تظاهرات وکلای ایتالیایی در اعتراض به تدابیر ریاضت اقتصادی دولت

خبرگزاری فارس: نمایندگان ۲۳۰ هزار وکیل ایتالیایی روز گذشته در اعتراض به برنامه‌های ریاضت اقتصادی دولت رم در پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند

خبرگزاری فارس: تظاهرات وکلای ایتالیایی در اعتراض به تدابیر ریاضت اقتصادی دولت

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "حریت " ترکیه، نمایندگان 230 هزار نفر از وکلای ایتالیایی روز گذشته مقابل دادگستری شهر رم تظاهرات کردند و اعتصاب ۷ روزه خود را آغاز کردند.

وکلای ایتالیایی که در اعتراض به تدابیر ریاضت اقتصادی دولت "ماریو مونتی" نخست‌وزیر ایتالیا مقابل دادگستری شهر رم تجمع کرده بودند، تأکید کردند که اعتراضاتشان در رم همچنان ادامه خواهد داشت و طی روزهای ۲۳و ۲۴ مارس نیز در مادرید ایتالیا تظاهرات خواهند کرد.

"مائوریتزیو دتیلا" رئیس اتحادیه وکلای ایتالیا نیز در اظهاراتی دراین باره گفت: «تظاهرات وکلای ایتالیایی دارای صلاحیت از چهار گوشه ایتالیا خواستار اصلاحات قضایی هستند.»

بر اساس این گزارش در ادامه اعتراض گروه وکلا در مقابل دادگستری رم، شماری از وکلای خواهان ورود به این ساختمان شدند اما پلیس ضد شورش مانع از ورود آنها به ساختمان داگستری شد.

ظرف چند روز گذشته نیز هزاران نفر از فعالان راست‌گرا و معترضان ساخت خط راه آهن سریع‌السیر ایتالیا به فرانسه و کارگران ساختمانی ایتالیا در قالب سه تظاهرات علیه دولت "ماریو مونتی" نخست وزیر ایتالیا در خیابان‌های رم اقدام به برگزاری راهپیمایی کردند.

در آبان ماه گذشته نیز وکلای ایتالیا با اعتصاب پنج روزه، از حضور در دادگاه‌ها و انجام هرگونه فعالیت قضایی خودداری کردند.

انتهای پیام/ر.ص