محکومیت اقدام صهیونیست‌ها در استفاده از سگ‌های پلیسی علیه فلسطینیان

خبرگزاری فارس: موسسه حمایت بین‌المللی از حقوق بشر اعلام کرد که استفاده نظامیان صهیونیست از سگ‌های پلیسی برای سرکوب تظاهرات اعتراض‌آمیز و بازداشت فلسطنییان با قوانین بین‌المللی و کنوانسیون‌های مبارزه با شکنجه تضاد دارد.

خبرگزاری فارس: محکومیت اقدام صهیونیست‌ها در استفاده از سگ‌های پلیسی علیه فلسطینیان

به گزارش فارس، یکی از پژوهشگران موسسه حمایت بین‌المللی از حقوق بشر  گفت که استفاده دشمن صهیونیستی از سگ‌های پلیسی هار در سرکوب راهپیمایی های مسالمت آمیز در کرانه باختری طبق منشور حقوق بشر و قوانین بین المللی اقدامی غیر قانونی به شمار می‌رود.

"احمد بیتاوی" تاکید کرد: قوانین بین المللی و کنوانسیون های مبارزه با شکنجه بر ممنوعیت تمامی شیوه های شکنجه صراحت دارد و استفاده از سگ یکی از این شیوه به شمار می رود.

وی افزود: افراد مبتلا به اختلالات عصبی یا ناراحتی های قلبی، در صورت حمله سگ به آنان بیش از دیگران در معرض صرع یا سکته‌های قلبی هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، بیتاوی اظهار داشت: یگان موسوم به "عوکتس" ارتش صهیونیستی یگان ویژه استفاده از سگ‌های آموزشی برای سرکوب شهروندان فلسطینی به شمار می  رود و سگ های این یگان جزء درنده‌ترین سگ‌ها می باشد.

وی افزود: به کارگیری این سگ ها نشانگر انحطاط اخلاقی و کینه توزی اشغالگران صهیونیست و بی اعتنایی آنان به ارزش و حرمت شهروندان فلسطینی است.

انتهای پیام/++