فرماندار کنگان خبر داد
توزیع روزانه یک هزار کیلوگرم ماهی در بندر کنگان

خبرگزاری فارس: فرماندار کنگان از توزیع روزانه یک‌هزار کیلوگرم ماهی در بندر کنگان خبر داد.

خبرگزاری فارس: توزیع روزانه یک هزار کیلوگرم ماهی در بندر کنگان

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر کنگان تیمور یزدان‌شناس بعد از ظهر امروز در نشست تنظیم بازار کنگان اظهار داشت: تمهیدات لازم برای تعطیلات نوروز اندیشیده شده و تمام امکانات و ظرفیت موجود برای این مهم به کار گرفته شده است.

فرماندار کنگان از توزیع روزانه یک‌هزار کیلوگرم ماهی در بندر کنگان خبر داد و افزود: از ابتدای سال 91 روزانه حدود یک تن ماهی توسط تعاونی صیادان برای شهروندان توزیع می‌شود.

رئیس کمیسیون تنظیم بازار شهرستان کنگان خاطر نشان کرد: بهره‌مندی از ماهی تاره حق اولیه مردم این شهرستان است و در مرحله نخست باید ماهی این شهرستان تامین شود سپس به سایر نقاط صادر شود.

یزدان‌شناس افزود: متاسفانه عرضه ماهی در این شهرستان تا حدودی انحصاری است که این مسئله مطلوب نیست و از این به بعد تامین ماهی مردم کنگان اولویت اول است و با کسانی که کوتاهی و کارشکنی کنند برخورد خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به کیفیت پایین آرد وارداتی به شهرستان گفت: هر آردی که فاقد کیفیت لازم باشد باید به کارخانه مربوطه بازگردانده شود.

یزدان‌شناس یادآور شد: بهره‌مندی از نان با کیفیت و مرغوب حق طبیعی مردم است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کنگان نیز اظهار داشت: طی چند روز گذشته تاکنون 35 تن مرغ و 15 تن میوه با نرخ دولتی به مردم شهرستان عرضه شده است.

قاسم ابراهیمی با اشاره به افزایش قیمت برخی کالاها گفت: برخی از اقلام قیمت‌شان بالا نرفته اما به دلیل بالا رفتن قیمت کرایه‌های حمل و نقل فروشندگان مجبور به بالا بردن قیمت‌ها شدند که این یک معضل کشوری است.

وی در ارتباط با علت افزایش قیمت مرغ نیز خاطر نشان کرد: به دلیل نرخ بالای ذرت و سویا که عمدتا وارداتی است قیمت مرغ نیز در کشور افزایش یافته که در صورت تعدیل قیمت ذرت و سویا توسط وزارت جهاد کشاورزی قیمت مرغ نیز کاهش خواهد یافت.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کنگان، سرمازدگی و کمبود گوجه‌فرنگی را علت مهم افزایش قیمت این محصول در بازار شهرستان عنوان کرد. 

انتهای پیام/ی20/د1000