معاون استاندار مازندران مطرح کرد
نبود نیروهای متخصص در شهرداری‌های مازندران/ چالوس شهری خاموش

خبرگزاری فارس: معاون عمرانی استاندار مازندران با گلایه از نبود نیروهای متخصص مرتبط با شهرداری در تمام شهرداری‌ها و شهرداری چالوس گفت: شهرداری‌ها نیازمند نیروی انسانی با مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مرتبط هستند.

خبرگزاری فارس: نبود نیروهای متخصص در شهرداری‌های مازندران/ چالوس شهری خاموش

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، عیسی هاشمی ظهر امروز در مراسم معارفه شهردار جدید چالوس گفت: برای رسیدن به توسعه از وضع موجود باید از ساختار و سیستم نظام مدیریتی و خدمات‌دهی شناخت کافی داشته باشیم و به سمت توسعه انتظاری پیش رویم.

وی ادامه داد: در توسعه باید برنامه‌های کوتاه و بلند مدت داشت تا در نتیجه به توان به انتظار مردم که همان توسعه آرمانی است دست پیدا کنیم.

هاشمی ادامه داد: در بعد کلان مدیریت شهری باید توسعه آرمانی را مدنظر قرار داد که مسیری سخت، پرخطر است و نیازمند هماهنگی و ایجاد مدیریت یکپارچه است.

این مسئول تصریح کرد: اگر شهرداری را مسئول همه خدمات شهری می‌دانیم باید اختیارات آن را نیز در تمامی بخش‌ها به آن بدهیم و این مسئله نیازمند تعریف ساختار برای مدیریت یکپارچه شهری است.

فرماندار چالوس نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگر پذیری شهرستان چالوس به برخی از مشکلات شهری در چالوس اشاره کرد و بیان داشت: وجود 170 هکتار بافت فرسوده شهری، سد معبر مغازه‌ها، ساخت و ساز غیرمجاز، عدم ساماندهی بازار روز، مناسب‌سازی ساحل دریا، عدم پارکینگ برای محلات، عدم توازن در بخش‌های فرهنگی، نامناسب بودن تابلوهای ورودی و خروجی و عدم مناسب بودن ساختمان شهرداری از جمله مشکلاتی است که باید نسبت به آن توجه ویژه شود.

سید قدیر رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از توزیع برق غرب مازندران شهر چالوس را در شب شهری خاموش عنوان کرد و اذعان داشت: مدیرعامل توزیع برق غرب مازندران برای زیباسازی این شهر در شب کمترین اعتبار را نیز تخصیص نداده است.

انتهای پیام/ن۲۰