دبیر ستاد تسهیلات نوروزی سمنان خبر داد
استقبال از مسافران نوروزی با اجرای مراسم آیینی در شاهرود

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات نوروزی سمنان از اجرای مراسم آیینی، چوب بازی و موسیقی محلی با هدف استقبال از بهار و مسافران نوروزی در شاهرود خبر داد.

خبرگزاری فارس: استقبال از مسافران نوروزی با اجرای مراسم آیینی در شاهرود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حمید یزدانی ظهر امروز در گفت‏وگو با خبرنگاران در این زمینه اظهار داشت: این مراسم در مکان‏های پرتردد مسافران و زوار آقا علی ابن موسی الرضا (ع) در شهرستان‏های شاهرود و میامی برگزار شد.

این مسئول با اشاره به آغاز اجرای این برنامه‏ها از بیست و نهم اسفند ماه سال گذشته عنوان کرد: این مراسم در پارک بسطام، میدان آزادی، آبشار، پارک کودک، بلوار شاهرود و ورودی شهر میامی اجرا شد.

یزدانی گفت: این مراسم با همکاری گروه موسیقی شقایق کالپوش، گروه آیینی عیدانه توران و گروه اسب چوبی روستای جیلان برگزار شد.

وی متذکر شد: اجرای برنامه در شبکه استانی به هنگام تحویل سال نو و شرکت در هفته فرهنگی استان در محل پارک 17 شهریور شهر سمنان توسط گروه‏های آیینی شاهرود از جمله برنامه‏های برگزاری جشن‏های نوروزی در استان سمنان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اذعان داشت: ایجاد فضای شاد و با نشاط برای شهروندان و گردشگران و نیز آشنایی با آداب و رسوم گروه‏های مختلف قومی از جمله اهداف برگزاری این جشن‏هاست.

انتهای پیام/ن۳۰