به علت عفونت صورت و چشم‌ها
راوی کتاب "نورالدین پسر ایران" در بیمارستان ‌بستری شد

خبرگزاری فارس: راوی کتاب "نورالدین پسر ایران" ظهر امروز در بیمارستان قمر بنی‌هاشم تهران بستری شد.

خبرگزاری فارس: راوی کتاب "نورالدین پسر ایران" در بیمارستان ‌بستری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز سید نورالدین عافی راوی کتاب نورالدین پسر ایران به علت عفونت صورت و چشم‌ها بعد از ظهر امروز در این بیمارستان مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد.

سیدنورالدین عافی جانباز دلاور آذربایجانی و برادر شهید اخیرا پس از چاپ و انتشار کتاب نورالدین پسر ایران با انتشار دست‌نوشته مقام معظم رهبری بر حاشیه این کتاب مورد محبت بسیار قرار گرفت.

کتاب نورالدین پسر ایران حاوی خاطرات رزمنده دلاور تبریز است که توسط معصومه سپهری تدوین شده است و این روزها در بسیاری از محافل سخن از این کتاب می‌رود.

سیدنورالدین عافی از اهالی روستای خلجان تبریز در سال 59 در سن 16 سالگی عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و در طول 77 ماه حضور مداوم در جبهه‌ها و شرکت در عملیات‌های مختلف برای چندمین بار به شدت از نواحی مختلف بدن مجروح شد و در نهایت به عنوان جانباز 70 درصد و برادر شهید نائل آمد.

 گفتنی است چندی پیش ‌دست‌نوشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر حاشیه کتاب «نورالدین پسر ایران» طی مراسمی با حضور جمعی از فعالان فرهنگی در مؤسسه‌ی حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب منتشر شد.‌

 متن این تقریظ که ‌طی مراسمی با حضور جمعی از فعالان فرهنگی در مؤسسه‌ی حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب به راوی «سیدنورالدین عافی»، همسر وی و نویسنده‌ کتاب «معصومه سپهری» اهدا شد، به شرح زیر است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

این نیز یکی از زیباترین نقاشی‌های صفحه‌ی پُرکار و اعجاز گونه‌ی هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی که از قریحه‌ی ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازک‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هایی که عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته می‌ماند، از ویژگی‌های برجسته‌ی این کتاب است. تنها نقصی که به نظر رسید نپرداختن به نقش فداکارانه‌ی همسری است که تلخی‌ها و دشواری‌های زندگی با رزمنده‌ای یکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر اَجر با او را پذیرفته است.

 

ساعات خوش و با صفائی را در مقاطع پیش از خواب با این کتاب گذراندم والحمدالله

 90/10/20»

 

«نورالدین پسر ایران»کتاب خاطرات سید نورالدین عافی است؛ پسری شانزده ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان‌شرقی که حضور دفاع مقدس را در گردان‌های خط‌‌شکن لشکر 31 عاشورا به عنوان نیروی آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌های مختلف تجربه کرده و بارها مجروح شده است. نورالدین نزدیک به هشتاد ماه از دوران جنگ تحمیلی را علیرغم جراحات سنگین و شهادت برادر کوچک‌ترش سید صادق در برابر چشمانش در جبهه ماند و در عملیات‌های متعددی حضور داشت و جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.

 انتهای پیام/ش20/چ3000