در تعطیلات نوروز
1000 نفر از موزه شاهرود بازدید کردند

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: حدود یک‌هزار مسافر و گردشگر از موزه شاهرود بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: 1000 نفر از موزه شاهرود بازدید کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمید یزدانی امروز اظهار کرد: در ایام فعالیت ستاد تسهیلات نوروزی از بیست و پنجم اسفند ماه تاکنون، حدود یک‌هزار نفر از موزه شاهرود بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه این موزه در ساختمان بلدیه بنا شده در دوره پهلوی اول واقع است، افزود: موزه شاهرود شامل دو بخش باستان‏شناسی و مردم‏شناسی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در بخش باستان‏شناسی، آثار ارزشمندی مربوط به دوره‏های پیش از اسلام و در قسمت مردم‏شناسی نیز مجموعه‏ای از ابزار و ادوات تولید پوشاک، زیورآلات و دست‏بافته‏ها، اسناد و قباله‏ها و نیز ابزاری از فنون سنتی زندگی مردم به نمایش گذاشته شده است.
به گزارش فارس،‌ شهرستان شاهرود از محوطه‏های تاریخی با ارزشی همچون تپه 8 هزار ساله سنگ چخماق بسطام و تپه 3 هزار ساله بلوار شاهرود برخوردار بوده که بیانگر قدمت و غنای تاریخی و فرهنگی آن است.

برخی از اشیای مکشوفه در این محوطه‏ها مانند ابزار استخوانی و سنگی کار مربوط به هزاره ششم قبل از میلاد، سفال‏های خاکستری و نیز در امامزاده قطری در موزه شاهرود به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام/آ30