/سینمای قزاقستان/
موج تازه برای رونق تولید محصولات سینمایی در قزاقستان

خبرگزاری فارس: موج تازه‌ای از محصولات داخلی و مشترک بین‌المللی در کشور آسیایی قزاقستان در راه است و این نکته باعث شده تا نام قزاقستان روی نقشه جغرافیایی بین‌المللی سینما دوباره مطرح شود.

خبرگزاری فارس: موج تازه برای رونق تولید محصولات سینمایی در قزاقستان

به گزارش خبرگزاری فارس، قزاقستان که سرزمینی نفت خیز است و روابط حسنه‌ای با روسیه و کشورهای اروپایی دارد، فیلم‌های سینمایی را به صورت وسیله‌ای مهم برای اتحاد ملی و حیثیت بین‌المللی خود می‌بیند.
شرکت سینمایی قزاق فیلم که تحت نظارت دولت کشور اداره میشود، بزرگ‌ترین امکانات تولید فیلم را در اختیار خود دارد.
این شرکت سینمایی در حال حاضر تولید 76 فیلم و مجموعه را در دستور کار خود دارد. از این تعداد، هشت فیلم از تولیدات بلند سینمایی هستند.
قرار است این فیلم‌ها طی سه سال آماده نمایش شوند. بودجه‌ای که برای تولید این محصولات سینمایی در نظر گرفته شده 70 میلیون دلار خواهد بود.
صنعت سینمای قزاقستان از دو سال قبل کار نوسازی خود را آغاز کرد و آلماتی بزرگ‌ترین شهر کشور، در این رابطه بیشترین اقدامات را انجام داد.
این در حالی است که شرکت فیلم‌سازی قزاق فیلم، از زمان تأسیس خود در چند دهه قبل، از امکانات پیشرفته سینمایی برخوردار بوده است.
دیدار آمانتای مسئول واحد فیلم‌نامه‌نویسی این شرکت، عقیده دارد نوسازی شرکت قزاق فیلم باعث حیات تازه صنعت فیلم‌سازی در سطح کشور شده است.
این نوسازی در شرایطی صورت می‌گیرد که بازار سینمایی در این کشور آسیای میانه هنوز تحت تسلط محصولات هالیوودی است اما افزایش فعالیت‌های سینمایی در داخل قزاقستان کمک کرد تا سهم سه درصدی محصولات داخلی در جدول گیشه نمایش به هفت درصد افزایش پیدا کند.
صنعت سینمای قزاقستان قصد دارد سهم خود را در جدول گیشه نمایش به 50 درصد برساند.
انتهای پیام/ا