رئیس شورای انتقالی لیبی: هرگونه اقدام برای تقسیم لیبی توجیه ناپذیر است

خبرگزاری فارس: رئیس شورای ملی انتقالی لیبی تاکید کرد که با هرگونه اقدامی که درصدد تجزیه و تقسیم کشور لیبی است مقابله خواهد شد و هیچ توجیهی در این‌باره پذیرفتنی نیست.

خبرگزاری فارس: رئیس شورای انتقالی لیبی: هرگونه اقدام برای تقسیم لیبی توجیه ناپذیر است

 به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، "مصطفی عبد الجلیل" در واکنش به اعلامیه منطقه برقه که خواهان جدایی از لیبی یا تشکیل دولت فدرالی در این کشور است، بر یکپارچه و متحد باقی ماندن لیبی تاکید کرد.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی امروز در مصاحبه با روزنامه الاهرام،‌ چاپ مصر گفت که این اعلامیه تنها بیانگر خواست 10 درصد مردمی لیبی است و هیچ‌گاه نمی‌تواند خواسته اکثر مردم این کشور باشد و ما اعتقاد داریم چنین اقدامی تنها در راستای حمایت از منافع کشورهای غربی صورت می‌گیرد.

به همین دلیل عبد الجلیل تاکید کرد که با هر اقدامی که در صدد تجزیه خاک لیبی است، به شدت برخورد خواهد شد و هیچ دستاویزی در این راه توجیه پذیر نیست.

وی درباره اوضاع جاری در لیبی گفت که دولت این کشور تلاش می‌کند که گروه‌های مسلح را جذب نهادها و دستگاه‌های امنیتی و نظامی و ارتش لیبی کند و به این ترتیب امنیت را در کشور برقرار کند.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی درباره فرار "عبد الله السنوسی"، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت قذافی گفت: کسانی‌که در فرار السنوسی دخالت داشته‌اند، توسط دستگاه قضایی لیبی محاکمه خواهند شد.

این درحالی است که از طرابلس، پایتخت لیبی خبر می‌رسد که یک گروه مسلح اقدام به تصرف هتل بین المللی "رکسوس" در این شهر کرده و مدیر هتل را یک فرد ترک تبار است، بازداشت کردند.

یکی از کارمندان این هتل که نخواست نامش فاش شود، توضیح داد که مشکل از آنجا شروع شد که مدیریت هتل از یکی از اعضای کتیبه الزنتان در غرب لیبی خواست هتل را به دلیل عدم پرداخت هزینه اقامت در آن ترک کند.

هتل رکسوس همان هتلی است که سرهنگ قذافی طی انقلاب 17 فوریه لیبی خبرنگاران خارجی را در آنجا اسکان داده بود. 

انتهای پیام/++‌