اخبار صدر ایران و جهان

چهارشنبه 26 بهمن 1390

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور:
دانشگاه باید معارف قرآن را به دانشجویان بشناساند

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور گفت: دانشگاه به‌ عنوان کارخانه انسان‌سازی باید معارف قرآن را به دانشجویان بشناساند.

خبرگزاری فارس: دانشگاه باید معارف قرآن را به دانشجویان بشناساند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، صدرالدین متولی بعد از ظهر امروز در مراسم اختتامیه هفدهمین دوره مسابقات مرحله منطقه‌ای قرآن و عترت دانشگاه‌های آزاد و موسسات وابسته منطقه سه کشور در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور بیان کرد: دانشگاه آزاد با هدف ارتقای علمی و تعمیق ارزش‌های اسلامی بنیان‌گذاری شده است.

وی اظهار داشت: به‌ فرموده حضرت امام (ره) دانشگاه کارخانه آدم‌سازی است، محصول دانشگاه آزاد هم بنا به این فرموده انسان‌سازی و باید دید چه انسانی از این کارخانه خارج می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور با اشاره به اینکه قرآن بزرگ‌ترین معجزه الهی است، بیان کرد: از وقتی که آیات الهی بر پیامبرش نازل شد، دشمنان خواستند تا مانند آن بیاورند و وقتی نتوانستند ادعا کردند قرآن سحر و جادوست.

متولی ادامه داد: قرآن معجزه الهی است که مثال‌زدنی نیست و هرگز قابل تغییر و تحریف نبوده و نخواهد بود، اگر اجزای یک ساختمان بنا شده را جابجا کنیم، زیبایی‌اش را از دست می‌دهد و اگر کسی بخواهد آیات الهی این بزرگ‌ترین معجزه پیامبران الهی را تغییر دهد یا جابه‌جا کند علاوه بر از دست ‌دادن زیبایی‌اش، مفهوم خود را نیز از دست می‌دهد و به همین دلیل کسی را یارای آوردن آیه‌ای همانند آن نبود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور اذعان کرد: دانشگاه این رسالت را دارد که در کارخانه انسان‌سازی، قرآن را تفسیر و به دانشجویان بفهماند و معارف قرآن را به دانشجویان بشناساند که این بار در عرصه مسابقات قرآن و عترت به این امر پرداخت.

متولی در پایان با اعلام اینکه در هفدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های آزاد استان 200 نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان در رشته‌های حفظ 5 جزء،10 جزء،20 جزء و کل قرآن کریم و قرائت تحقیق و ترتیل شرکت کردند، خاطرنشان کرد: نفرات اول این مسابقات راهی مسابقات کشوری می‌شوند.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  نماینده مردم مشهد در مجلس:
  کارآمدی در تنازعات سیاسی فراموش می‌شود

  خبرگزاری فارس: نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان انتخابات وجود تنازعات سیاسی سبب فراموش‌کردن کارآمدی افراد به عنوان یکی از مهم‌ترین خصایص آنان می‌شود.

  خبرگزاری فارس: کارآمدی در تنازعات سیاسی فراموش می‌شود

  به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید امیرحسین قاضی‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران در ارتباط با نقش مجلس شورای اسلامی و همچنین اهمیت انتخاب مردمی نمایندگان، اظهار داشت: با توجه به تأکیدات رهبری در راستای ساده‌زیستی، فعال‌بودن در مجلس و حل مشکلات مردم و همچنین تعامل میان قوا، هرگونه منازعه و تنش سبب نبود توجه به این اصول می‌شود.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت انتخابات در شرایط کنونی افزود: این دوره از جمهوری اسلامی، دوره جهاد اکبر انقلاب است و در راستای انتخاب اصلح باید توجه به عملکردهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی فرد و همچنین عملکرد در حوزه تخصصی مورد تأکید مردم قرار داشته باشد.

  وی با بیان اینکه عمل به اصول مهم‌ترین ویژگی یک نماینده در شرایط کنونی محسوب می‌شود، ادامه داد: اصول جنبه اعتقادی و عملی دارد و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماد سلامت و شجاعت مردمی باید در عمل قائل به اجرای کامل اصول و همچنین شعار انقلابی و ولایت‌مداری باشد.

  قاضی‌زاده با اشاره به اهمیت حوزه علم و اقتصاد در شرایط کنونی اظهار داشت: در حال حاضر محل تنازع جمهوری اسلامی ایران با استکبار، در حوزه علم و اقتصاد است.

  نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه مجلس شورای اسلامی قصد مقابله با استکبار را دارد، باید در حوزه‌ اقتصاد، علم و عدالت عمل کند بنابراین برای تحقق این امر باید بهترین و اصلح‌ترین افراد در حوزه عملکردی و اعتقادی را در زمینه‌های مذکور انتخاب کرد.

  وی در ارتباط با طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سؤال و تحقیق و تفحص از حقوق مجلس محسوب می‌شود و نمایندگان این حق را دارند که در صورت مشاهده خطا و یا تخلف از جانب مقامات دولتی، نسبت به طرح سؤال اقدام کنند.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئله مهمی که در ارتباط با این حق قانونی وجود دارد، مصلحت بودن انجام آن با توجه به شرایط کنونی کشور است.

  قاضی‌زاده ادامه داد: در انجام طرح سؤال از رئیس‌جمهور باید دو مطلب مهم که شامل وجود رضایت رهبری از انجام چنین اموری و همچنین امکان رفع مشکلات مردم به وسیله سؤال از رئیس‌جمهور می‌شود، مورد نمایندگانی که بر طرح سؤال اصرار می‌ورزند قرار داشته باشد.

  وی با اشاره به شرایط خاص منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: با وجود اینکه سؤال از رئیس‌جمهور از حقوق نمایندگان مجلس محسوب می‌شود، اما با توجه به شرایط حاضر و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان تنش حاصل از انجام این طرح می‌تواند سبب ایجاد تنش و در نهایت دلسردی در میان جامعه شود.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  از گلستان تا بهارستان - 32
  اعضای هیئت‎ها اجرایی از نگاه جانبدارانه پرهیز کنند

  خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات استان گلستان یا بیان اینکه برگزاری انتخابات قانونمند یک امتحان الهی است، گفت: اعضای هیئت‎ها اجرایی از نگاه جانبدارانه پرهیز کنند.

  خبرگزاری فارس: اعضای هیئت‎ها اجرایی از نگاه جانبدارانه پرهیز کنند

  به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، علیرضا جمشیدی در جلسه مشترک هیئت‎های اجرایی، نظارت و بازرسی حوزه انتخابیه علی‎آباد کتول و ستاد انتخابات استان با بیان اینکه تأمین مصالح مردم معیار انتخابات سالم است، اظهار داشت: انتخابات یک امر الهی و تأمین کننده مصالح جامعه بشری است و تأمین مصالح مردم هم رضایت پروردگار و هم موافقت و انطباق قانونی را در پی خواهد داشت.

  وی ادامه داد: در یک نظام مردم‎سالار دینی امکان ندارد شما فعالیتی را در راستای تأمین مصالح مردم انجام دهید که برای رضای خداوند تبارک و تعالی نباشد.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان خاطرنشان کرد: وقتی بنا باشد انتخابات را یک حکم و امتحان الهی بدانیم باید انتخاب اصلح را هم به عنوان یک وظیفه عمومی و رسالت شرعی و به عنوان یک امتحان الهی قلمداد کنیم.

  وی تصریح کرد: ما شرعأ موظف هستیم به کسی رأی دهیم که دارای نمره بالایی در نظام دینی باشد و برای اینکار شاخص‎ها و معیارهایی داریم که در یک حکومت دینی باید به چه کسی و با چه ویژگی‎هایی رأی داد تا از پس این امتحان الهی برآییم.

  جمشیدی با بیان اینکه باید با برگزاری جلسات روشنگری ذهن افراد را به حقیقت روشن کرد، افزود: وظیفه ماست تا در این جلسات معیارهای دین، نظام اسلامی، امام راحل، شهدای گرانقدر و رهبر معظم انقلاب را تبیین کنیم و با استعانت از این اصول و مبانی گام‎هایی را در راستای آگاه‎سازی جامعه برداریم.

  رئیس ستاد انتخابات استان گلستان گفت: اینکه شما با عزت و افتخار پنجه در نگاه و تفکرات لیبرالیستی غرب انداخته‎اید و امروز با سرفرازی و پیروزی تفکراتتان در حال صدور به اقصی نقاط جهان است، همگی جزو پاداش‎های الهی خداوند متعال است که نصیب نظام اسلامی ما شد.

  وی در پایان بر اتخاذ تدابیر عالمانه اجرایی و پرهیز از نگاه جانبدارانه اعضای هیئت‎ها تأکید کرد و برگزاری انتخابات صحیح و سالم با حضور حداکثری را به عنوان رسالت اصلی همه دست‎اندرکاران و مسئولان ستاد انتخابات استان و هیئت‎های سه‎گانه آن برشمرد.

  رئیس ستاد انتخابات استان پس از این جلسه نشستی را حول مسائل انتخابات با ائمه جمعه شهرستان علی‎آبادکتول و بخش کمالان برگزار کرد.

  حوزه انتخابیه علی‎آباد کتول از میان شش حوزه استان گلستان، تنها حوزه‎ای است که تمام فرایند انتخابات در آن به صورت صد درصد الکترونیکی انجام خواهد شد.

  شهرستان علی‎آباد کتول دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  رئیس‌ اداره ژنتیک وزارت بهداشت خبر داد
  کاهش 75 درصدی بروز تلاسمی در کشور

  خبرگزاری فارس:‌ رئیس‌ اداره ژنتیک مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت کاهش 75 درصدی بروز تالاسمی را از نتایج اجرای موفق برنامه کنترل تالاسمی در کشور عنوان کرد‌ و گفت: با امکانات موجود مثل مشاوره ژنتیک و گسترش شبکه پزشکی مولکولی قادریم سایر بیماری‌های ژنتیکی را نیز کنترل کنیم.

  خبرگزاری فارس: کاهش 75 درصدی بروز تلاسمی در کشور

  به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، اشرف سماوات بعد از ظهر امروز در کارگاه پیشگیری از بیماری‌های ژنتیکی در بندرعباس با اعلام این خبر اظهار داشت: برنامه غربالگری بیماری فنیل کتونوری نوزادان از ابتدای سال 91 در تمام کشور به مرحله اجرا در می‌آید و به زودی تیم بالینی مراقبت از این بیماران تشکیل می‌شود.

  وی با اشاره به افزایش مراجعه و ثبت نام بیماران ژنتیکی در مراکز بهداشتی درمانی کشور افزود: براساس شواهد جمع‌ آوری شده و بر اساس متدولوژی مشخص به بیماری‌های ژنتیک نمره داده می‌شود و بر اساس آن لیستی از بیماری‌های شایع تهیه شد که بیماریهای هموفیلی، سندرم داون، G.6.P.D و کم خونی داسی شکل و تالاسمی از بیماری‌های شایع ژنتیک کشور است.

  ریاست اداره ژنتیک وزارت بهداشت، کاهش 75 درصدی بروز تالاسمی را از نتایج اجرای موفق برنامه کنترل تالاسمی در کشور دانست و افزود: با امکانات موجود مثل مشاوره ژنتیک و گسترش شبکه پزشکی مولکولی قادریم سایر بیماری‌های ژنتیکی را نیز کنترل کنیم.

  وی تصریح کرد: پیشگیری از بروز بیماری‌های ژنتیکی از طریق اجرای برنامه غربالگری نوزادان در دستور کار وزارت بهداشت است.

  سماوات ادامه داد: برنامه‌های ژنتیک در قالب یک برنامه جامع ژنتیک اجتماعی ارایه می‌شود که جامع و در برگیرنده خدمت رسانی به آحاد مردم است.

  وی با اشاره به چالش‌های برنامه ژنتیک اجتماعی اظهار داشت: ژنتیک اجتماعی به دلیل دربرگیری مشخصه علمی ویژه انتقال ژنها از والدین (و اجداد) به فرزندان (و نوادگان) پیچیده است این امر موجب شده تا اداره ژنتیک مرکز مدیریت بیماریهای غیرواگیر با استفاده از الگوی پیشگیری از بیماری بتا تالاسمی در ایران که الگوی منحصر بفرد ژنتیک اجتماعی در جهان است، توسعه علم ژنتیک و ارتقاء سلامت مردم با این روش را در دستور کار قرارداده و آن را مرحله به مرحله تا تحقق اهداف یاد شده به اجرا در آورد.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی:
  معرفی اسلام فقهی به تمام جهانیان ضروری است

  خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی با توجه به بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان بر ضرورت معرفی اسلام ناب ‌محمدی (ص) و اسلام فقهی به تمام جهانیان تاکید کرد.

  خبرگزاری فارس: معرفی اسلام فقهی به تمام جهانیان ضروری است

  به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، ابوالقاسم نصراللهی ظهر امروز در مراسم افتتاح کتابخانه کانون فرهنگی هنری شهدای رمضان اراک گفت: امروز جهان شاهد بیداری اسلامی در کشورهای خاورمیانه بوده و روز به روز شاهد گسترش اسلام‌خواهی در نقاط مختلف دنیاست که در این شرایط حساس معرفی اسلام ناب‌ محمدی (ص) و اسلام فقهی به تمام جهانیان از ضروریات است.

  وی تصریح کرد: ایران اسلامی به عنوان احیا‌ء کننده اسلام ناب محمدی (ص) به عنوان الگو برای کشورهای اسلامی نیز مطرح است و در این راستا رسالت بسیار مهم و سنگینی بر دوش دارد.

  معاون سیاسی ‌امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به افزایش اسلام‌خواهی در کشورهای منطقه گفت: اسلام ناب محمدی (ص) کامل‌ترین دین است که باید به صورت کامل به جهانیان شناسانده شود.

  نصرالهی بر نقش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در این زمینه تاکید کرد و افزود: کانون‌های مساجد قدرت این را دارند که اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام فقهی را با تمام ابعاد به دنیا معرفی کنند که باید در این زمینه با برنامه وارد شده و از کمترین فرصت‌ها بیشترین بهره را برد.

  وی ادامه داد: دشمنان اسلام برای مقابله با گسترش موج بیداری اسلامی که سبب از بین رفتن منابع باد‌آورده و پایگاه‌های قدرت استکبار از کشورها شده تلاش‌های گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند و دست به هر کاری می‌زنند، در این شرایط مسلمانان نباید بیکار بوده و تنها به دفاع بپردازند، کوتاهی در بهره‌برداری از این فرصت طلایی گناهی غیر قابل بخشش است.

  در این مراسم کتابخانه شهدای رمضان میدان انقلاب اراک در فضایی به مساحت 70 متر مربع و بیش از 2 هزار و 500 جلد کتاب مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  جوابیه یک شرکت دارویی

  خبرگزاری فارس: یک شرکت دارویی در پاسخ به خبر لغو مجوز خود جوابیه صادر کرد.

  خبرگزاری فارس: جوابیه یک شرکت دارویی

  به گزارش خبرگزاری فارس، شرکت پیشگام دارو در پاسخ به خبر « مجوز یک شرکت دارویی لغو شد»، جوابیه ای صادر کرد.

  در این جوابیه آمده است:‌ در متن این خبر منبع خبر ذکر نشده که مبین انتشار آن از طرف خبرگزاری به صورت بالمباشره است.

  این شرکت توزیع دارو در استان البرز افزود: وظیفه این شرکت توزیع دارو در سطح استان البرز است و اینکه عنوان شده «بدون مجوز» جای تأمل است. زیرا در همین خبر ذکر شده که مجوز فعالیت این شرکت ابطال شده که دلیل روشن برای وجود مجوز توزیع برای این شرکت است.

  در این جوابیه آمده است: وجود مجوز دارو فاقد هر گونه قید و شرطی در خصوص توزیع دارو بوده و داروهای عنوان شده در خبر ( آنتی هیستامین و دیفنوکسیلات) دارو محسوب می شوند و اینکه این داروها ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرند، این شرکت قادر به تشخیص این موضوع نیست،‌چه بسا داروهای زیادی ممکن است از طرف افراد مختلف مورد سوء استفاده قرار گیرند به خصوص اینکه قصد یک امر درونی است و تا زمانی که آثار آن بروز نیافته دیگران نمی توانند به آن آگاه شوند.

  این شرکت در ادامه جوابیه خود آورده است: به فرض انجام جرم رسیدگی و صدور حکم از سوی دو مرجع ( یکی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و دیگری مراجع قضایی) نمی تواند بر اصول مختلف قانون اساسی و قوانین مجازات اسلامی صحیح باشد.

  در ادامه این جوابیه ذکر شده است که اعتیاد آور بودن و به عنوان کاربرد در تهیه هر ماده ای (شیشه) نمی تواند دلیل مجرمیت این شرکت باشد چرا که این شرکت این داروها را به عنوان دارو به داروخانه ها توزیع می کند و تشخیص اینکه چه مقدار از این دارو می تواند نیاز هر داروخانه باشد برای این شرکت یا هر شرکت توزیع دارویی مقدرور نیست.

  این شرکت دارویی اضافه کرد: با توجه به نامه دانشگاه علوم پزشکی البرز مورخ ۹۰.۰۷.۱۸ که نامه سازمان غذا و دارو و ابطال مجوز این شرکت معطوف به آن شده و بخشنامه صادره سازمان غذا و دارو در خصوص توزیع سهمیه ای داروی آنتی هیستامین به مورخه ۹۰.۰۹.۲۰ بدیهی است که با عنایت به عطف به ماسبق نشدن قوانین، این شرکت از این حیث مرتکب هیچگونه نقض مقررات و ضوابط نشده است.

  فارس: خبر « مجوز یک شرکت دارویی لغو شد» روز ۱۷ بهمن در خبرگزاری فارس منتشر شد و بر خلاف ادعای شرکت دارویی فوق منبع خبر که ستاد مبارزه با مواد مخدر است در خبر ذکر شده است، بدیهی است که ستاد مبارزه با مواد مخدر یک مرجع رسمی است و مسئولیت اخباری که در سایت این مرجع قرار می گیرد به عهده این ستاد است و رسانه های مختلف می توانند به ذکر منبع از اخبار سایت رسمی ستاد مبارزه با مواد مخدر استفاده کنند کما اینکه علاوه بر خبرگزاری فارس رسانه‌های متعدد دیگری نیز این خبر را منتشر کرده‌اند.

  ضمن اینکه در خبر اصلی که در سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر ذکر شده،‌ نام شرکت « پیشگام دارو در تیتر و لید خبر ذکر شده و حتی لوگوی این شرکت نیز در متن خبر آورده شده است در حالی که خبرگزاری فارس فقط یکبار در متن خبر نام این شرکت را با ذکر منبع خبر  آورده است.

  علاوه بر آن گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر به گزارش سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت که مرجع اصلی سیاستگذاری و نظارت بر امور دارویی کشور است مستند شده است و در متن خبر نیز به نقل این سازمان آمده است که شرکت پیشگام دارو اقدام به توزیع بدون مجوز داروهای تحت کنترل آن وزارت از جمله آنتی هیستامین و دیفنوکسیلات که اعتیاد آور و به عنوان داروی اصلی در تولید شیشه کاربرد دارند در سطح استان البرز کرده و طبق ضوابط مجوز فعالیت این شرکت لغو و به مراجع قضایی ذی صلاح معرفی شده است.

  در همین خبر نیز به نقل از منبع اصلی خبر تأکید شده است که این داروه باید با رعایت سهمیه بندی و به تعداد محدود به داروخانه ها تحویل می‌شد که شرکت پیشگام دارو با علم به این مسائل این ضوابط و مقررات را رعایت نکرده است.

  شرکت مذکور گر چه حق دفاع از خود را دارد و به همین علت جوابیه این شرکت حتی بیش از حد خبر اولیه منتشر می شود اما با توجه به اینکه سازمان غذا و دارو برای برخورد با شرکتهای دارویی متخلف ابتدا مجوز آنها را به طور موقت لغو می کند و برای برخورد قضایی و لغو دائم مجوز آن شرکت، پرونده را به دستگاه قضایی ارجاع می دهد(که همین اتفاق نیز افتاده است) بنابراین در صورتی ادعای این شرکت مبنی بر اینکه تخلفی نکرده است صحت دارد که یا سازمان غذا و دارو به عنوان مرجع رسمی ناظر بر امور دارویی کشور ادامه فعالیت این شرکت را تأیید کند یا حکم دادگاه این شرکت را تبرئه کند و اجازه ادامه فعالیت را به آن بدهد.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  ‌وزیر راه و شهرسازی‌
  واگذاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به بخش خصوصی منتفی شد

  خبرگزاری فارس: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه واگذاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به بخش خصوصی منتفی است، گفت: داریم کاری می‌کنیم تا کل درآمد این آزمایشگاه در قالب ‌درآمد – هزینه‌ نباشد.

  خبرگزاری فارس: واگذاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به بخش خصوصی منتفی شد

  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»‌ علی‌ نیکزاد در مراسم افتتاح آزمایشگاه تخصصی کالیبراسیون در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، ضمن گرامی‌داشت دهه فجر، اظهار داشت: استکبار جهانی سعی داشت تحریم‌ها را در قالب تنگ کردن عرصه اقتصادی بر کشور ایران اعمال کند اما آنها در این مورد موفق نبودند.

  نیکزاد با اشاره به اینکه بودجه کشور متشکل از درآمدهای نفتی و مالیاتی است، تصریح کرد: امسال از 144 هزار میلیارد تومان بودجه کشور، 38 میلیارد تومان به بودجه عمرانی اختصاص یافت.

  وی با اشاره به اینکه جایگاه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در تنظیم و بررسی کیفیت سازه‌ها و پروژه‌ها اهمیت خاصی دارد، اظهار داشت: اگر در مسائل زیرساختی و سازه‌ها، مشکلاتی پس از ساخت ایجاد شود این قصور برعهده آزمایشگاه مکانیک خاک است.

  وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه نباید آزمایشگاه مکانیک خاک 100 درصد به بخش خصوصی واگذار شود، اظهار داشت: حاکمیت باید بر آزمایشگاه کنترل داشته باشد.

  نیکزاد ادامه داد:‌ نباید آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به دلیل درآمد- هزینه‌ای بودن از مسائل فنی عدول کند.

  وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه فعالیت‌های آزمایشگاه در آزمایش‌های بتن، قیر، زیر ساخت‌ها، جاده و ساختمان باید دقیق باشد، اظهار داشت: جاده‌ها و پروژه‌ها نباید به علت بی‌کیفیتی پس از بهره‌برداری با مشکلاتی مواجه شوند زیرا این مشکلات تبعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای کشور به دنبال دارد.

  وی با اشاره به اینکه مقطوع شدن قیمت پروژه‌ها هزینه اجرای پروژه‌ را کاهش و کیفیت آن را افزایش می‌دهد، خاطر نشان کرد: نظام فنی و اجرایی کشور باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه واگذاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک منتفی است، اظهار داشت: داریم کاری می‌کنیم تا آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وابسته به موضوع درآمد – هزینه نبوده و آزمایشگاه چشمش به دست کارفرما نباشد.

  نیکزاد یادآور شد: در این راستا به ادارات کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی  استان‌ها که در آینده به ادارات کل راه وشهرسازی تبدیل خواهند شد، اعلام کرده‌ایم که نباید به غیر از آزمایشگاه با بخش دیگری کار کنند.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  عضو مؤسسه ملی تحقیقات سلامت:
  افزایش آمار طلاق کاهش نشاط اجتماعی را در پی دارد

  خبرگزاری فارس: یک عضو مؤسسه ملی تحقیقات سلامت کشور گفت: هر جا که بنیان خانواده‌ها بر اساس باورهای غلط شکل گیرد، احتمال فروپاشی آن وجود دارد و افزایش آمار طلاق کاهش نشاط و شور اجتماعی را در پی خواهد داشت.

  خبرگزاری فارس: افزایش آمار طلاق کاهش نشاط اجتماعی را در پی دارد

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی امید براتی در آستانه برگزاری همایش «نشاط اجتماعی و سلامت» با اشاره به اهمیت بهداشت و سلامت روان در شکل‌گیری خانواده‌ها گفت: منشا و خشت اول سلامت روان جامعه به وضعیت خانواده‌ها به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی بستگی دارد، بنابراین هر چه خانواده سالمتر و مستحکم‌تری داشته باشیم میزان انتشار نشاط از خانواده به جامعه افزایش می‌یابد.

  وی ادامه داد: علاوه بر خانواده‌های سالم، داشتن اعتقادات مذهبی و دینی نیز نشاط اجتماعی و امید را در پی دارد اما نباید فراموش کرد که هر جا بنیان خانواده‌ها بر پایه باورهای غلط شکل گیرد احتمال فروپاشی این نهاد وجود دارد و افزایش آمار طلاق، کاهش نشاط و شور اجتماعی را در پی دارد.

  براتی وقوع گسست بین نسل‌ها را از دیگر عوامل مهم افزایش طلاق در کشور دانست و افزود: اکنون اثرات این گسست سبب نادیده گرفته شدن نیازها و توانمندی‌های جوانان شده است.

  عضو مؤسسه ملی تحقیقات سلامت اذعان داشت: گسست بین نسلی در تمام سطوح اجتماعی کشور وجود دارد و حتی این موضوع در خانواده‌های مذهبی هم دیده می‌شود بنابراین باید به جای موعظه و پند و اندرز با یافتن یک زبان مشترک با جوانان امروزی ارتباط برقرار کرد.

  وی هشدار داد تا زمانی که اثرات تفاوت بین نسل‌ها و تشکیل خانواده‌های متزلزل جدی گرفته نشود یافتن زبان مشترک بین نسل‌های قبلی با جوانان امکان پذیر نیست و نشاط اجتماعی جامعه رو به افول خواهد رفت.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  مالک اینتر پاسخ منتقدان را داد
  موراتی: نتوانستیم مانع خروج "اتوئو" و "موتا" شویم

  خبرگزاری فارس: مالک باشگاه اینترمیلان گفت: نتوانستیم نظر ساموئل اتوئو و تیاگو موتا را برای ادامه همکاری با اینتر جلب کنیم.

  خبرگزاری فارس: موراتی: نتوانستیم مانع خروج "اتوئو" و "موتا" شویم

   به گزارش خبرگزاری فارس، در روزهای اخیر اینتر عملکرد نامناسبی را در دیدارهای خود داشته و مطبوعات و رسانه‌های این کشور علاوه بر انتقاد از کلودیو رانیری سرمربی این تیم، پا را فراتر گذاشته‌اند و ماسیمو موراتی مالک متمول نراتزوری را مسئول افت و شکست‌های اخیر اینتر عنوان کرده‌اند.

  بر این اساس موراتی در صحبت‌هایی که با کورییره دلا سرا مطرح کرده است، به دفاع از عملکرد خود در این فصل پرداخته است. 

  وی در پاسخ به این سوال که اکثر منتقدان فروش بازیکنانی مانند اتوئو به آنژی روسیه و موتا به پاری‌سن‌ژرمن را دلیل افت اینتر می‌دانند، اظهار داشت: من خودم طرفدار اینتر هستم، اگر بازیکن خاصی واگذار شد به‌دلیل این بود که علاقه‌ای به ماندن در تیم نداشت.

  وی افزود: اینتر اگر بازیکنی را از دست داده در مقابل نفرات دیگری را جایگزین کرده است. اگرچه امکان دارد اشتباهاتی نیز در تصمیم‌گیری‌ها رخ دهد؛ اما آن‌چنان تاثیرگذار نبوده است.

  موراتی خاطرنشان کرد:بارها بازیکنان خوبی جذب اینتر شده‌اند و در شرایط فعلی بیشتر نیاز به صبر داریم و باید با استفاده از تجربه خودمان به موفقیت‌های گذشته بازگردیم.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  امروز صورت گرفت
  تجلیل از دستگاه‌های برتر استان زنجان در جشنواره پیوست فرهنگی

  خبرگزاری فارس: از شش دستگاه‌ و نهاد استان در دومین جشنواره پیوست فرهنگی استان زنجان تجلیل به عمل آمد.

  خبرگزاری فارس: تجلیل از دستگاه‌های برتر استان زنجان در جشنواره پیوست فرهنگی

  به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، دومین جشنواره پیوست فرهنگی استان زنجان ظهر امروز با شناخت دستگاه‌ها و نهادهای برتر به کار خود پایان داد.

  در این جشنواره از اداره کل مسکن و شهرسازی، شرکت گاز ، روابط عمومی بانک ملی، اداره کل امور اقتصاد و دارایی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان به دستگاه‌های برتر دومین جشنواره پیوست فرهنگی استان تجلیل به عمل آمد.

  لازم به ذکر است، که شرکت آب منطقه‌ای زنجان، مدیریت درمان تامین اجتماعی و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز از جمله سازمان‌ها و نهادهایی به شمار می‌روند، که طرح‌های خوبی را به دومین جشنواره پیوست فرهنگی استان زنجان ارائه کرده‌اند.

  همچنین شایان ذکر است که در مجموع 120 طرح اجرایی و 95 طرح پیشنهادی توسط سازمان ‌ها، نهادها، ادارات و شرکت‌های مختلف به دبیرخانه جشنواره پیوست فرهنگی استان زنجان ارسال شده بود که در مجموع از 10 دستگاه برتر تقدیر شد.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  رئیس اداره امور آب جهرم خبر داد
  برداشت غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی جهرم

  خبرگزاری فارس: رئیس اداره امور آب شهرستان جهرم گفت: برداشت‌های غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی موجب خشک شدن کامل سفره‌های زیرزمینی این شهرستان شده است.

  خبرگزاری فارس: برداشت غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی جهرم

  محمدکاظم صحرائیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم با اشاره به اثرات نامطلوب چاه‌های غیرمجاز برای بهره‌برداران اظهار داشت: افت سطح آب‌های زیرزمینی نخستین اثر نامطلوب حفر چاه‌های غیرمجاز است که خود سبب پایین رفتن سطح آب در چاه‌های دارای پروانه شده است.

  وی افزود: به این دلیل برداشت کنندگان مجاز ناگزیر به امر کف‌شکنی و گاهی جابه‌جایی محل چاه‌هایشان می‌شوند که به دنبال آن هزینه‌های بسیاری به آنها تحمیل می‌شود.

  رئیس اداره امور آب شهرستان جهرم با بیان اینکه برداشت‌های غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی موجب خشکسالی کامل سفره‌های زیرزمینی می‌شود، بیان داشت: گاهی اوقات مشاهده می‌شود که بهره‌برداران مجاز به دلیل خشک شدن چاه‌هایشان، محل زندگی خود را ترک کرده‌اند.

  وی بیان کرد: همچنین شور شدن و افت کیفیت آب‌های زیرزمینی موجود و کاهش تولید محصولات کشاورزی در واحد سطح از دیگر تاثیرات منفی ایجاد چاه‌های غیر مجاز در مناطق مختلف است.

  صحرائیان با بیان راهکارهای جلوگیری از برداشت بی‌رویه منابع آب زیرزمینی خاطرنشان کرد: استفاده بهینه از آب چاه‌های مجاز در امور کشاورزی با به کارگیری روش‌های نوین آبیاری، استفاده از ارقام پرمحصول و مقاوم به خشکی، پوشش‌دار کردن کانال‌ها و نهرهای سنتی برای جلوگیری از اتلاف آب در مسیر انتقال و استفاده از کشت‌های گلخانه‌ای به جای کشت‌های معمول و سنتی از راهکارهای جلوگیری از برداشت بی‌رویه منابع آبی برای کشاورزان است.

  رئیس اداره امور آب جهرم همچنین آشنا کردن کشاورزان منطقه نسبت به مشکلات و پیامدهای جبران‌ناپذیر حاصل از چاه‌های غیر مجاز همجوار را از دیگر موارد و راهکارهای جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب زیرزمینی دانست و تصریح کرد: همکاری و هماهنگی با سازمان‌ها و شرکت‌های آب منطقه‌ای در صورت مشاهده هرگونه حفر چاه غیرمجاز و برداشت بی‌رویه در محدوده و حریم چاه خود از راهکارهای مبارزه با خشکسالی به خاطر برداشت بی‌رویه آب است.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  شهرداری تبریز هم ضعیف‌کش نبود
  تقلب شهرداری از بازی تراکتورسازی

  خبرگزاری فارس: تیم شهرداری به مانند همشهری خود در تبریز از پس تیم ته جدولی مس سرچشمه برنیامد.

  خبرگزاری فارس: تقلب شهرداری از بازی تراکتورسازی

  به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عصر امروز از هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال کشور تیم شهرداری تبریز میزبان تیم مس سرچشمه کرمان بود که این بازی بعد از 90 دقیقه تلاش دو تیم با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

  شهرداری تبریز که برای ترمیم موقعیت خود در جدول رده‌بندی به سه امتیاز این بازی احتیاج داشت، نتوانست انتظارات را برآورده کند. در دقایق پایانی نیمه نخست اشتباه حاجی‌زاده در ارسال توپ سبب شد مجتبی محبوب مجاز دروازه تیم میزبان را باز کند.

  مدیرروستا برای تغییرات تیمش تا پایان نیمه نخست صبر نکرده و در امری نادر دو بازیکن خود را در دقیقه 41 تعویض کرد.

  در نیمه دوم میزبان برای فرار از شکست خانگی به دروازه تیم  مهمان یورش برده و بالاخره در دقیقه 68 پاس عرضی مهرداد قنبری توپ را به مهدی محمدپور می‌رساند تا وی نیز با یک شوت راه دور نتیجه را برابر کند.

  در دقایق باقیمانده تلاش دو تیم نتیجه نداده تا بازی با تساوی یک بر یک و تقسیم امتیازات به اتمام رسید.

  با این تساوی تیم شهرداری تبریز 27 امتیازی شده و بالاتر از سه تیم مس کرمان، شاهین بوشهر و مس سرچشمه قرار گرفت. مس سرچشمه نیز با 19 امتیاز همچنان در قعر جدول جای گرفت.

  بازی رفت دو تیم در کرمان با برد دو بر یک  شهرداری تبریز به اتمام رسیده بود.

  اگر مس سرچشمه در پایان فصل با خاطره تلخ لیگ برتر را ترک کند اما مسلما بازیکنان این تیم هیچگاه دو سفر خود به تبریز و  متوقف کردن تیم‌های تراکتورسازی و شهرداری در خانه را فراموش نخواهند کرد.

  این بازی در  حضور یک هزار تماشاگر در ورزشگاه یادگار امام(ره) به قضاوت تیم داوری محسن قهرمانی، صادق نوری و مصطفی فراحانی برگزار شد. قهرمانی در این بازی کامیابی، زینال خیری و بیراوند از تیم شهرداری تبریز را با کارت زرد جریمه کرد.

  * اسامی تیم  مس سرچشمه کرمان

  محمد خزائی، مجتبی ترشیز، علی خانکی، رضا نورمحمدی، اویس کرد جهان، وحید علی‌آبادی، امیر محمدی، محمد منصوری، مجید باجلان(از دقیقه 77 محسن مظفری)، مجتبی محبوب مجاز، علی سامره

  سرمربی: اصغر شرفی

  * اسامی تیم شهرداری تبریز

  مسعود همامی، مهدی محمدپور، ابوالفضل حاجی زاده، وریا غفوری، بهنام داداش وند، مهدی محمد زاده(از دقیقه 41 مهرداد قنبری)، کمال کامیابی (از دقیقه 71 بیراوند)، شهرام گودرزی، حبیب گردانی (از دقیقه 41 محمد رضا زینال خیری)، سعید دقیقی، یانوش

  سرمربی: علی‌اصغر مدیر روستا

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  با حضور معاون استاندار قم
  میزخدمت اداره کل بیمه خدمات درمانی قم آغاز به کار کرد

  خبرگزاری فارس: با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری قم میز خدمت اداره کل بیمه خدمات درمانی استان قم آغاز به کار کرد.

  خبرگزاری فارس: میزخدمت اداره کل بیمه خدمات درمانی قم آغاز به کار کرد

  به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، محسن محرری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری قم در این مراسم گفت: دولت بر لزوم ایجاد میز خدمت در دستگاه‌های اجرایی تاکید دارد و با راه اندازی این میزها می‌توان در راستای خدمات رسانی مطلوب‌تر حرکت کرد.

  وی اذعان داشت: در ادارات بیمه نیز باید این اقدام انجام شود و راه اندازی میز خدمت در اداره کل بیمه خدمات درمانی استان قم می‌تواند مشکلات همشهریان را رفع کرده و در ارائه خدمات مطلوب‌تر می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری قم تاکید کرد: تمام هدف و تلاش دولت بر این است تا با ارائه راهکارهای مختلف خدمات رسانی به مردم را مطلوب‌تر کند.

  محرری بیان داشت: تاکنون میز خدمت در ادارات مختلف استان ایجاد شده و در تلاش هستیم با برنامه ریزی‌های صورت گرفته میزهای خدمت در دیگر ادارات را نیز راه اندازی کنیم.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  آخرین تمرین پرسپولیس قبل از دیدار با صبا برگزار شد
  مصدومیت نوری، تمرین اختصاصی نورمحمدی و توصیه‌های دنیزلی به مهاجمان

  خبرگزاری فارس: تمرین امروز پرسپولیس با مصدومیت محمد نوری در زمین درفشی‌فر پیگیری شد.

  خبرگزاری فارس: مصدومیت نوری، تمرین اختصاصی نورمحمدی و توصیه‌های دنیزلی به مهاجمان

  به گزارش خبرگزاری فارس، تمرین پرسپولیس از ساعت 15:15 امروز به مدت یک ساعت در ورزشگاه درفشی فر دنبال شد.

  در این تمرین بازیکنان پرسپولیس به تمرینات سبک با توپ پرداختند.

  * محمد نوری، هافبک سرخ پوشان به دلیل کشیدگی از ناحیه کشاله و با دستور پزشکان اجازه تمرین پیدا نکرد، اما با تشیخص مصطفی دنیزلی عازم قم شد تا در صورت بهبودی در بازی فردا به میدان برود.

  * رضا نور محمدی، مدافع پرسپولیس به صورت اختصاصی تمرین کرد.

  * 15 هوادار در تمرین امروز پشت درب‌ها بسته حضور داشتند.

  * پرسپولیسی‌ها پس از تمرین امروز با یک دستگاه اتوبوس برای دیدار مقابل صبا از ورزشگاه درفشی فر راهی قم شدند.

  * غلامرضا رضایی با رفع مصدومیت در تمرینات گروهی و پرفشار تمرین کرد.

  * در هنگام کار با توپ دستگرمی دنیزلی بارها به مهاجمان تذکر می‌داد تا در زدن ضربات آخر و گلزنی موفق تر عمل کنند.

  * از ترکیب امروز مشخص بود میثاق معمارزاده به ترکیب اصلی پرسپولیس باز گشته است.

  * پرسپولیسی‌ها امشب در جلسه‌ای ساعت 20:30 در هتل خورشید قم به آنالیز بازی‌های صبا می‌پردازند.

  * ثبت نام برای حضور در پست ریاست فدراسیون فوتبال سوژه بازیکنان شده بود. آنها از حضور رویانیان و انتخابات فدراسیون فوتبال سؤالاتی از خبرنگاران می‌پرسیدند.

  *علی کریمی، نیز از جمله بازیکنانی بود که به تمام وقت تمرین نکرد. وی نیمی از دقایق را تمرین کرد، اما در ادامه به روی نیمکت نشست و تمرین همبازی هایش را تماشا کرد.

 •  
  چهارشنبه 26 بهمن 1390

  ‌اخبارتکمیلی/
  نور اسلام تا قلب هالیوود پیش رفت / «علی استون» نام جدید هنرمند هالیوودی

  خبرگزاری فارس: شان استون بازیگر آمریکایی پس از گرویدن به اسلام گفت: من در خانواده‌ای که نصفشان مسیحی و نصف دیگر یهودی بودند بزرگ شده‌ام اما حالا با تمام وجود می‌پذیرم که یک خدا وجود دارد.

  خبرگزاری فارس: نور اسلام تا قلب هالیوود پیش رفت / «علی استون» نام جدید هنرمند هالیوودی

  به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بعد از ظهر امروز «شان استون» که برای حضور در همایشی با موضوع بررسی فیلم‌های هالیوودی و جشنواره فیلم فجر به ایران سفر کرده بود، با حضور در دفتر آیت‌الله ناصری در اصفهان، به دین مبین اسلام روی آورد.

  وی همچنین نام خود را به « علی استون» تغییر داد.

  استون به منظور تشرف به دین اسلام چند روزی است که در اصفهان به سر می‌برد، لحظاتی پیش با قرائت شهادتین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه جعفری اثنی عشری روی آورد.

  در این مراسم نادر طالب زاده نیز حضور داشت.

  براساس همین گزارش علی استون بازیگر سرشناس آمریکایی پس از گرویدن به اسلام گفت: من در خانواده‌ای که نصف آنها مسیحی و نصف دیگر یهودی بودند بزرگ شده‌ام اما اکنون با تمام وجود می‌پذیرم که یک خدا وجود دارد و پیغمبر اکرم(ص) هم فرستاده اوست.

  وی در ادامه شهادتین را در محضر آیت‌الله ناصری قرائت کرد و رسماً به دین مبین اسلام گروید.

  آیت‌الله محمد ناصری نیز در این دیدار پس از تبریک به « استون » تازه مسلمان، برای وی و همه مسلمانان جهان از درگاه الهی توفیق مسئلت کرد.

  وی خطاب به شان استون گفت: علی بهترین و نیکوترین نام پس از محمد است که برای خودتان برگزیده‌اید و این حسن انتخاب را به شما تبریک می‌گویم.

 •  
  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic