لغو سفر رهبر سیاسی پاکستان به هند به دلیل حضور سلمان رشدی

خبرگزاری فارس: عمران خان رهبر سیاسی حزب تحریک انصاف پاکستان سفر خود به دهلی نو را به دلیل حضور سلمان رشدی به طور ناگهانی لغو کرد.

خبرگزاری فارس: لغو سفر رهبر سیاسی پاکستان به هند به دلیل حضور سلمان رشدی

به گزارش خبرنگار فارس در دهلی نو، عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان که قرار بود روز چهارشنبه برای شرکت در کنفرانسی به هند سفر کند، به طور ناگهانی سفر خود را لغو کرد.

علت ناگهانی لغو سفر حضور سلمان رشدی عنوان شده است و بنا به گزارش ها وی در همان کنفرانسی حضور خواهد داشت که قرار بود روز جمعه عمران خان به ایراد سخنرانی بپردازد.

عمران خان از کریکت بازان سابق پاکستانی است که به یکی از چهره های سیاسی این کشور تبدیل شده و هدایت حزب تحریک انصاف را به عهده گرفته و دارای طرفداران بسیاری می باشد.

این دومین بار در دو ماه و نیم گذشته است که اخبار حکایت از سفر سلمان رشدی به هند دارد. وی که در بمبئی هند متولد شده، به دلیل نوشتن کتاب آیات شیطانی از سوی امام خمینی (ره) مرتد شناخته شد و سالهاست که تحت حفاظت دولت انگلیس به طور مخفیانه در این کشور زندگی می کند.

در ماه ژانویه نیز قرار بود رشدی در جشنواره ای حضور یابد که به دلیل اعتراضات و راهپیمایی های گسترده، موفق به سفر به هند نشد. حتی رسانه ها گزارش از تهدید به مرگ وی در صورت سفر به هند، داده بودند.

همچنین قرار بود بر خلاف ماه ژانویه، سفر کنونی سلمان رشدی به هند رسانه ای نشود.

انتهای پیام/ق