معاون اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد
ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان

خبرگزاری فارس: معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان از 25 اسفند ماه سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورود بیش از 2 میلیون مسافر به استان زنجان

ابوالفضل اجلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: همزمان با روز ششم فروردین ماه سال جاری 300 هزار و 30 مسافر به استان زنجان وارد شدند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 324 هزار نفر با خودروی شخصی وارد استان شدند، تصریح کرد: 2 هزار مسافر نیز از طریق قطار به استان زنجان مسافرت کرده‌اند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به ورود 4 هزار و 280 مسافر از طریق اتوبوس به استان زنجان ادامه داد: مسافرت هوایی در استان در ششمین روز از فروردین ماه سال جاری گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه 4 هزار و 448 نفر در مراکز اقامتی دائمی استان اقامت یافتند، تصریح کرد: بسیاری از هموطنان نیز در منزل اقوام و خویشان خود اسکان یافته‌اند.

اجلی با اشاره به بازدید از 24 مورد واحدهای پذیرایی بین‌راهی در استان زنجان تصریح کرد: از هشت مرکز اقامتی از جمله هتل‌ها و مهمانپذیرها نیز دیروز بازدید شده است.

وی از بازدید از 18 مورد اسکان موقت در استان زنجان خبر داد و گفت: بازدیدهای اداره کل تا پایان تعطیلات ادامه دارد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به بازدید 3 هزار و 850 نفر از بنای گنبد سلطانیه یادآور شد: 10 هزار و 85 نفر نیز از بنای تاریخی رختشویخانه نیز بازدید کردند.

وی با بیان اینکه یک هزار و 300 مسافر نیز از موزه مردان نمکی زنجان بازدید کردند، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم تا آخر تعطیلات از سوی اداره کل انجام شده است.

انتهای پیام/آ20