین کننده وارد کرده است و انتظار می رود در سال 2011  و 2012 میلادی  به حدود 1.6  میلیون شکر خام نیاز داشته باشد.هند پس از چین ، دومین خریدار اصلی نفت ایران محسوب می شود که نزدیک به 11 میلیارد دلار از ایران نفت خریداری می کند اما در مقابل فقط 2.7  میلیارد دلار به ایران صادرات دارد.تحریم های بانکی و مالی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران در ماه های گذشته تشدید شده و انتقال پول را در خرید و فروش های خارجی برای ایران دشوار کرده است.آرویند مهتا معاون وزیر بازرگانی هند که اخیرا به تهران سفر کرده است تاکید کرد حجم مبادلات تجاری ایران و هند تا سال 2015 میلادی به بیش از 25 میلیارد دلار خواهد رسید.

رائول کولار دبیر وزارت اقتصاد هند ماه گذشته تاکید کرد  فرصت های تجاری بزرگی برای هند در ایران وجود دارد.

انتهای پیام /

]]>
چین تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا را محکوم کرد 2012-03-22T17:51:32+01:00 2012-03-22T17:51:32+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1824 ramin h چین تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا را محکوم کرد خبرگزاری فارس: یک روزنامه رسمی چین تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا را به شدت محکوم کرد . به گزارش خبرگزاری فارس به نقل  از رویترز روزنامه مردم ارگان رسمی حزب کمونیست چین نوشت اعمال تحریم نفتی آمریکا و اروپا بر ضد ایران تنها موجب تشدید تنش در مساله هسته ای ایران خواهد شد و این مساله برخی بانکهای چینی را که به همکاری های خود با ایران ادامه می دهند با تحریم های آمریکا روبرو خواهد کرد . بر اساس این گزارش آمریکا به تازگی ژاپن و ده کشور عض
چین تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا را محکوم کرد

خبرگزاری فارس: یک روزنامه رسمی چین تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا را به شدت محکوم کرد .

خبرگزاری فارس: چین تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل  از رویترز روزنامه مردم ارگان رسمی حزب کمونیست چین نوشت اعمال تحریم نفتی آمریکا و اروپا بر ضد ایران تنها موجب تشدید تنش در مساله هسته ای ایران خواهد شد و این مساله برخی بانکهای چینی را که به همکاری های خود با ایران ادامه می دهند با تحریم های آمریکا روبرو خواهد کرد . بر اساس این گزارش آمریکا به تازگی ژاپن و ده کشور عضو اتحادیه اروپا را به علت کاهش چشمگیر واردات نفت از ایران از تحریمهای خود معاف کرده است . آمریکا فشار زیادی را بر مشتریان بزرگ نفت ایران وارد می کند تا واردات نفت از تهران را متوقف کنند ولی علی رغم این فشارها هنوز دوازده کشور از جمله چین هند  کره جنوبی و آفریقای جنوبی حاضر به قطع واردات نفت از ایران نشده اند . این روزنامه چینی در ادامه افزود تصمیم آمریکا برای تحریم شرکتها و بانکهای طرف قرارداد با ایران یک تصمیم خود خواهانه است و چین حق دارد از ایران نفت وارد کند . آمریکا قصد دارد سیاستهای یک جانبه خود را بر جهان تحمیل کند و بر این باور است که قوانین این کشور برای کل جهان لازم الاجرا است و همه باید به قوانین این کشور احترام بگذارند و اگر کسی به این قوانین عمل نکند مجازات خواهد شد . سیاستهای خود خواهانه آمریکا پیش از این نیز منجر به وقوع جنگ در عراق و افغانستان شده است . این روزنامه در ادامه نوشت ، سیاستهای یک جانبه آمریکا راه حل اساسی و قطعی برای حل بحران ها و چالشهای جهانی نیست و ادامه اجرای این سیاستها تنها به پیچده تر شدن مساله هسته ای ایران منجر خواهد  شد .

انتهای پیام /

]]>
شعار امسال روز جهانی، کنترل سل در کودکان است 2012-03-22T17:51:28+01:00 2012-03-22T17:51:28+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1823 ramin h به مناسبت ۵ فروردین روز سل شعار امسال روز جهانی، کنترل سل در کودکان است خبرگزاری فارس: رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: شعار امسال روز جهانی سل ( ۲۵ مارس، ۵ فروردین) به صفر رساندن ابتلا به این بیماری در بین کودکان دنیاست اما سالانه ۵۰۰ هزار کودک در دنیا به این بیماری مبتلا می‌شوند، ۷ هزار نفرشان می‌میرند و در ایران سالی ۹ هزار نفر به سل مبتلا می‌شوند. محمد مهدی گویا در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: بیماری سل یک نوع بیماری واگیر باکتریایی است که بر اثر به مناسبت ۵ فروردین روز سل
شعار امسال روز جهانی، کنترل سل در کودکان است

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: شعار امسال روز جهانی سل ( ۲۵ مارس، ۵ فروردین) به صفر رساندن ابتلا به این بیماری در بین کودکان دنیاست اما سالانه ۵۰۰ هزار کودک در دنیا به این بیماری مبتلا می‌شوند، ۷ هزار نفرشان می‌میرند و در ایران سالی ۹ هزار نفر به سل مبتلا می‌شوند.

خبرگزاری فارس: شعار امسال روز جهانی، کنترل سل در کودکان است

محمد مهدی گویا در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: بیماری سل یک نوع بیماری واگیر باکتریایی است که بر اثر تماس نزدیک با فرد مبتلا منتقل می‌شود، ۲۵ مارس روز جهانی سل است و سازمان بهداشت جهانی شعار امسال این روز را کنترل و به صفر رساندن سل در بین کودکان اعلام کرده است.

وی ادامه داد: اکثر موارد ابتلا به بیماری سل در کشورها و مناطق فقیر رخ می‌دهد، سالانه ۵۰۰ هزار کودک در دنیا به این بیماری مبتلا می‌شوند و از بین آنها ۷ هزار نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: بیماری سل در دو نوع سل ریوی و سل خارج از ریه است و اکثر کودکانی که بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند به سل ریوی مبتلا هستند.

وی گفت: در کشورهایی که برنامه واکسیناسیون سراسری نوزادان در برابر بیماری سل اجرا می‌شود میزان ابتلا به این بیماری در بین کودکان بسیار کمتر است و اگر هم این کودکان به بیماری سل مبتلا شوند سل شدید نمی‌گیرند.

گویا افزود: مهمترین راه برای پیشگیری از بروز سل در کودکان این است که اگر در خانه‌ای فرد مبتلا به سل وجود دارد باید کودکان آن خانه تحت مراقبت ویژه قرار گیرند و از تماس نزدیک با فرد بیمار دور بمانند زیرا احتمال ابتلای آنها به این بیماری در این خانه‌ها زیاد است به خصوص اگر خانواده فقیر باشد و تغذیه خوبی نداشته باشند.

وی اضافه کرد: در خانواده های فقیر به ویژه اگر مادر به بیماری سل یا HIV مبتلا باشد امکان ابتلای فرزندان به بیماری سل زیاد است.

گویا گفت: در مورد کودکان زیر ۵ سال مسئله این است که تشخیص بیماری سل به مراتب مشکل تر از افراد بزرگسال است زیرا در افراد بزرگسال در صورت شک به این بیماری، با آزمایش خلط این بیماری تشخیص داده می‌شود ولی برای کودکان زیر ۵ سال گرفتن خلط کار مشکلی است و در مواردی تشخیص دقیق بیماری را با مشکل مواجه می‌کند.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: هر چه سن کودک پایین تر باشد مثلاً کودکان زیر یکسال تشخیص این بیماری مشکل تر و خطر بیماری بیشتر می‌شود به همین علت مهمترین کار برای پیشگیری از این بیماری این است که به محض تشخیص این بیمار در یک فرد خانواده باید تمام کودکان آن خانه نیز تحت مراقبت جدی قرار گیرند.

وی گفت: در مورد کودکان مسئله مهم دیگر این است که دسترسی به داروهای ضد سل مشکلتر است و در بسیاری از کشورهای فقیر کودکان به این داروها دسترسی ندارند.

گویا افزود: در کشور ما سالانه حدود ۹ هزار نفر به بیماری سل مبتلا می‌شوند که نیمی از آنها سل ریوی و نیم دیگر سل ‌خارج از ریه دارند، تمام نوزادان کشور در بدو تولد واکسن سل را دریافت می‌کنند، با این حال سالانه حدود ۳ درصد مبتلایان به سل در کشور را که حدود ۲۷۰ نفر هستند کودکان تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: مسئله مهم در مورد بیماری سل، این است که تعدادی از این بیماران بعد از تشخیص اولیه این بیماری به جای اینکه درمان خود را که باید حداقل ۶ ماه ادامه دهند به علت بهبودی ظاهری اولیه بعد از چند هفته ( معمولاً ۳ تا ۴ هفته) درمان رها می‌کنند و متأسفانه بعد از مدتی به بیماری سل مقاوم به درمان مبتلا می‌شوند که درمان آن بسیار سخت و گرانقیمت است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: درمان بیماری سل مقاوم به درمان حداقل ۲ سال (و معمولاً بیشتر) طول می‌کشد و فرد در تمام این مدت باید در بیمارستان ویژه و نه حتی بیمارستان معمولی بستری باشد، عوارض داروهای آن به مراتب بیشتر است. هزینه داروهای سل معمولی طی ۶ ماه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است اما هزینه درمان و داروهای سل مقاوم به درمان بین ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومان است که تمام آن را دولت می‌پردازد و برای بیمار رایگان است.

وی تأکید کرد: مهمترین علت بروز بیماری سل مقاوم به درمان همان طور که گفتم نیمه کاره رها کردن درمان سل معمولی است.

گویا گفت:‌ مهمترین توصیه ما به مردم این است که اگر در خانه آنها فردی به بیماری سل مبتلاست اولاً به سرعت تحت درمان قرار گیرند و درمان ۶ ماهه را کامل کنند و حتماً کودکان و اطرافیان آنها نیز به خصوص در چند هفته اول تحت معاینه و مراقبت پزشک باشند.

وی ادامه داد: متأسفانه شیوع بیماری سل در استانهای فقیر کشور به مراتب بیشتر است و تقریباً تمام کشورهای همسایه ما اعم از همسایه‌های شمالی، شرقی و غربی با شیوع بالای این بیماری مواجه هستند، البته این بیماری با تماس ساده بین افراد منتقل نمی‌شود و بیشتر در بین افرادی که برای مدتی با یک فرد مبتلا تماس نزدیک دارند منتقل می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اضافه کرد: یکی از برنامه های سازمان بهداشت جهانی برای کنترل سل در کشورها اجرای برنامه DOTS است که طی آن افراد مبتلا به این بیماری توسط یک فرد مطمئن هر روز تحت نظارت قرار می گیرند و داروهای خود را مصرف می‌کنند. این برنامه در کشور ما هم اجرا می‌شود و حتی در مواردی که چنین فردی در خانواده فرد نباشد مأموران بهداشتی حداقل در دو ماه اول به صورت روزانه به خانه فرد مراجعه می‌کنند و داروی بیمار را به او می‌دهند.

انتهای پیام/

]]>
ماندگاری 20 هزار مسافر نوروزی در انزلی 2012-03-22T17:51:25+01:00 2012-03-22T17:51:25+01:00 tag:http://first-news.mihanblog.com/post/1822 ramin h فرماندار انزلی خبر داد ماندگاری 20 هزار مسافر نوروزی در انزلی خبرگزاری فارس: فرماندار انزلی از ماندگاری بالغ بر 20 هزار مسافر نوروزی تا روز گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: 4 هزار تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی در بندر انزلی است. سعادتمند داودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به وضعیت این شهرستان برای پذیرایی از گردشگران اظهار داشت: با توجه به بارش برف و سردی هوا مسافران زیادی برای دیدن بندر انزلی وارد این شهرستان شدند و هر روز بر تعداد آنها اضافه می‌شود. وی فرماندار انزلی خبر داد
ماندگاری 20 هزار مسافر نوروزی در انزلی

خبرگزاری فارس: فرماندار انزلی از ماندگاری بالغ بر 20 هزار مسافر نوروزی تا روز گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: 4 هزار تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی در بندر انزلی است.

خبرگزاری فارس: ماندگاری 20 هزار مسافر نوروزی در انزلی

سعادتمند داودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به وضعیت این شهرستان برای پذیرایی از گردشگران اظهار داشت: با توجه به بارش برف و سردی هوا مسافران زیادی برای دیدن بندر انزلی وارد این شهرستان شدند و هر روز بر تعداد آنها اضافه می‌شود.

وی، درباره آماده‌سازی مراکز اقامتی انزلی برای نوروز جاری تصریح کرد: امسال 21 مدرسه با 185 اتاق برای نوروز آماده شده است.

این مسئول، از آمادگی حدود 30 رستوران و 119 مسافر کاشانه با یک‌هزار و 666 اتاق و یک‌هزار و 302 تخت در نوروز 91 در انزلی خبر داد.

وی، با بیان اینکه یک واحد مهمانپذیر با 13 اتاق و 37 تخت در انزلی آماده شده است، ابراز داشت: مجتمع پلاژداران با 24 واحد و 475 اتاق و یک‌هزار و 300 تخت نیز آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

داودی، اضافه کرد: 11 هتل آپارتمان و 124 اتاق و 355 تخت نیز آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است و 13 هتل با 541 اتاق و یک‌هزار و 458 تخت برای امسال در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، در مجموع 4 هزار تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی در بندر انزلی است.

فرماندار انزلی این بندر را یکی از شهرهای ساحلی دریای خزر در گیلان نامید و تصریح کرد: انزلی بزرگ‌ترین و نخستین بندر شمالی کشور است که در حاشیه خزر قرار دارد.

وی، وجود منطقه آزاد انزلی را یکی از مزیت‌های این شهرستان ذکر کرد و یادآور شد: هر ساله این منطقه پذیرای تعداد بسیار زیادی از مردم و مسافران نوروزی است.

داودی درباره سوغات بندر انزلی اذعان داشت: انواع ماهیان خزری عمده‌ترین سوغات خوراکی این شهرستان است.

وی، صنایع‌دستی چوبی و مروارید بافی را نیز از سوغاتی‌های بندر انزلی عنوان کرد.

انتهای پیام/ح20

]]>