در خراسان شمالی صورت گرفت
مصالحه 82 درصدی پرونده‌های ارجاعی به دفاتر مشاوره

خبرگزاری فارس: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از مصالحه 82 درصد پرونده‌های ورودی به مراکز مشاوره کلانتری‌های سطح استان طی یک سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: مصالحه 82 درصدی پرونده‌های ارجاعی به دفاتر مشاوره

 به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس خراسان شمالی، سید محمد هاشمی اظهار داشت: طی یک سال گذشته 96 طرح مشاوره فعال در مدارس و مساجد توسط کارشناسان مشاوره به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده 750 مورد مشاوره انتظامی توسط کارشناسان انتظامی در زمینه نظام وظیفه، گذرنامه، استخدام در نیروی انتظامی و... مشاوره دریافت کرده‌اند.

هاشمی از جمله اهداف مراکز مشاوره و راهنمایی در ناجا را کمک به پیشگیری از وقوع و بروز جرم عنوان کرد و گفت: این خصوصیت می‌تواند ماهیت مراکز مشاوره و راهنمایی را از سایر مراکز و نهادهای مشابه حمایتی متمایز سازد.

این مسئول به مراجعه یک هزار و 400 نفر از شهروندان طی یک سال گذشته به مراکز مشاوره و دفاتر کلانتری‌های سطح استان اشاره کرد و افزود: از مجموع افراد مراجعه کننده به این مراکز 250 پرونده در دفاتر کلانتری‌ها تشکیل شد که یک هزار و 150 مورد از آنان با تلاش مشاوران کلانتری‌ها به مصالحه انجامیده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی تصریح کرد: بر اساس بررسی‌ها به عمل آمده 82 درصد پرونده‌ای ورودی به دفاتر کلانتری‌های سطح استان به مصالحه انجامیده است.

وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده یک‌هزار و 550 نفر مراجعه کننده به مرکز مشاوره و دوایر اجتماعی کلانتری‌های سطح استان مراجعه و در زمینه‌های مشاوره روان شناختی، خدمات مشاوره‌ای دریافت کرده‌اند.

هاشمی گفت: از دیگر اقدامات مرکز مشاوره و دوایر اجتماعی کلانتری‌های استان، تهیه بروشور، درج مطالب آموزشی در سایت و جراید، تهیه مقاله، جزوه آموزشی، برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های آسیب‌های اجتماعی و تعامل با ادارات و نهادهای مرتبط با مأموریت مرکز مشاوره را می‌توان بیان کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره و مددکاری فرماندهی انتظامی خراسان شمالی واقع در بجنورد – چهارراه شهرک شاهد - ساختمان معاونت اجتماعی استان، آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان به شهروندان است.

انتهای پیام/ن۳۰