معاون مدیرعامل شرکت گاز ایران خبر داد
12 هزار روستا در کشور گازرسانی شدند

خبرگزاری فارس: معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از گازرسانی به 12هزار روستا در سطح کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: 12 هزار روستا در کشور گازرسانی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مصطفی کشکولی پیش از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی خط انتقال گاز از یزد به شهرستان‌های بافق و بهاباد از گازرسانی به بیش از 920 شهر، 12 هزار روستا، 40 هزار واحد صنعتی و احداث 860 جایگاه CNG در کشور خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 90 درصد شهرها و 50 درصد روستاهای کشور از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

کشکولی، ظرفیت خط انتقال گاز بافق را 12میلیون و 500 هزار متر مکعب در روز بیان کرد و یادآور شد: احداث 10 ایستگاه شیر، 12 تقاطع و شش انشعاب از بخش‌های مختلف این پروژه است.

وی هزینه اجرای این پروژه را با در نظر گرفتن شبکه شهری و انشعابی بالغ بر 80 میلیارد تومان ارزیابی کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از روند اجرایی پروژه گازرسانی به بافق پرداخت.

علیرضا پیله‌ور از اجرای این طرح در طول 100 کیلومتر از مسیر یزد به بافق با قطر لوله 24 اینچ خبر داد.

وی اظهار امیدواری کرد: این پروژه در زمان مقرر 18 ماهه به اتمام برسند و مردم شهرستان‌های بافق و بهاباد هرچه سریع‌تر از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

استاندار یزد نیز در این مراسم بافق را شهری نامدار و مردم این شهرستان را مبارز، انقلابی، ولایت‌مدار و فرهیخته توصیف کرد.

محمدرضا فلاح‌زاده داشتن 330 شهید دفاع مقدس، سرمایه اجتماعی فرهیخته و پر تلاش و پتانسیل معدنی بالا را از خصوصیات بارز این شهرستان بیان کرد.

وی به ارائه گزارشی از اقدامات عمرانی صورت گرفته در شهرستان بافق پرداخت و افزود: بزرگراه 48 کیلومتری در حال ساخت یزد - بافق، باند دوم راه آهن بافق - یزد و اتمام خط انتقال آب از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی در دست احداث در شهرستان بافق است.

فلاح‌زاده همچنین از قرار گرفتن ورزشگاه کارگران و بیمارستان 96 تختخوابی در ردیف بودجه سال آینده دولت و برگزاری مناقصه کارخانه گندله‌سازی 5 میلیون تنی خبر داد.

 پروژه گازرسانی به شهرستان بافق از مصوبات دور اول سفرهای هیئت دولت به استان یزد بود که به دلیل کمبود بودجه تا امروز اجرایی نشده بود اما امروز بالاخره پس از سال‌ها انتظار مردم بافق و بهاباد به خواسته‌ به حق خود نزدیک‌تر شدند.

انتهای پیام/خ۲۰