حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌صادقی:
ولایت محوری ضامن بقای نظام الهی است

خبرگزاری فارس: جانشین نماینده ولی فقیه گفت: دشمن به این مسئله واقف شده است که یگانه عامل پیروزی‌های گذشته و ضامن بقای این نظام، ولایت محوری است.

خبرگزاری فارس: ولایت محوری ضامن بقای نظام الهی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی پیش از ظهر امروز در جلسه نقد و بررسی تخصصی کتاب «ولایت محوری، چیستی، چرایی و چگونگی» که در پژوهشکده تحقیقات اسلامی قم برگزار شد اظهار کرد: نظام ولایی در طول تاریخ اسلام، نخست در زمان حکومت پیامبر اکرم(ص) در مدینه به وجود آمد.

وی افزود: حضرت محمد(ص) به وسیله نظام الهی در مدینه موفق شد اسلام را به پیشرفت‌های چشمگیری نائل کند به طوری که فتح مکه بدون خونریزی صورت گرفته و امپراطوری عظیم روم نیز یارای مقابله در برابر ارتش اسلام را نداشت.

این نویسنده حوزوی با اشاره به وقایع پس از رحلت پیامبر(ص) گفت: برخی افراد به عنوان کارگردانان تغییر، بازیگران خود را وارد صحنه کرده و موفق شدند نیاتشان را عملی کرده و نظام ولایی را متلاشی کنند.

وی ادامه داد: بعد از 25 سال، مسلمانان دریافتند که باید دوباره به مقام ولایت مراجعه و حضرت علی(ع) را به خلافت انتخاب کنند هرچند تحمل عدالت او را نداشته و پس از پنج سال مجددا ولایت او را متلاشی کردند.

حاجی صادقی با بیان اینکه پس از شهادت حضرت علی(ع)، خلافت به سلطنت تبدیل شد، ابراز کرد: به مدت 250 سال، فرد معصوم در میان مردم زندگی می‌کرد اما نظام ولایی حاکم نبود تا اینکه پس از هزار سال، امام خمینی(ره) توانست نظام اسلامی را به وسیله تحقق حاکمیت ولایت فقیه در ایران به وجود آورد.

این پژوهشگر گفت: حاکمیت نظام ولایی در ایران به مدت 30 سال وجود دارد و این مسئله در تاریخ بی‌سابقه است زیرا خداوند اراده فرموده که از این پس تحقق حاکمیت اسلامی با قیام مردمی محقق شود.

وی با اشاره به پیوند امت با ولایت در جمهوری اسلامی افزود: دشمن به این مسئله واقف شده است که یگانه عامل پیروزی‌های گذشته و ضامن بقای این نظام، ولایت محوری است بنابر این با تمام قدرت سعی در نابودی آن دارد.

حاجی صادقی عنوان کرد: تمام مصوبات سنای آمریکا و نظریات اندیشمندان غربی تنها برای متلاشی کردن ولایت فقیه در ایران صورت می‌گیرد و حتی گاهی با شعار ولایت، مردم یا مرجعیت، قصد شکستن ولایت محوری را دارند.

این نویسنده حوزوی بزرگ‌ترین وظیفه مردم را در شرایط کنونی، تحکیم ولایت محوری دانست و گفت: هدف از نگارش کتاب «ولایت محوری، چیستی، چرایی و چگونگی» همین مسئله بوده است.

وی خاطرنشان کرد: فتنه گران در سال 88 به دنبال حذف ولایت فقیه بودند و به همین دلیل با سوء استفاده از مراجع و دیگر عوامل سعی در تحقق اهداف خود داشتند.

حاجی صادقی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تنها متعلق به ایران نیست افزود: مسئله مهمی که امروز بر عهده تمام پژوهشگران و محققان قرار دارد، تبیین ولایت محوری برای همه مردم است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه وابستگی فکری و عملی با ولی فقیه را معنای واقعی ولایت محوری دانست و تصریح کرد: این کتاب در پنج بخش مختلف به رشته تحریر درآمده و سعی در تبیین مفهوم ولایت محوری دارد.

وی افزود: دو شرط اساسی برای ظهور حضرت مهدی(عج) بیان شده که شامل تبرّی از حاکمیت‌های غیر الهی و نیز تولّی به ولایت الله است و در این صورت مردم دارای استعداد ظهور خواهند شد.

حاجی صادقی تاکید کرد: تحقق شرایط مزبور موجب بسترسازی برای قیام مهدوی شده و بر اساس روایات، کسانی که زمینه ساز ظهور باشند، تفاوتی با رزمندگان سپاه امام عصر(عج) نخواهند داشت.

انتهای پیام/ و۱۰