با هدف تعمیق فرهنگ و آداب و رسوم ایران زمین
جشنواره‌های فرهنگی در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مسئول امور شهرستان‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری چندین جشنواره فرهنگی و هنری در برخی از اماکن دیدنی و گردشگری این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: جشنواره‌های فرهنگی در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد رکنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این برنامه‌ها با هدف تعمیق فرهنگ و آداب و رسوم شهرستان‌های این استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برخی از این برنامه‌ها افزود: در همین راستا در شهرستان نیشابور در محل آرامگاه عطار نیشابوری برنامه‌های فرهنگی، هنری، نمایشنامه، عطار خوانی و موسیقی از ساعت 10 تا 12 صبح روز جمعه چهارم فروردین اجرا می‌شود.

مسئول امور شهرستان‌های ستاد دائمی تسهیلات سفرهای استان خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین در محل سایت شادیاخ نیشابور در روز سوم فروردین برنامه موسیقی محلی و رقص اسب چوبی اجرا می‌شود.

وی برگزاری موسیقی محلی را از جمله برنامه‌های کاخ خورشید کلات در روز 12 و 13 فروردین اعلام کرد و اظهار داشت: همچنین در محل رباط طبسی واقع در شهرستان تربت‌حیدریه در روزهای پنجم و دوازدهم فروردین ماه برنامه موسیقی سنتی اجرا می‌شود.

رکنی خاطر نشان کرد: در رباط زین آباد در روزهای پنجم و ششم فروردین ماه سال 1391 بازی‌های محلی و کشتی محلی در شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مراسم اسب چوبی و اجرای مراسم آیینی چشم آرو در محل رابط فرامرز خان شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد: این مکان دیدنی در روز های سوم و چهارم فروردین میزبان علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/خ۲۰