اخبار صدر ایران و جهان

چهارشنبه 30 شهریور 1390

حجت‌الاسلام فقیهی مطرح کرد:
ثبت‌نام دانشگاهیان برای سفر به حج و عتبات از 5 تا 20 مهر

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد عمره دانشجویی از ثبت‌نام دانشگاهیان برای اعزام به عمره و عتبات عالیات از 5 تا 20 مهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: ثبت‌نام دانشگاهیان برای سفر به حج و عتبات از 5 تا 20 مهر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام  سید‌محمد‌رضا فقیهی رئیس ستاد عمره دانشجویی در نشست خبری که بعدازظهر امروز در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: آغاز ثبت‌نام عمره و عتبات عالیات دانشگاهیان از پنجم مهر‌ماه آغاز و تا 20 مهر ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه سفر عمره دانشگاهیان در سه گروه پسران، زوج‌های جوان و اساتید انجام می‌شود، افزود: سفر عتبات عالیات برای دانشگاهیان نیز در 5 گروه پسران، دختران، کارمندان، زوج‌های جوان و اساتید انجام می‌شود.

فقیهی خاطرنشان کرد: قرعه‌کشی سفر عمره دانشگاهیان از 23 تا 25 مهر‌ماه خواهد بود و اعزام عمره نیز از بهمن‌ماه آغاز و تا دو ماه اول سال 91 ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد عمره دانشجویی با اشاره به اینکه در تابستان امسال اعزام عمره دانشگاهی نداریم، تصریح کرد: سهمیه عمره دانشگاهیان در سال جاری 30 هزار نفر خواهد بود و سال گذشته نیز 25 هزار دانشگاهی به سفر عمره مشرف شدند.

وی با بیان اینکه انتخاب‌شدگان سفر به عمره از 25 تا سی‌ام مهر‌ماه باید برای ثبت‌نام نهایی به سایت ستاد عمره دانشجویی مراجعه کنند، گفت: سفر عمره دانشگاهیان 12 روز بوده و قیمت آن هنوز مشخص نیست.

فقیهی با بیان اینکه دانشجویانی که سن بالای 40 سال دارند برای سفر به عمره ثبت‌نام نکنند چون اعزام نمی‌شوند، خاطر نشان کرد: اساتیدی که می‌خواهند با ترکیب سه نفر در سفر به عمره شرکت کنند، اولویت با اساتیدی است که دختر یا پسر دانشجو داشته باشند.

رئیس ستاد عمره دانشجویی تأکیدکرد: دانشگاهیانی که نام آنها در قرعه‌کشی امسال اعلام شود و به هر دلیل از جمله بیماری انصراف دهند، سهمیه آنها برای سال آینده نگه ‌داشته نمی‌شود و ذخیره‌ها به جای آنها به حج سفر می‌کنند.

وی افزود: هر دانشجو و یا عضو هیئت علمی صرفاً یک بار می‌تواند از سهمیه عمره دانشگاهیان استفاده کند.

فقیهی با اشاره به اینکه از سی‌ام مهر‌ماه اعزام به عتبات عالیات برای دانشگاهیان آغاز می‌شود، گفت: تمامی دانشگاهیانی که به عمره اعزام می‌شوند براساس قرعه‌کشی خواهند بود اما یک کاروان برای تشکل‌های سیاسی دانشجویی، یک کاروان برای فعالان فرهنگی دانشگاه‌ها و یک کاروان برای اساتید بدون قرعه‌کشی در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد عمره دانشجویی با اشاره به اینکه 4 کاروان برای نخبگان در نظر گرفته شده است و اسامی آنها از بنیاد ملی نخبگان باید معرفی شود، تصریح کرد: دانشگاهیانی که در سال گذشته در برنامه‌های ضیافت اندیشه شرکت داشتند بدون قرعه‌کشی به حج اعزام شدند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001023

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  نکونام در نشست خبری فاش کرد:
  9 ماه قبل در نامه‌ای "شگردهای" امیر منصور آریا را هشدار دادیم

  خبرگزاری فارس: نکونام با تاکید بر اینکه اراده مسئولان قوای سه‌گانه بر مقابله با پدیده اختلاس اخیر است، گفت: 9 ماه قبل در نامه‌ای به چهار بانک "شگردهای" مختلف امیر منصور آریا را هشدار داده بودیم.

  خبرگزاری فارس: 9 ماه قبل در نامه‌ای "شگردهای" امیر منصور آریا را هشدار دادیم

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام ابراهیم نکونام رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست خبری که ظهر امروز (چهارشنبه) در محل کمیسیون متبوعش برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه اتفاق بدی در رابطه با خروج مبالغ زیادی از وجوه برخی بانک‌های خصوصی و دولتی در کشور رخ داده است، اظهار داشت: این اتفاق همه جامعه را دچار تأسف و نگرانی کرد.

  وی به مردم حق داد که نسبت به اختلاس صورت گرفته سؤالات عدیده‌ای در ذهن خود بپرورانند و از مسئولان کشور در رابطه با چگونگی و چرایی این اتفاق بزرگ سؤال کنند.

  نکونام با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی اختلاس صورت گرفته که 4 ساعت به طول انجامید، گفت: رئیس سازمان بازرسی کشور، وزیر اقتصاد و دیگر مسئولان در جلسه غیر علنی مجلس توضیحاتی را به نمایندگان ارائه کرده‌اند.

  رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه طبق مسئولیتی که به‌عهده این کمیسیون گذاشته شده بود، کمیسیون جلسات متعددی را برای بررسی موضوع انجام داد، افزود: کمیته‌ای از سوی کمیسیون اصل 90 شامل نایب رئیس اول کمیسیون، یکی از نمایندگان که سابقه قضایی دارند و دو مشاور عالی کمیسیون تشکیل شده است تا به ابعاد مختلف موضوع بپردازند.

  وی افزود: کمیسیون اصل 90 با مسئولین ذی‌ربط در بانک مرکزی و بانک‌های مربوطه جلساتی را داشته و موضوع را پیگیری کرده است و البته در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که متشکل از نمایندگان سه قوه است در یک جلسه 7 ساعته موضوع سوء‌استفاده اخیر مورد کنکاش قرار گرفت و در کل می‌توان گفت که اقدامات مناسبی در این جهت انجام شده است.

  نکونام با اشاره به اداره اموال گروه متهم به اختلاس بزرگ، گفت: نسبت به اداره اموال گروهی که اتهامات اتفاق اخیر، متوجه آنان است، بانک مرکزی و بانک‌های مربوطه، رؤسای کل دادگستری و دادستان‌های کل قضایی نسبت به اموال گروه متهم به این اختلاس تصمیم‌گیری خواهند کرد.

  رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: با دادستان کل کشور درباره اداره اموال گروه متهم به اختلاس صحبت کردم و وی نظرش این بود که قوه قضائیه نسبت به اداره اموال دخالت نکند.

  نکونام همچنین گفت: امیر منصور آریا به عنوان متهم این اختلاس بیش از 15 هزار نفر کارگر و نیروی کار دارد، بنابراین تلاش من این است که این مجموعه‌های کاری از هم پاشیده نشود تا معضل بیکاری این افراد بوجود نیاید.

  وی از تشکیل کارگروه دیگری به ریاست معاون اقتصادی وزیر اطلاعات خبر داد و گفت: این کارگروه برای پیشگیری از مواد مشابه با این اختلاس تشکیل شده است چرا که اگر تدبیر و پیشگیری لازم نشود، ممکن است اتفاقی مشابه به این اتفاق بعد شکل بگیرد.

  رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از تشکیل گروه دیگری در بانک مرکزی برای آسیب‌شناسی این اختلاس بزرگ خبر داد و افزود: این گروه قصد دارد نسبت به دلایل و چرایی این اتفاق بررسی‌های لازم را انجام دهد.

  نکونام با تاکید بر اینکه اراده مسئولان قوای سه‌گانه بر مقابله با پدیده اختلاس اخیر است، تاکید کرد: آیت‌الله لاریجانی، اژه‌ای را که سابقه قاطعیت در موارد مشابه با اتفاق اخیر را دارد مأمور رسیدگی به اختلاس اخیر کرده است. رئیس قوه مقننه نیز هر روز از بنده درباره اقدامات صورت گرفته سؤال می‌کند و آقای رئیس جمهور نیز به عنوان رئیس قوه مجریه نسبت به رسیدگی به موضوع اختلاس تاکید و اصرار دارند بنابراین مردم بدانند که رؤسای قوای سه‌گانه پیگیر موضوع هستند.

  رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه نگرانی مردم درباره اختلاس اخیر را درک می‌کند به ملت ایران توصیه کرد که به شنیده‌ها و مصاحبه‌های افرادی که در متن قضیه اختلاس نیستند، توجه نکنند.

  وی همچنین گفت که مطالبی که به طور رسمی از سوی مجلس منتشر می‌شود، قابل استناد است و دیگر موضوعاتی که برخی‌ها از جلسه غیر علنی مطرح می‌کنند نمی‌تواند موضوع رسمی باشد.

  نکونام با تاکید بر اینکه کمیسیون اصل 90 مجلس در چند ماه گذشته دو گزارش درباره سیستم بانکی در صحن علنی قرائت کرده است، گفت: در تاریخ 18 دی سال گذشته نامه‌هایی از سوی کمیسیون اصل 90 به بانک‌های مختلف از جمله بانک مرکزی، ملی، صادرات و رفاه کارگران نوشته شد و نسبت به تحرکات اقتصادی امیر منصور آریا هشدار داده شد. در این نامه‌ها ذکر شد که آقای آریا با شگردهای متفاوت مبالغ کلان 900 میلیارد تومان را از بانک‌ها دریافت کرده است اما متاسفانه بانک‌های مذکور به این هشدارها توجه نکردند.
  انتهای پیام/  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000986

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  همراه با نویسندگان ادبیات دفاع مقدس/1
  احمد محمود؛ راوی حوادث نخستین روزهای جنگ

  خبرگزاری فارس: نخستین اثر جدی و قابل تامل در حوزه ادبیات داستانی دفاع مقدس در فروردین ماه سال 1361 با عنوان«زمین سوخته» و به قلم احمد محمود به چاپ رسید که موضوع آن در ارتباط با روزهای آغازین جنگ تحمیلی بود.

  خبرگزاری فارس: احمد محمود؛ راوی حوادث نخستین روزهای جنگ

  در آخرین روز تابستان سال ۱۳۵۹ وقتی نخستین گلوله‌ها برای شروع یک جنگ تمام عیار از سوی ارتش بعثی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران شلیک شد، کمتر کسی به فکر ثبت و ضبط وقایع این حمله ناجوانمردانه بود. تقریباً همه به فکر دفاع از آب و خاک و باورهای دینی خود بودند و شاید در روز‌ها و ماه‌های بعد بود که گروهی از صاحبان ذوق و اندیشه به فکر ثبت مکتوب این وقایع بر آمدند و به گواه و اعتقاد بسیاری از کار‌شناسان و منتقدان ادبی، نخستین اثر جدی و قابل تامل در حوزه ادبیات داستانی مرتبط با موضوع دفاع مقدس در فروردین ماه سال ۱۳۶۱ به قلم احمد محمود، داستان نویس معاصر به چاپ رسید.
  انتشار این رمان با عنوان «زمین سوخته» برای بار اول با تیراژ قابل توجه ده‌هزار نسخه با استقبال بی‌نظیر مخاطبان رو به رو و همین مسئله باعث شد به فاصله کوتاه دو ماه، چاپ دوم آن، این بار با تیراژ ۲۲۰۰۰ نسخه روانه بازار کتاب ایران شود. در‌‌ همان زمان ناشر چاپ اول در مصاحبه‌ای‌ اعلام کرد: «تیراژ ده هزار تایی کتاب، یک‌روزه فروش رفت.» به عبارت دیگر، می‌توان گفت: «زمین سوخته، اولین، پرشمارگان‌ترین و یکی از حجیم‌ترین رمان‌های راجع‌به دفاع مقدس است.»
  بنا بر این، احمد محمود اولین نویسنده‌ای بود که به فاصله کوتاهی پس از شروع جنگ تحمیلی، به سراغ موضوع جنگ رفت.

  توصیف روزهای آغازین جنگ در این رمان با پرداخت نویسنده به شکل تصویری و باور پذیر بیان شده است: «از آبادان و خرمشهر خبرهای دردآوری می‌رسد. ستون‌های تانک، از شلمچه گذشته‌اند. خرمشهر را دور زده‌اند و رانده‌اند. به طرف کیلومتر شصت. بچه‌های خرمشهر با تفنگ و مسلسل و آرپی‌جی در برابر هجوم تانک‌های عراقی مقاومت می‌کنند. باران گلوله‌های توپ و خمسه‌خمسه خرمشهر را می‌کوبد. مردم با دست خالی از خرمشهر گریخته‌اند. خانه و زندگیشان را‌‌ رها کرده‌اند و سرگردان بی‌اینکه بدانند به کجا می‌روند، بچه‌های خردسال را به دوش گرفته‌اند و تشنه و گرسنه و گرمازده، راه می‌روند تا از پا درآیند. دولت اعلام کرده است که برای جنگ‌زدگان، اردوگاه برپا خواهد کرد....» (‌ص ۷۶‌)

  این اثر، اولین رمان ایرانی در بخش بزرگسالان است که جنگ تحمیلی را محور اصلی خود قرار داده است.
  شروع حوادث رمان به شهریور ۱۳۵۹ برمی‌گردد و شهر اهواز مکان وقوع حوادث است. داستان به شیوه اول شخصی، از زبان راوی می‌ان‌سالی، ‌ که خواننده او را نویسنده اثر تصور می‌کند، و در پنج فصل بیان می‌شود. مردم زندگی عادی خود را می‌گذرانند، اما شایعه تحریکات نظامی عراق در مرزهای جنوبی و احتمال حمله به خوزستان، بر سر زبان‌هاست و نگرانی‌هایی در میان ساکنان شهر ایجاد کرده است. چند روز بعد، هواپیماهای عراقی، فرودگاه‌های چند شهر ایران را بمباران و جنگ را رسماً آغاز می‌کنند. خبر سقوط چند شهر اطراف و مهاجرت ساکنان آن شهر‌ها، همچنین بمباران اهواز توسط هواپیماهای دشمن و اصابت گلوله‌های توپ‌های دوربرد عراق به این شهر، باعث می‌شود که عده زیادی از مردم ـ با شتاب ـ اقدام به تخلیه شهر کنند.
  خانواده راوی متشکل از چند برادر و خواهر و همسر و فرزندان برخی از آن‌ها و مادرشان است. آن‌ها بر سر ماندن یا نماندن‌ بحث می‌کنند تا آنکه سرانجام رأی بر مهاجرت قرار می‌گیرد. استانداری بخشنامه کرده است که هر کارمند دولت که شهر را ترک کند، از کار اخراج و تحویل دادگاه زمان جنگ خواهد شد. خالد و شاهد (برادران راوی) در شهر می‌مانند. راوی هم شغل معینی ندارد و معلوم نمی‌شود به چه دلیل، با آنان در اهواز می‌ماند. خالد در جریان بمباران کشته می‌شود. شاهد با مشاهده این وضع، دچار آشفتگی روانی می‌شود. او را به تهران منتقل می‌کنند. محسن (خواهرزاده راوی) داوطلبانه عازم جبهه می‌شود. راوی که کاملاً تنها شده است به خانه ننه‌باران، که در حاشیه یکی از میدان‌های شهر قرار دارد، نقل مکان می‌کند. این فلکه در یک محله فقیرنشین قرار دارد و از این پس، قسمت اعظم حوادث داستان در همین محله و در ارتباط با ساکنان آن شکل می‌گیرد و رخ می‌دهد. در ‌‌نهایت یک روز به راوی خبر می‌رسد که شب باید در خانه خودشان باشد چون برادرش (‌صابر) ‌ قرار است از تهران به او تلفن کند.
  حوالی صبح، درحالی‌که او در خانه خودشان است، محله ننه‌باران مورد اصابت موشک دشمن قرار می‌گیرد. راوی خود را به آنجا می‌رساند و با اجساد اکثر کسانی که در این مدت با آنان آشنا شده است، روبه‌رو می‌شود.

  نویسنده در این داستان به‌عنوان شاهد و ناظر عمل می‌کند. تلاش نویسنده بر این است که تا جای ممکن ـ در مورد وقایع ـ بی‌طرف باشد و پیرامون رویداد‌ها اظهار نظر شخصی خود را مطرح نکند. از نظر فرم و ساختار نیز همین رویکرد دنبال شده است. زاویه دید انتخابی نویسنده، اول‌شخص شاهد و ناظر است. به عبارت دیگر، نویسنده‌ همانند گزارشگری ماهر به ثبت وقایع و رویدادهایی می‌پردازد که در ‌‌نهایت شکل کنونی رمان را تشکیل داده است. راوی تا جای ممکن وارد ذهن شخصیت‌های داستانی نمی‌شود و معمولاً سعی می‌کند اعمال و کردار بیرونی آن‌ها را منعکس کند. همین توجه بیش از حد به لایه‌های بیرونی شخصیت‌های داستانی، زاویه دید نمایشی را بر فضای کلی رمان حاکم کرده است.

  انتخاب چنین رویکردی در وهله اول محدودیت‌هایی را برای نویسنده به همراه دارد. احمد محمود سعی کرده برای رهایی از این محدودیت‌ها، ترفندهایی را به کار گیرد تا بتواند آزادی عمل بیشتری در زوایای مختلف رمان داشته باشد. اولین محدودیت زاویه دید بیرونی (‌نمایشی) ‌ عدم امکان توصیف موقعیت و یا مکانی است که راوی در آن حضور ندارد. بنابراین نویسنده باید ترفندی به کار گیرد که بتواند در تمام زوایای قصه حضور فیزیکی داشته باشد و از نزدیک شاهد و ناظر وقوع حوادث باشد. طبعاً خانه‌ای که راوی در آن زندگی می‌کرده و اکنون (‌زمان حال روایت) ‌ هم ‌در آن مستقر است، مکان مناسبی برای رؤیت و ثبت رویدادهای داستان نیست. بنابراین راوی به خانه ننه‌باران نقل مکان می‌کند که تقریباً مرکز ثقل حوادث و رویدادهای مورد نیاز برای مضمون انتخابی نویسنده (‌حواشی و تبعات جنگ تحمیلی) ‌ است. شخصیت ننه‌باران از افراد مؤثر در داستان است. او نمونه‌ای روشن از افراد انقلابی است. صفت مبارز و انقلابی بودنش آن‌قدر آشکار است که شخصیتش مبالغه‌آمیز جلوه می‌کند. او مادر شهید است. تفنگ به دست می‌گیرد و در برابر هجوم دزدان و غارتگران از شهر محافظت می‌کند. او بیش از پنجاه سال دارد و زندگی‌اش را فدای انقلاب اسلامی و وطن کرده است، البته نویسنده اعدام خودسرانه و بی‌منطق دزدان را به این شخصیت واگذار می‌کند. این نکته واقع‌گرایی روایت را تقویت می‌کند.

  حضور راوی در کنار این شخصیت ـ که همواره دغدغه‌های ملموس‌تری نسبت به پدیده جنگ دارد ـ زاویه نگاه نویسنده را به مراتب گسترش می‌دهد. خانه ننه‌باران در بخشی از شهر جنگ‌زده اهواز قرار گرفته که تقریباً بسیاری از حوادث شهر از آن ناحیه قابل لمس و رویت است. آدم‌های متعددی به این بخش رفت‌وآمد می‌کنند و به عبارت دیگر همه خبرهای شهر خیلی زود به آنجا می‌‌رسد. کل مدت زمانی داستان حدود چهار ماه است: «روزهای آخر ماه سوم پاییز است.» (‌ص ۲۷۳) ‌
  داستان، ابتدا از خانواده راوی و با او شروع می‌شود و محور آن تا صفحه ۱۷۰ کتاب، او و خانواده‌اش هستند. هرچند زمینه اصلی اثر را، تجاوز نظامی رژیم عراق به ایران و نمود آن در شهر جنگ‌زده اهواز تشکیل می‌دهد. این بخش دربرگیرنده قصه خانواده‌ای در شرایط ویژه روزهای اول جنگ در شهر جنگ‌زده است. در نیمه دوم رمان، حوادث محله فقیرنشین شهر اهواز مورد توجه قرار می‌گیرد و به عبارت دیگر رمان تقریباً دوپاره است. و نمود عینی جنگ و تبعات آن در بخش دوم، بیشتر قابل لمس است. هر چند نیمه اول آن‌ زمینه‌سازی لازم برای ورود به بخش دوم را فراهم می‌کند و به بیان دیگر دو بخش مجزا به نوعی مکمل هم هستند که در ‌‌نهایت، قصه اصلی از دل آن دو نمایان می‌شود. 
   
  ---------------------------------------
  نویسنده: علی‌الله سلیمی
  ---------------------------------------
  انت  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001064

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  هوشنگ توکلی در گفت‌وگو با فارس:
  فیلم سینمایی زندگی «شهید مدق» اوایل آبان‌ماه كلید می‌خورد

  خبرگزاری فارس: تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دلتنگیهای عاشقانه‌» - که بر اساس زندگی شهید منوچهر مدق ساخته می شود - از آغاز فیلمبرداری این فیلم از اوایل آبان‌ماه خبر داد.

  خبرگزاری فارس: فیلم سینمایی زندگی «شهید مدق» اوایل آبان‌ماه كلید می‌خورد

  «هوشنگ توکلی» که تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «دلتنگی‌های عاشقانه‌» را برعهده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: در حال حاضر منتظر پروانه ساخت فیلم هستیم و به محض دریافت پروانه ساخت، پیش‌تولید کار را شروع می‌کنیم.

  وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها قصد داریم اوایل آبان‌ماه «دلتنگی‌های عاشقانه‌» را کلید بزنیم.

  توکلی در پایان بیان داشت: بخشی از فیلمبرداری کار در تهران و بخشی در دزفول انجام می‌شود.

  به گزارش فارس، فیلمنامه سینمایی «دلتنگی‌های عاشقانه» بر اساس زندگی شهید «منوچهر مدق» توسط «رضا اعظمیان» در حال نگارش است.
  شهید مدق در سال 1335 پا به عرصه هستی نهاد. در زمان جنگ به عنوان آر‌پی‌جی زن و مسئول تدارکات‌ گردان حبیب از تیپ حضرت رسول (ص) به مقابله با باطل رفت. در طول سال‌های دفاع از خاک کشور، بارها مورد آماج تیرهای دشمنان بعثی قرار گرفت. در عملیات کربلای 5 به علت پخش گازهای شیمیایی به بستر بیماری‌ افتاد و سرانجام پس از سال‌ها صبوری و استقامت و تحمل رنج و درد به علت جراحات شیمیایی در دوم آذر‌ماه سال 1379 در سن 44 سالگی عاشقانه به عرش پرگشود.
  انتهای پیام/ا  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000647

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  علی لدنی در گفت‌وگو با فارس:
  «دوستان خوب» برای جشنواره اصفهان سینمایی می‌شود

  خبرگزاری فارس: با سپری شدن مراحل فنی فیلم «دوستان خوب» عنوان جدیدترین ساخته فریدون حسن‌پور به تهیه‌کنندگی علی لدنی، فیلم آماده نمایش شد و برای حضور در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان به 35 میلیمتری تبدیل می شود.

  خبرگزاری فارس: «دوستان خوب» برای جشنواره اصفهان سینمایی می‌شود

  علی لدنی تهیه‌کننده در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: مراحل فنی فیلم به پایان رسیده است و برای حضور در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان فیلم به زودی به 35 میلیمتری تبدیل می‌شود.
  وی درباره شانس موفقیت فیلم در جشنواره کودک و نوجوان گفت: فیلم با موضوع کودک در مدت زمان 35 روز در منطقه دیلمان جلوی دوربین رفت. کار با کودک سختی‌های خود را دارد، کار خوبی از کاردرآمده و امیدواریم در جشنواره کودک و نوجوان شاهد درخشش آن باشیم.
  داستان این فیلم سرگذشت دو دوست به نامهای سهراب و داود است آن دو دوستان بسیار صمیمی هم هستند .آنها برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان به خوابگاه نیاز دارند مسئولان تصمیم به برگزاری آزمون برای تعیین سهمیه هر محل می‌گیرند. رفاقت سهراب و داود برای بدست آوردن خوابگاه تبدیل به رقابت می شود و...
  در این فیلم محمد رضا خوش‌رفتار ، دانیال خوش سیما ، مهرا رجبی ، امیر نوری ، صادق صفائی ، حسین عابدینی ، مهدی بوستان پرور ، فریبا آهنگ ، امیر فخر موسوی ، روح الله مهرابی ، بهمن صادق حسنی ، اسماعیل توت‌کار ، الناز ثقفی ، محمدامین امینی ، رحیم غنی زاده ، زیبا کاظمی ، محمد علی فرمند ، حمید ناجیان و ... به ایفای نقش می‌پردازد.
  تعدادی از عواملی که در ساخت فیلم همکاری دارند، عبارتند از:
  گروه کارگردانی:نویسنده و کارگردان : فریدون حسن پور/ مدیربرنامه ریزی و دستیار اول کارگردان : مهدی بوستان پرور/دستیار دوم کارگردان : افشین آقایی/ منشی صحنه : عمار آقایی/ گروه فیلمبرداری: مدیر فیلمبرداری: ایرج عاشوری/ دستیار اول فیلمبردار: سیروس کفاش/ دستیاران فیلمبردار: مجید یادگاری، شاهین طوفان، ممد تهمتنه، امیر نوری آزاد/گروه صحنه و لباس:طراح صحنه و لباس: فریدون حسن پور/ دستیار صحنه: مسعود صدری/مدیر صحنه:مهدی واحدی/گروه صدا برداری: مدیر صدا برداری: هادی معنوی پور/ دستیاران صدا: ایمان بازیار، دانیال محمود نیا ، ایمان یگانه جو/گروه گریم: طراح گریم: شهرام خلج/ اجرای گریم: پیام ابوالحسنی، امیر حسین غفاری ، یاسمن شاه حسینی/گروه تولید و تهیه: تهیه کننده:علی لدنی/ مدیر تولید:حسین باقریان/ مدیر تدارکات: محسن آزاد یگانه/ دستیارن تدارکات:فر مهدوی ، حسن پور/ خدمات: محمد مومنی، مجید کریمی/ سینه موبیل: امیر نوری آزاد
  فریدون حسن‌پور در این فیلم مانند آثار گذشته این کارگردان «تعطیلات تابستانی»، «داراوندار»، «وقتی همه خواب بودند» و...به موضوع کودک ونوجوان می‌پردازد.
  انتهای پیام/ا  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000813

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
  ترکیه در قبال مسائل خاورمیانه مواضع متناقضی دارد

  خبرگزاری فارس: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام رفتار و مواضع متناقض ترکیه در خاورمیانه را نوعی ژست اسلامی و انقلابی عنوان کرد.

  خبرگزاری فارس: ترکیه در قبال مسائل خاورمیانه مواضع متناقضی دارد

  به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محسن رضایی، ظهر امروز در آیین تجلیل از ایثارگران شرکت برق منطقه خوزستان، اظهارداشت: استقرار نیروهای نظامی ترکیه در مرز سوریه، کشوری که سال‌ها در صف اول مبارزه با اسرائیل قرار دارد نوعی تناقض آشکار در رفتار ترکیه است.
  وی ادامه داد: ترکیه از اسرائیل می‌خواهد به دلیل حمله به کاروان آزادی عذر خواهی کند اما بعد از چندی می‌بینیم این کشور قصد تضعیف سوریه را دارد.
  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام ترکیه را تحریک آمیز خواند و گفت: دولت سوریه در حال اصلاحات سیاسی و اقتصادی است تا جایی که قرار است انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برگزار شود.
  رضایی بیان کرد: کشور ترکیه باید از کشورهایی که در مقابل اسرائیل قد علم کرده‌اند حمایت کند و با آنها همراه شود.
  وی همچنین، دفاع مقدس را تابلوی تمام نمای عشق و ایثار ملت بزرگ ایران دانست و گفت: هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه‌ ای از برجسته‌‌‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است.
  فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: حدیث هشت سال دفاع مقدس، بیانگر حمیت و غیرت فرزندان سرافراز این آب و خاک است که با تأسی از مولا و سالارشان حضرت حسین بن علی(ع) در تحقق شعار هیهات منّ الذله کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کردند و نام ایران و ایرانی را برای همیشه تاریخ سرافراز کردند.
  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، به شرارت‌ها و اقدامات تروریستی که گروهک منافقین در طول هشت سال دفاع مقدس بر مردم ایران روا داشته‌اند اشاره کرد و گفت: همه اقدامات با حمایت مستقیم آمریکا و دولت صدام صورت می‌گرفت و با همه این حمایت‌ها باز هم نتوانستند ملت ایران را از صحنه به در کنند.
  رضایی با بیام اینکه امروز دنیای استکبار ما را متهم به تروریست‌ بودن می‌ کند در حالی که خود ما قربانی تروریسم هستیم، عنوان کرد: در کشور ما بیش از 17 هزار نفر زن و مرد قربانی تروریسم شده‌ اند که 12 هزار نفر از این تعداد به دست منافقان به شهادت رسید‌ه‌‌اند و منافقان با کمک دولت‌‌های آمریکایی و اروپایی این جنایت‌‌ها را مرتکب شدند ولی امروز همین دولت‌‌ها ما را تروریسم می‌‌خوانند و سازمان‌های بین ‌المللی برای نجات آنها بیانیه می‌‌دهند.
  وی تاکید کرد: جوانان ما باید این گروهک‌‌ها را بشناسند تا گرفتار جریان انحرافی نشوند. اینها از زیر چتر ولایت خارج شدند، آنها که شهید شدند رستگار شدند و ما به آنها می‌‌بالیم.
  انتهای پیام/غ20  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001000

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  به مناسبت روز جهانی ناشنوایان
  تیم والیبال بانوان هنرمندان به مصاف تیم ناشنوایان می‌رود

  خبرگزاری فارس: تیم والیبال بانوان هنرمند در دومین دیدار خود پس از تشکیل این تیم به مصاف تیم ناشنوایان می‌رود.

  به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، اولین دیدار تیم والیبال بانوان هنرمندان برای کمک به کودکان بی‌سرپرست و دختران زندانی زیر 18 سال مقابل تیم ملی بانوان برگزار شد.
  دومین دیدار بانوان هنرمند نیز در روز جهانی ناشنویان با این تیم ساعت 17 هشتم مهر برگزار خواهد شد.
  با توجه به درخواست بازی در خانه والیبال، این دیدار در این مکان برگزار نخواهد شد و احتمالا تیم ناشنوایان مکان برگزاری این مسابقه را در نظر خواهد گرفت.
  تیم والیبال بانوان هنرمندان برای کسب آمادگی بیشتر، در هفته 2 جلسه تمرین می‌کنند.
  انتهای پیام/د  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001049

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  صادق‌الحسینی در گفت‌وگو با فارس:
  همكاری‌ آمریكا با طالبان برای ترور ربانی بعید نیست

  خبرگزاری فارس: یک کارشناس خاورمیانه ترور ربانی را یک افتضاح جدید برای آمریکایی خواند و همکاری آمریکاییها با طالبان در این عملیات ترور را بعید ندانست.

  خبرگزاری فارس: همكاری‌ آمریكا با طالبان برای ترور ربانی بعید نیست

  محمد صادق الحسینی کارشناس خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص ترور برهان الدین ربانی رئیس جمهور اسبق افغانستان، به حضور آمریکایی‌ها در افغانستان به بهانه تأمین امنیت اشاره کرد و گفت که آمریکایی‌ها در اشغالگری در عراق و افغانستان شکست خورده‌اند و ثابت کردند که حتی در اقتدار نظامی‌شان هم موفق نبودند.

  وی افزود: آمریکایی‌ها در این اشغالگری در حالت سردرگمی به سر می‌برند به طوری که یک مرتبه اعلام می‌کنند که به پیروزی‌مان در افغانستان بسیار نزدیک شده‌ایم و مرتبه دیگر اعلام کردند که باید از این کشور عقب‌نشینی کنیم.

  این کارشناس خاورمیانه گفت: آنها در سطح سیاسی نیز خواستند این ذکاوت و زیرکی را به کار ببرند که ما نه تنها می‌توانیم در کار نظامی موفق باشیم بلکه می‌توانیم آشتی ملی هم در افغانستان داشته باشیم و از مذاکره مستقیم با طالبان صحبت کردند.

  وی اضافه کرد: در بحث مذاکره مستقیم با طالبان باید به نفوذ افسر اردنی در نیروهای امنیتی آمریکا و سپس رخ دادن آن انفجار عظیمی که در پی آن حدود 8 نفر از افسران سیا و همکاران افغان آنها از دست رفتند، اشاره کرد که یک شکست امنیتی بزرگ برای آمریکایی‌ها بود.

  صادق‌الحسینی در عین حال گفت که ترور برهان الدین ربانی یک افتضاح جدید برای طرح اطلاعاتی و امنیتی آمریکایی‌ها برای دور جدید به اصطلاح جذب طالبانی‌ها به قدرت است و اظهار اینکه آمریکایی‌ها هنوز هم در افغانستان مسلطند و زمام امور در دستان خودشان می‌باشد.
   
  وی اظهار داشت: با عملیات ترور ربانی از سوی طالبان معلوم می‌شود که تمام اطلاعات و مشکلات افغان‌ها در همه زمینه‌ها ناشی از ساده اندیشی و بی‌اطلاعی و ضعف اشغالگران آمریکایی در افغانستان می‌باشد.
   
  صادق‌الحسینی در خصوص اینکه درباره ترور ربانی چه کسی باید پاسخگو باشد؟ گفت: در درجه اول آمریکایی‌ها باید پاسخگوی این ترور باشند، چون متاسفانه هنوز حاکمیت افغانستان ناقص است و هر تلاشی هم که از جانب کشورهای همسایه برای کمک به تامین امنیت و ثبات افغانستان می‌شود، با ممانعت آمریکایی‌ها روبرو می‌شود.
   
  وی گفت: در واقع آنها (آمریکایی‌ها) چوب لای چرخ تمام تلاش‌ها می‌گذارند و عناد و احساس غرورشان درباره اینکه ما به تنهایی می‌توانیم تمام مشکلات افغانستان را حل کنیم عامل اصلی این ترور و ضایعه بزرگ برای مردم افغانستان است که مردی اهل گفت‌وگو و فرهنگ و فکر و اندیشه از بین می‌رود.

  این کارشناس خاورمیانه یادآور شد: نیروهای داخلی افغانستان باید از این تجربه تلخ و سرنوشت بسیار حزن انگیز این تجربه را کسب کنند که دیگر نمی‌توانند به اشغالگر مغرور و سردرگم اعتماد کنند.

  وی درباره این خبر که شخصیت‌های افغان شرکت کننده در اجلاس بیداری اسلامی در تهران برای حضور در این اجلاس مورد تهدید واقع شده‌اند نیز گفت: من بعید نمی‌دانم که حتی آمریکایی‌ها همراه با جناحی از طالبان در این عملیات ترور دست داشته باشند چون یک تبادل اطلاعاتی بین آمریکایی‌ها و طالبان و آمریکایی‌ها و القاعده وجود دارد.
  به گفته وی به نظر می‌رسد که این ترور کور برای کم کردن نفوذ افغان‌ها به ایران انجام شده باشد.
     منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001077

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  فرماندار سراوان خبر داد:
  ایجاد نخستین فاز مجتمع مرغداری در سراوان

  خبرگزاری فارس: فرماندار سراوان گفت: ایجاد نخستین فاز مجتمع مرغداری سراوان به تعداد 25 واحد از اولویت‌های کاری حوزه کشاورزی این شهرستان است.

  خبرگزاری فارس: ایجاد نخستین فاز مجتمع مرغداری در سراوان

  به گزارش خبرگزاری فارس از سراوان، محمداکبر چاکرزهی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی در استان با اصلاح الگوی کشت و اصلاح شیوه آبیاری و با استفاده از منابع آب با اجرای طرح‌های نوین آبیاری با کشت محصولات کشاورزی که به آب کمتری نیاز دارند نسبت به افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی تلاش شود.
  وی افزود: باید برنامه‌ریزی برای منافع نسل‌های آینده را مورد توجه قرار دهیم و از استفاده بی‌رویه و غیر منطقی از منابع خدادادی پرهیز کنیم.
  فرماندار سراوان ادامه داد: مزیت‌های منحصر بفرد شهرستان سراوان در بخش کشاورزی و علاقه‌مندی مردم برای امرار معاش از این بخش، می‌تواند بسیاری از معضلات و مشکلات بیکاری جامعه که گریبانگیر است را حل کند.
  چاکرزهی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های بسیار مناسب در این حوزه، آمادگی کامل برای همکاری و واگذاری زمین و آب به متقاضیان اجرای طرح‌های کشاورزی و کمک به رفع مشکلات معیشتی و ایجاد اشتغال داریم.
  وی تصریح کرد: ایجاد نخستین فاز مجتمع مرغداری سراوان به تعداد 25 واحد با تولید حدود 4 هزار تن مرغ در سال و طرح پرورش شترمرغ، کشتار صنعتی طیور، مطالعه دشت‌های مستعد در قالب واگذاری مشاع کشاورزی از طرح‌ها و اولویت‌های برنامه کاری در حوزه کشاورزی است.
  انتهای پیام/ص30  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000895

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  یک پژوهشگر هلندی در نامه‌ای به نمایندگان پارلمان اروپایی:
  اروپا به دور از مجاهدین خلق برای رسیدن به روابطی بهتر با ایران تلاش كند

  خبرگزاری فارس: یک پژوهشگر هلندی در نامه‌ای به نمایندگان پارلمان اروپا درباره گروهک تروریستی منافقین نوشت: زمان آن فرارسیده که اروپا به دور از این سازمان برای رسیدن به روابطی بهتر با ایران تلاش و از به‌کارگیری اظهارات خشن علیه ایران خودداری کند.

  خبرگزاری فارس: اروپا به دور از مجاهدین خلق برای رسیدن به روابطی بهتر با ایران تلاش كند

  به گزارش خبرگزاری فارس، "یان استوک" عضو حزب سوسیالیست هلند مقاله‌ای با عنوان "آیا مجاهدین خلق یک سازمان تروریستی است؟ اروپا در مقابل آمریکا" تهیه و این مقاله را در نامه‌ای برای کلیه نمایندگان هلندی پارلمان اروپایی و نیز اعضای کمیسیون سیاست خارجی مجالس نمایندگان و سنای هلند فرستاده است.

  وی در این نامه نوشته است: من تحولات ایران و وضعیت این سازمان را از سال 1979 پیگیری کرده و در کتابی تحت عنوان "دیوانگی پیرامون ایران" که در فوریه سال 2009 به چاپ رسیده، منتشر کردم. درگیری دیپلماتیک بین وزارت امور خارجه ایران و هلند در ماه‌های ژانویه و فوریه سال جاری به دلیل نقش این سازمان تروریستی به ویژه نقشی که در پارلمان اروپایی ایفا کرد تا در نتیجه آن وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپایی در 26 ژانویه 2009 تصمیم به خارج کردن این سازمان از لیست سازمان‌های تروریستی کنند. با توجه به بیانیه اخیر در آمریکا در خصوص این موضوع، من تردید دارم که تصمیم 26 ژانویه 2009 اتحادیه اروپایی تصمیم درستی بوده است.
   
  وی در ادامه نامه خود با اشاره به مطالعه و شناخت از ایران پس از انقلاب و سابقه این سازمان تروریستی، از نمایندگان درخواست کرده که توجه کافی به این موضوع داشته باشند.
   
  استوک ضمن تشریح شکل گیری سازمان منافقین در دوران ستمشاهی و اقدامات تروریستی این سازمان پس از پیروزی انقلاب در داخل کشور، عراق و کشورهای اروپایی نوشته است: زمان آن فرارسیده است که اروپا به دور از سازمان مجاهدین خلق برای رسیدن به روابطی بهتر با ایران که در زمینه‌های فرهنگی کشوری بسیار قوی است، تلاش کند و از به‌کارگیری اظهارات خشن علیه ایران خودداری کند.  

  انتهای پیام/ش  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001037

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  سایت شخصی حدادی:
  ورود دارنده نخستین مدال جهانی دوومیدانی در سكوت/ هیچ‌كسی به استقبال نیامد

  خبرگزاری فارس: دارنده نخستین مدال جهانی تاریخ دوومیدانی ایران بدون استقبال از سوی مسئولان فدراسیون و ورزش ایران وارد تهران شد.

  خبرگزاری فارس: ورود دارنده نخستین مدال جهانی دوومیدانی در سكوت/ هیچ‌كسی به استقبال نیامد

  به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت خبری و شخصی احسان حدادی، وی بدون حضور هیچ کدام از مسئولان فدراسیون دوومیدانی و ورزش وارد فرودگاه امام شد.
  در این متن اینگونه آمده است "احسان حدادی دارنده یگانه مدال جهانی تاریخ دوومیدانی دوشنبه 1390/06/28 ساعت 2 بامداد در سکوت غریب فرودگاه امام خمینی (ره) به ایران بازگشت .
  حقش نبود اخبار ساعت 14 خبر از ورود پهلوان دوومیدانی به مسئولین بدهد تا دوومیدانی کاران به خودشان بیایند که ما هم جهانی شدیم و برای ما هم ارزش قائلند.

  کاش مسئولین فدراسیون دوومیدانی اندکی از آن وقتی را که صرف کنترل جراید برای تکذیب نارضایتی های ورزشکاران ، مربیان و منتقدان می کنند را برای رسیدگی به امور جاری فدراسیون می کردند.
  آفرین به روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی که گل کاشت !!!
  یعنی واقعا مدال جهانی ارزش یک استقبال خشک و خالی از سو ی فدراسیون دوومیدانی را نداشت ؟؟؟
  وقتی مسئولین فدراسیون در خواب ناز بودند، پدر و مادر و دایی احسان حدادی به همراه عده ای از دوستان نزدیکش با دسته گل به استقبال او رفتند.

  پاداش مدال جهانی اینگونه است ، ورود به کشورت به مانند یک غریبه ؟؟؟"
  احسان حدادی در رقابت‌های جهانی دوومیدانی در کره جنوبی که چندی پیش برگزار شد به اولین مدال تاریخ دوومیدانی ایران دست پیدا کرد.
  انتهای پیام/خ  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001056

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  "تصاویر" تظاهرات معترضان نظام سرمایه‌داری در آمریكا

  خبرگزاری فارس: تظاهرات شهروندان آمریکایی علیه نظام سرمایه‌داری این کشور با وجود گذشت 4 روز همچنان ادامه دارد و پلیس روز گذشته 7 نفر از معترضان را دستگیر کرد.

  خبرگزاری فارس: "تصاویر" تظاهرات معترضان نظام سرمایه‌داری در آمریكا

  به گزارش مانیتورینگ فارس، صد‌ها شهروند آمریکایی در شهر نیویورک با تجمع در منطقه «منهتن»، علیه نظام سرمایه‌داری و ارتباط معنادار شرکت‌های تجاری با سیاستمداران آمریکایی تظاهرات کردند.

  شبکه پرس‌تی‌وی گزارش داد تظاهرات‌کنندگان از «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا خواستند تا با بهبود سیستم اقتصادی این کشور، به فساد مالی و استعمار مردم توسط برخی شرکت‌ها پایان دهد.

  تصاویر نشان می‌دهد معترضان آمریکایی با برپایی چادر و وسایل موقت زندگی‌ در محل تظاهرات خود، شیوه نمادین اعتراض مصری‌ها در میدان التحریر قاهره را تکرار می‌کنند.

  پلیس آمریکا روز گذشته 7 نفر دیگر از معترضان جنبش روز خشم در این کشور را که اعتراضات خود را علیه نظام سرمایه‌داری در آمریکا از روز شنبه آغاز کرده بودند، دستگیر کرد.

  اعتراضات موسوم به "وال استریت را اشغال کنید" از روز شنبه 17 سپتامبر که به روز خشم در آمریکا معروف شد، آغاز شده است و با وجود گذشته 4 روز همچنان در این کشور ادامه دارد.

  برای مشاهده گزارش تصویری مربوطه اینجا کلیک کنید.

  انتهای پیام/.  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001078

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  با برپایی مراسم «دانش‌آموزان دیروز، آموزگاران امروز»؛
  طنین زنگ «دانش‌آموز شهید» در گلزار شهدای بهشت زهرا می‌پیچد

  خبرگزاری فارس: به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و در حاشیه برپایی مراسم «دانش‌آموزان دیروز آموزگاران امروز» زنگ «دانش‌آموز شهید» در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) نواخته می‌شود.

  خبرگزاری فارس: طنین زنگ «دانش‌آموز شهید» در گلزار شهدای بهشت زهرا می‌پیچد

  علیرضا اکبری رئیس اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا (س) در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: برای نخستین بار و با هدف پاسداشت یاد و خاطره ایثارگری 650 شهید دانش‌آموز آرمیده در بهشت زهرا (س) مراسم «دانش‌آموزان دیروز، آموزگاران امروز» با نواختن زنگ «دانش آموز شهید» برگزار می‌شود.

  *اهدای 650 بسته نوشت‌افزار به یاد شهدای دانش‌آموز به نیازمندان

  وی افزود: این مراسم یکشنبه سوم مهرماه ساعت 10 صبح در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) جنب خانه شهید برگزار خواهد شد و در برپایی آن بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران و سازمان بهشت زهرا (س) مشارکت دارند.

  به گفته اکبری، در حاشیه این مراسم 650 بسته فرهنگی به تعداد دانش‌آموزان شهید تهران شامل نوشت‌افزار و اقلام مورد نیاز دانش آموزان به خانواده‌های نیازمند اهدا می‌شود.

  *کاشت بیش از 650 نهال به یاد شهدای دانش‌آموز در گلزار شهدا 

  به گزارش توانا، علاوه‌براین به یاد 650 شهید دانش‌آموز در قطعات مطهر گلزار شهدا 650 سرو کاشته می‌شود؛ غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای دانش‌آموز، قرائت فاتحه و روایت جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های سربازان کوچک امام (ره) نیز از دیگر برنامه‌های مراسم «دانش‌آموزان دیروز، آموزگاران امروز» خواهد بود.
  انتهای پیام/  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001055

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  در حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطینی صورت گرفت
  آغاز موج تظاهرات ده‌ها هزار فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی

  خبرگزاری فارس: ده‌ها هزار فلسطینی صبح امروز در شهرهای کرانه باختری در حمایت از تلاش برای دستیابی به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل تظاهرات برگزار کردند.

  خبرگزاری فارس: آغاز موج تظاهرات ده‌ها هزار فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی

  به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران فلسطینی در شهر‌های رام‌الله، نابلس و الخلیل با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین تظاهرات برگزار کردند و شعارهایی در حمایت از کشور فلسطین سر دادند.

  "عدنان الضمیری" سخنگوی دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان گفت که ده‌ها هزار فلسطینی امروز در شهرهای کرانه باختری تظاهرات کردند.

  وی افزود که تمامی 8 هزار نیروی امنیتی فلسطین امروز آماده‌باش بودند تا این تظاهرات مسالمت‌آمیز برگزار شده و مانع به خشونت کشیده شدن آن شوند.
    
  از سوی دیگر کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که نیروهای ارتش این رژیم به طور گسترده در ورودی‌ها شهر الخلیل و جاده‌های ارتباطی آن با شهرک‌های صهیونیست‌نشین مستقر شده‌اند تا از وقوع هر گونه خشونت جلوگیری کنند.
   
  بر اساس این گزارش جیپ‌های نظامی ارتش اسرائیل در حال گشت‌زنی در نزدیکی‌ شهرک‌های صهیونیستی نزدیک به الخلیل هستند.
   
  دیروز نیز صدها فلسطینی در حمایت از مراجعه به سازمان ملل برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین تظاهرات کردند که طی آن نظامیان صهیونیست با تظاهرات‌کنندگان درگیر شدند.
   
  به گفته منابع محلی این درگیری‌ها در نزدیکی مدرسه "طارق بن زیاد" در جنوب الخلیل رخ داد و نظامیان صهیونیست برای پراکنده‌ کردن تظاهرات‌کنندگان از گازهای اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند.
   
  انتهای پیام/++  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001036

 •  
  چهارشنبه 30 شهریور 1390

  با صدور پیامی؛
  وزیر علوم آغاز سال تحصیلی جدید را به جامعه دانشگاهی تبریک گفت

  خبرگزاری فارس: وزیر علوم با صدور پیامی، شروع سال تحصیلی جدید و فرا رسیدن بهار دانش و پژوهش را به جامعه دانشگاهی کشور و فرهیختگان تبریک گفت.

  خبرگزاری فارس: وزیر علوم آغاز سال تحصیلی جدید را به جامعه دانشگاهی تبریک گفت

  به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این پیام مهرماه را ماه مهر، فضیلت دانش و ارزش خواند و گفت: مهرورزی، عدالت‌خواهی و معنویت‌گرایی به عنوان ارزش های والای جامعه اسلامی، نتیجه معرفت و هدایت الهی است و در سایه تلاش علمی هدفمند، دانشجویان و پژوهش‌گران توفیقات بزرگ و موفقیت‌های چشمگیر را به عنوان وعده‌های حتمی الهی شاهد خواهند بود.

  در بخش دیگری از این پیام، وزیر علوم  سال جاری را که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهاد اقتصادی" نام گرفته است، فرصت مناسبی برای بسط و گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی با ویژگی جهادی و با رویکرد تبدیل علم به ثروت دانسته و از دانشگاهیان خواست که به فضیلت علم خود افزوده و پیشرفت اقتصادی کشور و بهبود وضع معیشتی مردم را سرلوحه و محور هرگونه تلاش و برنامه‌ریزی علمی در رشته‌های مختلف تحصیلی قرار دهند. 

  دانشجو در بخش پایانی این پیام از خداوند متعال تحقق آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی و پیشرفت روزافزون اقتصادی کشور را که محصول شکوفایی دانش و پژوهش در همه شاخه‌ها و رشته‌های دانشگاهی است و همچنین سلامتی و موفقیت قشر دانشگاهی را خواستار شد.
  انتهای پیام/  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001086

 •  
  • تعداد صفحات :51
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات