فرماندار انزلی خبر داد
ماندگاری 20 هزار مسافر نوروزی در انزلی

خبرگزاری فارس: فرماندار انزلی از ماندگاری بالغ بر 20 هزار مسافر نوروزی تا روز گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: 4 هزار تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی در بندر انزلی است.

خبرگزاری فارس: ماندگاری 20 هزار مسافر نوروزی در انزلی

سعادتمند داودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به وضعیت این شهرستان برای پذیرایی از گردشگران اظهار داشت: با توجه به بارش برف و سردی هوا مسافران زیادی برای دیدن بندر انزلی وارد این شهرستان شدند و هر روز بر تعداد آنها اضافه می‌شود.

وی، درباره آماده‌سازی مراکز اقامتی انزلی برای نوروز جاری تصریح کرد: امسال 21 مدرسه با 185 اتاق برای نوروز آماده شده است.

این مسئول، از آمادگی حدود 30 رستوران و 119 مسافر کاشانه با یک‌هزار و 666 اتاق و یک‌هزار و 302 تخت در نوروز 91 در انزلی خبر داد.

وی، با بیان اینکه یک واحد مهمانپذیر با 13 اتاق و 37 تخت در انزلی آماده شده است، ابراز داشت: مجتمع پلاژداران با 24 واحد و 475 اتاق و یک‌هزار و 300 تخت نیز آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

داودی، اضافه کرد: 11 هتل آپارتمان و 124 اتاق و 355 تخت نیز آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است و 13 هتل با 541 اتاق و یک‌هزار و 458 تخت برای امسال در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، در مجموع 4 هزار تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی در بندر انزلی است.

فرماندار انزلی این بندر را یکی از شهرهای ساحلی دریای خزر در گیلان نامید و تصریح کرد: انزلی بزرگ‌ترین و نخستین بندر شمالی کشور است که در حاشیه خزر قرار دارد.

وی، وجود منطقه آزاد انزلی را یکی از مزیت‌های این شهرستان ذکر کرد و یادآور شد: هر ساله این منطقه پذیرای تعداد بسیار زیادی از مردم و مسافران نوروزی است.

داودی درباره سوغات بندر انزلی اذعان داشت: انواع ماهیان خزری عمده‌ترین سوغات خوراکی این شهرستان است.

وی، صنایع‌دستی چوبی و مروارید بافی را نیز از سوغاتی‌های بندر انزلی عنوان کرد.

انتهای پیام/ح20