مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:
100 موقوفه به موقوفات زنجان اضافه شد

خبرگزاری فارس: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: 100 موقوفه به موقوفات استان زنجان اضافه شده است.

خبرگزاری فارس: 100 موقوفه به موقوفات زنجان اضافه شد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام علی باقری ظهر امروز در دیدار کارکنان اداره کل اوقاف استان با امام جمعه زنجان اظهار کرد: اداره کل اوقاف استان زنجان در راستای استفاده مناسب و اصولی از موقوفات اقدامات بسیاری را انجام داده است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد احیای موقوفات در استان زنجان اضافه کرد: تشکیل ستاد مذکور موجب احیای 80 میلیارد تومان از موقوفات استان زنجان شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به برخی از مشکلات اداره کل اوقاف در راستای احیای موقوفات افزود: با وجود مشکلات موجود مسئولان اداره کل اوقاف استان زنجان در تلاش برای هزینه موقوفات به روش صحیح و اصولی هستند.

وی با اشاره به شناسایی موقوفه 8 هزار و 400 هکتاری در شهرستان طارم ادامه داد: تا کنون برای 2 هزار و 400 هکتار از این موقوفات سند گرفته شده است.

حجت‌الاسلام باقری با بیان اینکه ستاد احیای موقوفات در استان زنجان بسیار موفق عمل کرده است، اضافه کرد: از آغاز سال جاری تا کنون 100 موقوفه به موقوفات استان زنجان افزوده شده است.

وی در ادامه با اشاره به اعتماد سازی در زمینه موقوفات افزود: در حال حاضر با تلاش مسئولان اداره کل اوقاف واقفان اعتماد بسیاری به مسئولان اجرایی در اداره کل اوقاف دارند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل ستاد بازسازی بقاع متبرکه استان زنجان اضافه کرد: تا کنون 92 بقعه متبرکه در استان زنجان بازسازی شده است.

وی همچنین با اشاره به آغاز بازسازی 100 امامزاده دیگر استان زنجان ادامه داد: با توافقات صورت گرفته بین مسئولان اداره کل اوقاف و استانداری زنجان مقرر شده 50 درصد از هزینه‌های بازسازی را اداره اوقاف و 50 درصد را نیز استانداری بپردازد.

حجت‌الاسلام باقری خاطر نشان کرد: در راستای اجرای طرح مذکور 37 امامزاده بازسازی و 24 امامزاده نیز مرمت شده است.

وی همچنین با اشاره به توسعه مساجد زینبیه و حسینیه زنجان تصریح کرد: تا کنون تعدادی از منازل مسکونی اطراف این دو مسجد خریداری شده است.

انتهای پیام/س10